Uaktualnienie macOS High Sierra (10.13) kończy się niepowodzeniem z niekończącą się pętlą paniki w jądrze


9

Przedmowa: Teraz mogę zrestartować system z zewnętrznej kopii zapasowej na żywo, którą miałem z mojej poprzedniej instalacji macOS Sierra (10.12). Wychodzę z tego i nie jestem całkowicie „spanikowany” z tego powodu… Ale to jest zaskakujące i denerwujące, więc dzielenie się, aby pomóc innym, jeśli to możliwe.

Temat mówi wszystko i oto, co się stało: mam Mac mini (koniec 2012 r .; Intel Core i5 2,5 GHz) z 16 GB pamięci. Dysk wewnętrzny to zwykły dysk twardy; nie dysk SSD. Pobrałem macOS High Sierra (10.13) ze sklepu z aplikacjami. Po pobraniu dwukrotnie kliknąłem instalatora i pozwoliłem mu robić to, co zwykle robi, tak jak to robiłem w przeszłości, robiąc główne aktualizacje systemu operacyjnego.

Wykonałem kilka spraw i zdrzemnąłem się - to zajmuje dużo czasu - a potem, gdy sprawdzam mój system, widzę komunikat w stylu „MacOS nie może zostać zainstalowany w tym systemie”. Dziwne. Ponownie uruchamiam komputer i pojawia się czarny ekran startowy z logo Apple, ale po chwili pojawiają się typowe komunikaty wiersza polecenia, które pojawiają się z powodu paniki jądra. Następnie system operacyjny działa w wielu językach „Twój komputer się zawiesił, naciśnij spację, aby uruchomić ponownie”. Dobra, robię to… A potem robi to samo: jądra panikują na standardowym ekranie Apple wiadomości przypominające brak systemu operacyjnego, a następnie komunikat „naciśnij spację”.

To mnie zaskakuje. Nie zmodyfikowałem mojego systemu. Jest to zwykły Mac mini z ulepszoną pamięcią RAM. Moje dyski zewnętrzne to tylko podstawowe zewnętrzne dyski USB 3.0. Zupełnie nic dziwnego tutaj. Dlaczego ta instalacja zawiodłaby tak bardzo?

FWIW, kiedy ponownie uruchomiłem system na zewnętrzny dysk macOS Sierra (10.12), to wszystko, co widzę na głównym dysku twardym:

  • macOS Install Data
  • private
  • Recovered Items
  • Users

wprowadź opis zdjęcia tutaj

FWIW, mam MacBooka Air (2013) z systemem macOS 10.12 (Sierra), który jest w całości dyskiem SSD i ma 4 GB pamięci RAM, a wiesz co? Skopiowałem instalator z mojego Maca Mini (2012), uruchomiłem instalator, czekałem i wszystko jest w porządku. Uaktualniono ten komputer bez problemu.


To samo przydarzyło mi się na MacBooku Pro (bez dysku SSD, 16 GB pamięci RAM)
João Guilherme

Odpowiedzi:


2

Przepraszam za brak specyfiki, ale w końcu udało mi się zainstalować macOS High Sierra (10.13) na moim komputerze Mac mini (koniec 2012 r .; 2,5 GHz Intel Core i5) z 16 GB pamięci i dyskiem wewnętrznym, który jest zwykłym dyskiem twardym ; nie dysk SSD.

  • Resetuję System Management Controller (SMC) .
  • Zresetowałem NVRAM .
  • Odłączyłem wszystkie urządzenia peryferyjne USB - w tym prosty / mały niezasilany hub USB - z wyjątkiem bezpośredniego połączenia między klawiaturą i myszą a systemem.
  • Następnie uruchomiłem Onyx i wyczyściłem wszystkie pamięci podręczne - „System” i „Użytkownik” - przed uruchomieniem instalatora „Zainstaluj macOS High Sierra”.

Przekroczyłem palce, niech zrobi to, co musiał, a oto i oto… Wszystko poszło zgodnie z oczekiwaniami!

Jedyną oznaką czegoś, co zauważyłem przed zrobieniem tego - co może komuś pomóc - jest to, że podczas ostatniej nieudanej próby aktualizacji miałem podłączoną kopię zapasową USB z głównego dysku systemowego i - to ważne - nie wyglądało na to, żebym miał jawnie wybrany zestaw dysku startowego. Wyglądało na to, że system zawsze domyślnie korzysta z mojego wewnętrznego dysku twardego, ale nigdy tego nie ustawiłem. Upewniłem się, że ustawiłem to po zresetowaniu SMC i NVRAM. Jak powiedziałem, nie w 100% pewna, że ​​to jest przyczyna, ale należy o tym pamiętać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.