Aktualizacja wieloportowego adaptera Apple-C (klucz sprzętowy HDMI) w High Sierra


2

Oto problem: High Sierra (od 10.13) jest dostarczany bez aktualizacji oprogramowania dla tego klucza sprzętowego. Ten pakiet aktualizacji zwykle spoczywa na „/ System / Library / CoreServices / Firmware Updates”, ale ten folder jest pusty po aktualizacji. Jeśli więc utkniesz w starszej wersji oprogramowania układowego (wcześniejsza niż 2.33, artykuł: artykuł pomocy technicznej Apple HT205858), nie ma dla niego osobnego pliku do pobrania i jesteś sam, dopóki Apple nie wyda poprawki.


1
Proszę nie odpowiadać na pytanie w samym pytaniu. Utwórz odpowiedź, aby mogła zostać oceniona i „wybrana” jako odpowiedź.
Allan

Odpowiedzi:


0

Jeśli znasz drogę wokół terminala, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby go rozwiązać. Najpierw wykonaj trzy kontrole; po pierwsze, że korzystasz z Mac OS X High Sierra (kompilacja 10.13 lub nowsza), twój adapter wieloportowy zgłasza wersję oprogramowania poniżej 2.33 (około 1.53 jest stary), a na koniec folder „/ System / Library / CoreServices / Firmware Updates” jest pusty.

Na wysokim poziomie domyślam się, że znajdę pakiet aktualizacji oprogramowania układowego w starym pliku aktualizacji systemu Mac OS. Hunch okazał się słuszny i udało mi się zainstalować aktualizację oprogramowania. Prześledźmy te kroki, abyś mógł zrobić to samo.

Najpierw rozpocznij pobieranie (około 1,5 GB) aktualizacji combo systemu macOS Sierra 10.12.6: https://support.apple.com/kb/DL1931

Jednocześnie upewnij się, że narzędzia Homebrew i XCode są zainstalowane w systemie z brew.sh

Zainstaluj pbzx, aby wyodrębnić aktualizację pkg Ładunki.

brew install xz && brew link xz
git clone https://github.com/NiklasRosenstein/pbzx.git
cd pbzx
clang -llzma -lxar -I /usr/local/include pbzx.c -o pbzx
#Install pbzx to path
mv pbzx /usr/local/bin/

Po zakończeniu pobierania zamontuj i rozpakuj aktualizację dmg.

open macosupdcombo10.12.6.dmg 
#Expand pkg contents to tmp folder.
pkgutil --expand /Volumes/macOS\ Sierra\ Update/macOSUpdCombo10.12.6.pkg /tmp/sierra/
cd /tmp/sierra 
#Extract payload contents to current directory
pbzx -n macOSUpdCombo10.12.6.pkg/Payload| cpio -i

Przenieś pakiet aktualizacji oprogramowania z rozpakowanych plików do lokalnej ścieżki, użyjemy katalogu domowego użytkownika.

mv System/Library/CoreServices/Firmware\ Updates/USB-C\ Multiport\ Adapter/adapterupdate1.pkg ~/

Na koniec uruchom instalator i uruchom ponownie. Przed uruchomieniem instalatora - upewnij się, że adapter Multiport jest podłączony i nie jest do niego podłączone żadne inne urządzenie. Upewnij się, że zasilanie jest podłączone do jednego portu USB-C, a adapter Multiport do drugiego. Artykuł Apple zaleca wykonanie przejścia przez USB-C, to dla mnie nie zadziałało. Możesz spróbować różnych konfiguracji, jeśli to nie działa.

#Kick off the install
sudo installer -pkg ~/adapterupdate1.pkg -target /
#Then reboot
sudo reboot

Jeśli wszystko poszło dobrze, informacje o systemie powinny zgłaszać, że twój wieloportowy adapter USB-C jest w wersji oprogramowania 2.33.


Powyższy proces instalacji aktualizacji oprogramowania układowego w High Sierra nie działał dla mnie. Udało mi się wyodrębnić pakiet aktualizacji, ale instalator zgłasza: „To oprogramowanie nie jest obsługiwane w twoim systemie”.
Jered Floyd
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.