Instalator multimediów macOS High Sierra


18

Chcę zrobić instalator nośników USB dla nowej wersji High Sierra. Zwykle używam createinstallmedialub DiskMakerX, ale w tej nowej wersji po prostu nie mogę sprawić, by działała (oba). Pobrałem Install MacOS Wysoka Sierra.app z App Store, ale instalator jest tylko 14.2mb więc nie zawiera obrazu High Sierra. Uruchomiłem instalator, który rozpoczyna pobieranie, ale wszystkie pobrane pliki są przechowywane ./macOS Install Datai chcę utworzyć instalator multimediów USB z tymi plikami. Masz pomysł, jak to rozwiązać?

Również createinstallmediaużywam tego polecenia:

sudo /Applications/Install\ macOS\ High\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/macOS --applicationpath /Applications/Install\ macOS\ High\ Sierra.app --nointeraction

i dostaję:

/Applications/Install macOS High Sierra.app does not appear to be a valid OS installer application.

Zrzuty ekranu:

Rozmiar aplikacji

Pobierz folder

Odpowiedzi:


24

Ogromny skok do @IlyaB, byłem zaskoczony próbą uzyskania pełnej instalacji MacOS High Sierra.app o pojemności 5 GB, ale utknąłem z wersją stubu 19 MB.

Mój proces, aby uzyskać działającą aplikację, która obecnie tworzy rozruchowy USB dla High Sierra

1: Przejdź do Mac App Store i pobierz High Sierra (odcinek 19 MB)

2: Kliknij Kontynuuj w aplikacji instalatora po pobraniu

3: Wybierz dysk rozruchowy (lub dowolny dysk, który ma miejsce)

4: Zezwól instalatorowi na pobranie (jest to zawartość brakującego folderu „SharedSupport” w odcinku instalacyjnym)

5: Instalator poprosi o ponowne uruchomienie po zakończeniu pobierania 5 GB, w tym momencie wyjdź z instalatora i nie uruchamiaj ponownie systemu!

6: Przejdź do katalogu głównego (lub dowolnej lokalizacji wybranej w kroku 3) i znajdź folder „Instalacja danych systemu macOS”

7: Skopiuj zawartość tego folderu, nie uwzględniając .DS_Store załączony obraz

(9 plików, folderów, dmgs, pkgs i list odtwarzania)

8: Przejdź do folderu Aplikacje, w którym Mac App Store pobrał wersję „Install macOS High Sierra”

9: Kliknij prawym przyciskiem myszy ten plik i „Pokaż zawartość opakowania”

10: W folderze Contents utwórz nowy folder o nazwie „SharedSupport”

11: Wklej pliki skopiowane wcześniej z pobranego instalatora

12: I gotowe! Powinieneś mieć w pełni funkcjonalny plik instalatora dla rozruchowych napędów USB lub po prostu kopiować do innych systemów, niezależnie od tego, czy są one offline, czy po prostu nie chcesz ciągle pobierać instalatora.

Obecnie trwam długi proces tworzenia rozruchowego napędu USB w celu stworzenia kompilacji Hackintosh dla Coffee Lake i7 8700k. Postępuję zgodnie z tym przewodnikiem z zalecaną płytą główną. Spróbuję zaktualizować tutaj swój sukces / porażkę.


Dziękuję Ci. Próbuję dziś zmienić mój MSI w potrójny rozruch i chciałem mieć najnowszą i najlepszą wersję każdego systemu operacyjnego, ponieważ mam taką OCD, haha. Odeślemy, jeśli wszystko się ułoży.
omikes

2
Zamiast kopiować zawartość, po macOS Install Dataprostu skopiuj cały folder i zmień jego nazwę na SharedSupport. W ten sposób skopiujesz niewidzialne pliki, nawet jeśli nie skonfigurowałeś Findera, aby były widoczne.
Abhi Beckert

Po kroku 4 mój macOS uruchomił się ponownie bez monitowania, więc nie byłem w stanie go zatrzymać. Dziwne.
Franklin Yu,

1
@FranklinYu Wystarczy wybrać „Wyjdź” z menu aplikacji instalatora, zanim upłynie mały 30-sekundowy zegar.
eraxillan

1
To zła odpowiedź, ponieważ /macOS Install Datada ci InstallESDDmg.pkgplik, a nie InstallESD.dmgplik.
Shayan

2

Po pierwsze, wydaje się, że nie pobrałeś poprawnej aplikacji ze sklepu App Store. Prawidłowy „Install macOS High Sierra.app” powinien mieć 5,18 GB.

Po drugie, używasz niewłaściwej składni createinstallmediapolecenia dla instalatora High Sierra. Nie potrzebujesz teraz tego --applicationpathparametru. Sprawdź tę stronę pomocy technicznej Apple .


Nie pobrałem jeszcze macOS High Sierra, ale patrząc na to w App Store napisano: „Rozmiar: 4,80 GB”. Czy masz na nim rzeczywisty rozmiar?
user3439894

O parametrze --applicationpath próbowałem bez tego samego rezultatu. Musiałem zainstalować High Sierra, a następnie ponownie pobrać aplikację instalacyjną. Nie wiem, dlaczego to nie działa, próbowałem nawet na 3 różnych macbookach i tym samym.
Gerardo

Nie ma potrzeby używania tego --applicationpathparametru w przypadku korzystania createinstallmediaz High Sierra. Zobacz: support.apple.com/en-us/HT201372
lpacheco

2

Więc chłopaki z DiskMakerX dali mi odpowiedź, aby rozwiązać ten problem.

Wiele osób (w tym twoja naprawdę) czasami otrzymywało „stub” aplikacji instalacyjnej podczas pobierania aplikacji Install macOS High Sierra ze sklepu App Store. Ta aplikacja „stub” nie zawierała folderu Contents / SharedSupport ani jej (bardzo ważnej) zawartości. Potrzebne zasoby zostały zamiast tego pobrane „w locie” po uruchomieniu aplikacji Zainstaluj macOS High Sierra.

Ta aplikacja „stub” nie jest przydatna jako coś do zaimportowania do repozytorium Munki lub do użycia z AutoDMG, autonbi lub podobnymi rzeczami. Dla tych naprawdę potrzebujesz pełnego instalatora, czyli takiego, który zawiera wszystkie potrzebne zasoby instalacyjne w Contents / SharedSupport.

Przedstawiono wiele teorii i pomysłów na temat tego, co spowodowało, że otrzymano kod pośredniczący w porównaniu z pełnym instalatorem. Chociaż nadal nie jestem w 100% tego pewien, myślę, że zawęziliśmy sprawę.

Wygląda na to, że gdy App Store pobiera aplikację instalatora, używa również aktualizacji oprogramowania, aby uzyskać zasoby, które zwykle znajdują się w Contents / SharedSupport. Jeśli com.apple.SoftwareUpdate zostało skonfigurowane do używania kataloguURURL, który wskazuje katalog aktualizacji oprogramowania, który nie zawiera adresów URL produktów dla potrzebnych zasobów Instaluj macOS High Sierra, zamiast tego otrzymasz aplikację „stub”.

Jeśli jednak aktualizacja oprogramowania korzysta z domyślnego kataloguURURL firmy Apple lub jest wskazana na wewnętrzny katalogURLL, który zawiera potrzebne produkty, otrzymasz pełny instalator.

Obecnie potrzebnymi zasobami są Produkt 091-34298 „Zainstaluj macOS High Sierra”, ale prawie na pewno to się zmieni z czasem.

TL; DR: aby uzyskać pełny instalator High Sierra ze sklepu App Store, upewnij się, że aktualizacja oprogramowania jest skierowana na serwery Apple Software Update lub serwer wewnętrzny, na którym zsynchronizowałeś i udostępniono produkt „Install macOS High Sierra”.

Oto informacje, jeśli ktoś ma ten sam problem.

Kilka rzeczy na temat instalacji macOS High Sierra.app

I znalazłem inne rozwiązanie ... Zainstaluj najnowsze aktualizacje systemu operacyjnego z App Store, a następnie powinieneś uzyskać pełny instalator.


1
Ostatnie zdanie jest poprawną odpowiedzią: jeśli masz w pełni zaktualizowaną Sierra (lub, prawdopodobnie, później), otrzymasz pełnego instalatora.
Ivan X

„aby uzyskać pełny instalator High Sierra ze sklepu App Store, upewnij się, że aktualizacja oprogramowania jest skierowana na serwery Apple z aktualizacją oprogramowania lub serwer wewnętrzny, na którym dokonałeś synchronizacji” - Ale jak to zrobić ???
CoderDave

To sprawia, że ​​nienawidzę jabłka pięć razy więcej niż ostatnio, ale dzięki
Dmitri DB

Niesamowite jest to, że czekam ponad półtorej godziny, aby się w pełni ukończyć, a plik instalacyjny nadal ma około 15 MB. Wygląda na to, że utknąłem!
Dmitri DB

@CoderDave Aby sprawdzić, czy wskazane jest uruchomienie niestandardowego serwera aktualizacji oprogramowania (SUS): defaults read /Library/Preferences/com.apple.SoftwareUpdate.plist CatalogURL Jeśli Terminal zwróci wartość, to jest to serwer aktualizacji. Jeśli zwróci coś w rodzaju: The domain/default pair of (/Library/Preferences/com.apple.SoftwareUpdate.plist, CatalogURL) does not existjesteś już wskazany na serwery Apple. Aby usunąć wartość niestandardową, uruchom następującą komendę:sudo defaults delete /Library/Preferences/com.apple.SoftwareUpdate.plist CatalogURL
JiveAssAdmin

2

Oto, co działało dla mnie na Yosemite.

1) Zamknij aplikację Mac App Store, a następnie otwórz terminal.

2) Zresetuj katalog aktualizacji oprogramowania

$ sudo softwareupdate --clear-catalog
softwareupdate: Changed catalog to Apple production
 • --clear-catalogwydaje się, że resetuje konfigurację i zapewnia, że ​​aktualizacja oprogramowania wskazuje właściwe miejsce. Niektórzy twierdzą, że samo uruchomienie, ponowne uruchomienie, a następnie ponowna próba w Mac App Store wystarczy, aby uzyskać pełne pobranie. Nie działało to jednak dla mnie.

3) Wyświetl listę dostępnych aktualizacji, aby zobaczyć, czy pojawi się High Sierra.

$ sudo softwareupdate --list
Software Update Tool
Copyright 2002-2012 Apple Inc.

Finding available software
Software Update found the following new or updated software:
  * Install macOS High Sierra-
  macOS High Sierra ( ), 5106655K [recommended]
 • Jeśli się nie pojawi ... to prawdopodobnie nie zadziała.

4) Pobierz aktualizację

$ sudo softwareupdate -v -d 'Install macOS High Sierra- '
Software Update Tool
Copyright 2002-2012 Apple Inc.

Finding available software

Downloading macOS High Sierra
  Progress: 1%
  Progress: 2%
  ...
  Progress: 99%
  Progress: 100%
Downloaded macOS High Sierra
Done.
 • -vFlag daje mi postępu pobierania.
 • Ponieważ aktualizacja zawiera spacje w nazwie, należy ją zacytować.
 • Na końcu nazwy jest spacja ... bez niej nie działa ... super, prawda? Zajęło mi to kilka minut, aby to zrozumieć. Jeśli otrzymujesz, Install macOS High Sierra-: No such updatemimo że pojawia się on na liście pobrań ... prawdopodobnie jest to twój problem.

5) Zainstaluj pobraną aktualizację (instaluje instalator, a nie Sierra)

Pobrane softwareupdatepliki są przechowywane w /Library/Updates.

$ ls -1 /Library/Updates/
091-76348
Firmware
PPDVersions.plist
ProductMetadata.plist
index.plist

W takim przypadku zdarza się, że pobieranie wysokiej sierry 091-76348można zweryfikować, przeglądając plik dist.

$ grep 'Sierra' /Library/Updates/091-76348/091-76348.English.dist

Po potwierdzeniu możesz „zainstalować” instalator w następujący sposób:

$ sudo installer -pkg /Library/Updates/091-76348/091-76348.English.dist -target /

Pamiętaj, że jeśli instalujesz inną wersję językową, prawdopodobnie będziesz musiał przejść Englishna coś innego. Wystarczy ls /Library/Updates/091-76348/*.dist, aby zobaczyć jakie pliki „dist” masz. (komentarz @ cheldera)

Po zakończeniu instalatora powinieneś zobaczyć, że pełny instalator High Sierra znajduje się teraz w twoim /Applicationsfolderze.

$ ls -d -1 /Applications/Install*
/Applications/Install macOS High Sierra.app

... i to jest pełne 5 GB

$ du -h -d0 /Applications/Install\ macOS\ High\ Sierra.app
4.9G  /Applications/Install macOS High Sierra.app

Tło / Referencje:

Jest kilka postów na ten temat na blogu, ale wydaje się, że nie ma konkluzji, dlaczego niektórzy ludzie otrzymują tylko „stub” (plik 14-22 MB), a inni pobierają pełne 5 GB. Aby utworzyć dysk rozruchowy USB, potrzebujesz pełnego pliku. „Stub” będzie działał w przypadku normalnych (nieczystych instalacji) i pobierze niezbędne pliki w locie.


To rozwiązanie również działało dla mnie (także w Yosemite)! Zauważ, że potrzebowałem drobnej modyfikacji: zamiast pisać po angielsku, musiałem zmienić ją na hiszpański. Więc zamiast „ /Library/Updates/091-76348/091-76348.English.dist/Library/Updates/091-76348/091-76348.Spanish.dist
wpisałem

1

To rzeczywiście powoduje brak folderu SharedSupport. Aby to naprawić, uruchom mały instalator „stub”, który pobierze wszystkie potrzebne pliki do twojego domu (/ Users / username). Oczywiście musisz anulować instalację po zakończeniu pobierania.

Następnie po prostu przenieś te pliki do folderu instalatora „stub”, na przykład:

sudo mv /Users/username/macOS\ Install\ Data Applications/Install\ macOS\ High\ Sierra.app/Contents/SharedSupport

i uruchom ponownie createinstallmedia, zrobi to, co chcemy.0

Uzyskanie pełnej wersji instalatora High Sierra może być dość trudne, jeśli nie chcesz używać skryptów innych firm ani niezaufanych źródeł. Oficjalnym sposobem jest pobranie z MAS za pośrednictwem linku na tej stronie z KB firmy Apple, ale prawdopodobnie pobiera to tylko program pośredniczący bez rzeczywistego ładunku.

Jeśli zdarzy ci się mieć maszynę Catalina, istnieje teraz drugi oficjalnie obsługiwany sposób jej uzyskania:

softwareupdate --fetch-full-installer --full-installer-version 10.13.6

Dzięki temu pobierany jest pełny instalator, /Applicationsdzięki czemu można createinstallmediaz niego bezpośrednio korzystać .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.