Jak zapobiec konwersji do APFS przy instalacji High Sierra


11

Obecne porozumienie zdaje się wskazywać, że podczas instalacji High Sierra na „wszystkich dyskach SSD” przynajmniej system plików główny / główny zostanie przekonwertowany na APFS.

Oznacza to, że HFS + jest nadal dobrym systemem plików rozruchowych (tak jak podczas testowania wersji beta na zewnętrznym dysku obrotowym). Na razie chcę zatrzymać HFS ​​+.

Jak wymusić pełną domyślną instalację, w tym Recovery HD, na komputerze MacBook Pro „all SSD”, który utrzymuje HFS + jako jedyny system plików?


Dlaczego nie skorzystać z nowego systemu plików APFS, jeśli Macbook ma dysk SSD? Mój zaktualizował się dobrze, a nowy system plików APFS wydaje mi się o wiele szybszy.
MitchellK,

Kompatybilność wsteczna, kompatybilność międzyplatformowa, unikanie .0, niech inni testują ją beta, jak dotąd sprzeczne informacje testowe. Dokumentacja dla APFS wciąż jest dość rozczarowująca. Zaphod gra bezpiecznie.
LаngLаngС

Zrozumiano :) nowe systemy plików mogą być kłopotliwe, na szczęście nie zgłoszono (jeszcze) problemu z APFS, ale wciąż są wczesne dni.
MitchellK,

2
@ MitchellK: kilka słabych punktów bezpieczeństwa, kilka problemów z migracją, podstawowy problem z nieodwracalną konwersją.
dan

Odpowiedzi:


16

Powinien działać, wychodząc z dowolnego GUI instalatora High Sierra i rozpoczynając instalację z wiersza poleceń:

/Applications/Install\ macOS\ High\ Sierra.app/Contents/Resources/startosinstall --converttoapfs NO

Dalsze opcje instalacji można uzyskać za pomocą --usageargumentu:

Argumenty
- ścieżka aplikacji, ścieżka do kopii aplikacji instalatora systemu operacyjnego, w celu rozpoczęcia instalacji.
--licencja, drukuje tylko umowę licencyjną użytkownika.
--agreetolicense, wyrażasz zgodę na licencję na wydrukowaną licencję z --license.
--rebootdelay, jak długo opóźniać ponowne uruchomienie po zakończeniu przygotowań. To opóźnienie jest w sekundach i może wynosić maksymalnie 300 (5 minut).
--pidtosignal, Podaj PID, do którego ma wysłać SIGUSR1 po zakończeniu fazy przygotowawczej. Aby ominąć „restart”, odeślij SIGUSR1 z powrotem do startosinstall.
--converttoapfs, wybierz TAK lub NIE, jeśli chcesz przekonwertować na APFS.
--installpackage, ścieżka pakietu do zainstalowania po zakończeniu instalacji systemu operacyjnego; tę opcję można podać wiele razy.
--usage, drukuje tę wiadomość.
--volume, ścieżka do woluminu docelowego.


Źródła podają, że polecenie (w wersji Beta) nie robi nic przy pierwszym wykonaniu, ale przy drugim.


Czy są już złożone zgłoszenia, że ​​nie jest to już oficjalna wersja beta? A co z korzystaniem z tej opcji z pendrive'a (createinstallmedia)?
LаngLаngС

Nie działa to z instalatora pamięci USB: najnowszy instalator dla High Sierra oferuje tę opcję, ale zawiesza się, próbując iść dalej z „awarią programu HelperTool”.
LаngLаngС

@ Langangang Nie, to działa dobrze na nośnikach USB, po prostu uruchomiłem dzisiaj w następujący sposób: /Volumes/Install\ macOS\ High\ Sierra/Install\ macOS\ High\ Sierra.app/Contents/Resources/startosinstall --converttoapfs NO- żadnych błędów. Najpierw musiałem uruchomić go bez żadnych flag, aby zatrzymać awarię umowy licencyjnej (co może być tym, co źle zinterpretowałeś).
oemb1905


2

Jednym ze sposobów zapobiegania automatycznej konwersji podczas instalacji High Sierra jest przekierowanie instalacji na dysk zewnętrzny.
(Lub tradycyjny dysk twardy na większych komputerach stacjonarnych i laptopach, które zostały zmodyfikowane tak, aby oprócz dysków SSD miały te dyski).

Z dysku zewnętrznego tę instalację można następnie sklonować z powrotem na główny wewnętrzny dysk rozruchowy (najlepiej po usunięciu dysku rozruchowego). Gdy klon powróci na dysk SSD, system plików pozostanie w HFSplus.

Jeśli i tak celem całej procedury jest „czysta instalacja”, może się to wydawać mniej objazdowe. To może być faktycznie szybciej w ten sposób, jeśli opcje obejmować powolne pamięci USB trzeba przygotować do tego z createinstallmediaczym zainstalować tam porównaniu z pierwszą instalacją na dysku bardzo szybki zewnętrznego. [Ta sama możliwa korzyść może być pożądana, gdy ktoś chce uaktualnić wiele maszyn do High Sierra. Zobacz aktualizację 2 poniżej]

Żadne dyski zewnętrzne nie będą obecnie konwertowane na APFS podczas instalacji macOS 10.13.

Nikt tak naprawdę nie wie, jak długo ta zasada będzie obowiązywać, ale obecnie dotyczy to obu rodzajów napędów: obrotowych napędów magnetycznych i półprzewodnikowych.

Ponieważ spotkało się to z tyloma opiniami, inni sugerują:

Najbezpieczniejszy sposób na uaktualnienie do macOS High Sierra bez APFS

Sposób, w jaki zdecydowanie to zalecam, jest najbezpieczniejszy i najłatwiejszy. Najbezpieczniej, ponieważ jeśli coś pójdzie nie tak, uaktualnienie można usunąć bez zmiany tego, co już masz:

  1. Sklonuj dysk rozruchowy na dowolny zapasowy dysk zewnętrzny.
  2. Uruchom zapasowy / klon.
  3. Uaktualnij zapasowy / klon. Aktualizator pozostawi system plików w spokoju - nie zostanie przekonwertowany na APFS.
  4. Uruchom teraz zaktualizowany zapasowy / klon. Sprawdź i sprawdź, czy wszystko działa zgodnie z twoją satysfakcją - i nie spiesz się z tym. Upewnij się, że wszystko działa poprawnie i że wszystko, co zwykle robisz, jest również OK.
  5. Zadowolona? Sklonuj teraz zaktualizowany zewnętrzny napęd do oryginalnego napędu rozruchowego.
  6. Uruchom z oryginalnego dysku rozruchowego (teraz zaktualizowanego).

Robiąc to w ten sposób, nie ma zmiany w istniejącym napędzie rozruchowym, dopóki jawnie nie zdecydujesz się go sklonować z zaktualizowanym systemem.


Należy pamiętać, że „czysta instalacja” różni się od uaktualnienia w miejscu, obecnie często preferowanego przez użytkowników: czysta instalacja oznacza, że ​​poprzednie programy, ustawienia i dane powinny zostać usunięte (poprzez formatowanie) przed sklonowaniem nowej instalacji, a zatem mają do przywrócenia później ręcznie lub za pomocą Asystenta migracji.
Chociaż klon świeżej instalacji może być wykonany podobnie jak aktualizacja - na dodatek na dysku rozruchowym - ta metoda nie jest zalecana. Sformatowanie wewnętrznego dysku rozruchowego przed klonowaniem nowej i nowej instalacji zapewnia, że ​​dysk wewnętrzny jest w tym samym stanie „naprawdę świeżej instalacji”, co jest głównym celem przeprowadzenia „czystej instalacji”.


Aktualizacja 2: Uaktualnianie wielu komputerów w ten sposób nie jest już zalecane przez Apple , ponieważ aktualizacje oprogramowania wbudowanego są teraz instalowane w instalatorze. Chyba że ustalimy, w jaki sposób aktualizacje oprogramowania wewnętrznego mają być stosowane ręcznie. Chociaż ten problem wydaje się być bardziej naglący w przypadku instalacji APFS niż w przypadku HFS +, jak opisano w pytaniu. Jeśli potrzebujesz tych aktualizacji oprogramowania, możesz również ręcznie zastosować aktualizacje oprogramowania Mac .

Trasa klonowania opisana powyżej jest obecnie zalecana tylko do aktualizacji pojedynczego komputera (gdzie nastąpi aktualizacja oprogramowania układowego) lub ponownej instalacji systemu operacyjnego na komputerach, na których były już dostarczane aktualizacje oprogramowania wbudowanego i w High Sierra.


Trasa klonowania opisana powyżej jest obecnie najlepszą opcją instalacji High Sierra na MacBooku, który powinien zachować HFSplus jako system plików - pod warunkiem, że ma pusty i niesformatowany dysk zastępczy jako jedyny dysk wewnętrzny. Najnowszy instalator High Sierra nie działa z kombinacją opcji --converttoapfsi --volume. Próba przekierowania instalacji i utrzymania starszego systemu plików spowoduje błąd „rozbił program HelperTool”.


1
Absolutnie nie ma potrzeby przechodzenia przez taki rigamarole, gdy można wykonać czystą instalację, z Instalatora USB utworzonego z Instaluj macOS High Sierra.app, używając np. .../startosinstall --converttoapfs NOZ rozruchowego napędu USB.
user3439894,

1
Warto wspomnieć, że klonowanie spowoduje usunięcie zawartości głównego dysku HD, a następnie wszystkie aplikacje / pliki użytkownika / itp. Muszą zostać przywrócone z kopii zapasowej.
nohillside

1
@ user3439894 Niestety po wysłaniu polecenia instalacja się rozpoczyna. Nie modyfikuje instalatora, a następnie można go zainstalować na USB. Musi istnieć metoda utworzenia USB, a następnie z poziomu instalatora ustaw flagę do konwersji
APFS

1
@ Chriz74, FYI Zrobiłem czystą instalację, pobierając plik „Install macOS High Sierra.app” ze sklepu App Store, utworzyłem instalator USB, używając informacji z dokumentu Apple ht201372, a następnie uruchomiłem go za pomocą instalatora USB. Stamtąd usunąłem i ponownie podzieliłem dysk SSD w Narzędziu dyskowym, używając HFS +, a następnie w Terminalu rozpocząłem instalację, utrzymując system plików HFS + na dysku SSD. AFAIK Nie ma pliku konfiguracyjnego, który można ustawić, aby zachować HFS ​​+ podczas uruchamiania instalacji z GUI. Byłoby to miłe, jasne, ale nie jest wielką rzeczą, aby rozpocząć instalację z wiersza poleceń, jeśli nie chcesz konwertować na APFS!
user3439894,

2
@ user3439894 jakie polecenie wysłałeś w terminalu?
Chriz74,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.