Czy Time Machine obsługuje APFS?


22

Właśnie zaktualizowałem system macOS High Sierra. Jaki jest najlepszy sposób korzystania z Time Machine w nowym systemie plików APFS firmy Apple. Czy powinienem użyć Narzędzia dyskowego do konwersji zewnętrznego woluminu Time Machine na APFS?


1
Jakieś wieści, czy Wehikuł Czasu Mojave obsługuje APFS jako miejsce docelowe?
balupton

Odpowiedzi:


28

Time Machine obsługuje APFS jako źródło, a nie miejsce docelowe. Nie można wykonać kopii zapasowej na docelowy dysk APFS, a Time Machine poinformuje cię, że dysk musi mieć format HFS +, jeśli spróbujesz to zrobić.

W tej chwili nie musisz nic robić ani robić. Dysk wewnętrzny został przekonwertowany na APFS, a dysk kopii zapasowej nadal działa w systemie plików HFS +, więc Time Machine będzie działać tak, jak zawsze, i będzie nadal dziedziczyć poprzednie kopie zapasowe, pomimo różnicy formatów. W przyszłości, kiedy Time Machine będzie obsługiwać miejsca docelowe APFS, możesz przekonwertować dysk z kopią zapasową.


4

Do czasu aktualizacji Time Machine nie obsługuje APFS na dyskach kopii zapasowych.

Apple musi najpierw rozwiązać powiązanie z folderami. Twarde linki do katalogów nie są obsługiwane w Time Machine, Apple będzie musiał przeprogramować TM. Jestem pewien, że kiedy zaktualizują Time Machine, dokonają płynnej zmiany na APFS.-2

Według strony internetowej Apple:

Nie trzeba zmieniać żadnych ustawień Time Machine, aby wykonać kopię zapasową dysków w formacie APFS. Dowolne punkty udostępniania Time Machine muszą być współużytkowane przez SMB zamiast AFP.

Nie sformatowałbym twojego dysku zapasowego: nie obsługuje APFS, chyba że jest w całości flashowany. Po prostu spróbuję wykonać kopię zapasową Time Machine i niech się tym martwi. Ponieważ kopie zapasowe Time Machine nie są kopiami zapasowymi obrazów, zakładam, że system operacyjny obsłuży odczyt i zapis rekordów kopii zapasowych.


3
APFS obsługuje Flash, a także wirujące dyski! Jedyne, co obecnie nie jest obsługiwane, to Fusion Drive! Ponadto: pytanie dotyczy APFS jako docelowego systemu plików kopii zapasowych .
klanomath

To prawda, ale Time Machine nie utworzy kopii zapasowej na woluminie APFS. Tak więc moja rada, aby nie formatować dysku Time Machine, nadal obowiązuje, a opinia zwrotna jest nieuzasadniona.
jalynn2

@ klanomath: w aspektach technicznych ASPF obsługuje obracanie dysków, ale Apple nie .... ( support.apple.com/en-gb/HT208018 ) Najpopularniejszym formatem dysku kopii zapasowej Time Machine jest Mac OS Extended (Journaled) format. Inne obsługiwane formaty patrz: support.apple.com/en-us/HT202784
Joern
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.