Czy istnieje sposób, aby mój iPhone nie odbierał połączeń / SMS-ów / alertów podczas słuchania muzyki?


13

Lubię słuchać muzyki na iPhonie podczas biegania, ale denerwujące jest przerywanie muzyki przez połączenia / SMS-y / alerty. Wiem, że mogę ustawić go w trybie samolotowym, ale to powstrzyma mnie od używania GPS do śledzenia mojego przebiegu w aplikacjach takich jak RunKeeper. Czy istnieje inny sposób na „wyciszenie” połączeń / SMS-ów / alarmów i wyświetlanie ich jako nieodebranych, gdy skończę słuchać muzyki?


10
<sarkazm> Nazywa się iPod Touch </sarkazm>;)
Martin Marconcini,

Odpowiedzi:


12

W systemie iOS 6 będziesz mieć możliwość ustawienia trybu „Nie przeszkadzać” w Ustawieniach urządzenia. DND pozwala zablokować okno czasowe, w którym połączenia i alerty zostaną wyciszone.

Opcjonalnie możesz go skonfigurować, aby umożliwić nawiązywanie połączeń z „ulubionych” lub powtarzających się połączeń.


DND jest jedną z tych funkcji, które nie brzmią zbyt interesująco, dopóki nie spróbujesz. Potem zastanawiasz się, jak żyłeś bez tego. Trochę jak Swype.
Maury Markowitz,

11

Jeśli masz telefon GSM, możesz po prostu wysunąć kartę SIM. Masz teraz iPoda touch obsługującego GPS podczas biegu.

Jeśli zwykle masz powiadomienia przychodzące przez sieci Wi-Fi, do których Twój telefon może dołączyć podczas biegu, opcjonalnie wyłącz Wi-Fi, aby być bezpiecznym.


Jeśli nie masz usługi za pośrednictwem karty SIM, pozbycie się wszystkiego oprócz przerwania połączenia głosowego jest łatwe. Większość przewoźników pozwoli ci tymczasowo przekierowywać połączenia głosowe - powiedz google Voice, jeśli wolisz bezpłatne rozwiązanie. Połącz oba i masz swoje rozwiązanie.

Wszystkie te działają w aplikacji Ustawienia:

W dźwięku:

  • Ustaw głośność dzwonka i alarmów na zero
  • Ustaw Zmień za pomocą przycisków na WYŁ
  • Ustaw opcję Wibracja na WYŁ., Gdy cichy

Ogólnie -> Sieć

  • Ustaw Dane komórkowe na WYŁ

W tym momencie, gdy przełącznik boczny jest wyciszony, tylko połączenie przychodzące powinno po cichu zatrzymać muzykę. Następnie możesz nacisnąć dowolny przycisk sprzętowy, aby wrócić do muzyki. Nie do końca to, o co prosisz, ale najlepsze, co możesz zrobić bez modyfikacji oprogramowania iOS.


2
Jestem w stanie osiągnąć zdolność opisaną w tej odpowiedzi (tylko połączenia przychodzące cicho wstrzymują muzykę), po prostu wyłączając wibrację, gdy jest cicho, i przełączając przełącznik w tryb cichy. Działa świetnie, ponieważ często słucham podcastu podczas snu.
Shea,

8

Przed iOS6 krótka odpowiedź brzmi: nie. Elastyczność iPhone'a i iOS w niektórych aspektach jest naprawdę (czasem dobra) niewielka. iOS nie obsługuje starych tradycyjnych „trybów”, w których można ustawić stary telefon na „spotkanie” lub „jakąś nazwę”, a następnie ustawić dzwonki dla każdego trybu, a nawet wyciszyć i wyłączyć wibrację. Pamiętam, że stary telefon Nokia prawie 10 lat temu był w stanie to zrobić :)

Twoim drugim zakładem (choć irytującym) byłoby ustawienie „ciszy” dzwonka i wyłączenie wibracji, ale wierzę, że twoja muzyka zostanie „wstrzymana”, gdy telefon dzwoni, podczas gdy muzyka przechodzi do dźwięku dzwonka .

Wadą jest to, że będziesz musiał je przywrócić po sesji.

Inną alternatywą jest Jailbreak przez telefon i poszukiwanie repozytoriów Cydii i innych „nieznanych źródeł” w celu znalezienia czegoś takiego (z pewnością tam jest).


3

Najprostszym rozwiązaniem, jakie mogę wymyślić, jest przekierowanie połączeń. Na moim telefonie AT&T mogę to zrobić bezpośrednio z aplikacji ustawień - wyślij je na inny numer (Google Voice to dobra sugestia, ale upewnij się, że GVoice nie odeśle połączenia bezpośrednio na twój iPhone!) Myślę, że pamiętam czytanie, że telefony CDMA nie obsługują tej funkcji automatycznego przekazywania, ponieważ sieć jej nie obsługuje. To były dni przed sprintem, więc mogło to być tylko ograniczenie Verizon. W każdym razie jestem pewien, że istnieje sposób na włączenie przekazywania połączeń za pośrednictwem strony Verizon lub poprzez połączenie z niewidoczną pocztą głosową lub coś takiego.


Ciekawa myśl - czy mogę ją szybko wyłączyć? Oczywiście nie chciałbym włączać przekierowywania połączeń na zawsze, tylko na kilka godzin. I chciałbym móc to wyłączyć od razu, kiedy skończę też słuchać muzyki. Dzięki!
Lauren

Tak, jest szybki. Zajęło mi to mniej niż 10 sekund, a to obejmowało próbę zapamiętania, gdzie było ustawienie (Ustawienia -> Telefon -> Przekazywanie połączeń). Zapamięta ostatni numer, który przekazałeś, więc po pierwszej konfiguracji musisz tylko nawigować tam i przełączyć przełącznik. Na pasku stanu znajduje się także przydatna ikona przypominająca o włączeniu przekazywania.
beverson

2

W iOS7 możesz teraz używać trybu Nie przeszkadzać, aby zarówno zapobiegać niechcianym powiadomieniom, połączeniom / alertom itp., W przeciwieństwie do iOS6, możesz wybrać, aby to ustawienie było skuteczne niezależnie od tego, czy telefon jest odblokowany, co oznacza, że ​​jeśli połączenie przychodzi podczas mając otwarte aplikacje muzyczne, aby wybrać nową listę odtwarzania itp., nadal możesz uniknąć zakłóceń, jeśli wybierzesz.

Settings > Do Not Disturb > Silence: Always/Only while iPhone is locked


2

Pamiętaj, dlaczego nikt o tym nie wspominał: po prostu przełącz telefon z boku na CICHY .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Muzyka i podcasty będą nadal odtwarzane, ale w ten sposób Twój telefon nie będzie przerywał muzyki / podcastów, aby ostrzec Cię o połączeniach telefonicznych, SMS-ach i e-mailach. Robię to cały czas i działa to na urok.


1

Wystarczy przesunąć przełącznik głośności z boku, aby wyłączyć. Działa z aplikacjami muzycznymi i podcastami. Teraz mogę ich słuchać i nie obniżać głośności.


0

Podczas treningów korzystam z trybu Nie przeszkadzać. Działa również na długich trasach lub przejażdżkach rowerowych, gdy nie chcę, aby moja muzyka była wstrzymana.


-1

PRAWĄ odpowiedzią jest przestawienie cichego przełącznika z boku telefonu.


4
Bądź miły to jedno z oczekiwań. Możesz przeformułować swoją odpowiedź, aby była zwięzła i pomocna.
MK

-2

Przejdź do ustawień i przejdź do trybu samolotowego !! Żadnych połączeń ani SMS-ów, przez co tak się stanie, ale możesz słuchać muzyki.

Jedynym problemem jest to, że nie możesz uzyskać dostępu do Internetu za pomocą tej opcji, więc jeśli używasz GPS, ta opcja nie jest dla ciebie dobra.


Dzięki za sugestię - faktycznie włączyłem tę opcję do mojego pytania i powiedziałem, że działa ona w celu wyłączenia połączeń, ale nie pozwoli mi korzystać ze śledzenia GPS jak Runkeeper.
Lauren

-2

Niedawno się nauczyłem i osobiście przetestowałem na moim iPhonie 4, jeśli przejdziesz do Ustawień, a następnie włączysz Tryb samolotowy, uniemożliwi to odbieranie połączeń telefonicznych i wiadomości tekstowych. Będziesz mógł odzyskiwać wiadomości głosowe i wiadomości tekstowe po przełączeniu trybu samolotowego z powrotem w pozycję wyłączoną. Jeśli chcesz mieć dostęp do funkcji Wi-Fi, takich jak GPS, mapy, poczta e-mail itp., Włącz Wi-Fi w Ustawieniach. Jest tuż pod funkcją trybu samolotowego. Oczywiście, jeśli masz jakieś APLIKACJE z włączonymi powiadomieniami push, wpłynie to na głośność iPoda. Aby temu zaradzić, zmień ustawienia powiadomień na Wyłączone w Ustawieniach. Wszystkie 3 z tych funkcji znajdują się w Ustawieniach, wszystkie obok siebie na samej górze. Dzięki temu jest to bardzo łatwe i wygodne.


1
Witamy w SE. Nawiasem mówiąc, GPS nie jest funkcją Wi-Fi. Wifi może być i jest używane w iPhonie, aby pomóc zlokalizować urządzenie w zasięgu Wi-Fi, ale aplikacje takie jak RunKeeper będą działały głównie na GPS (Global Positioning Service). OP faktycznie wspomniał, że wolą nie używać trybu samolotowego, ponieważ skutecznie wyłącza GPS.
bassplayer7
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.