Jak uzyskać podpowiedź do hasła do zaszyfrowanego dysku?


22

Pewnego dnia utworzyłem zaszyfrowany dysk na dysku USB i dodałem wskazówkę dotyczącą hasła. Nie pamiętam, jakie jest hasło. (Mam schemat mapowania wskazówek do haseł, więc kiedy dostępna jest podpowiedź, po prostu wybieram coś losowego i wypisuję odpowiednią wskazówkę.)

Przy ponownym podłączaniu dysku OS X wyświetlił monit o podanie hasła - ale żadna podpowiedź nie została wyświetlona.

Kiedy wchodzę do Narzędzia dyskowego i próbuję zamontować wolumin, to samo. Nie ma nawet przycisku pokazującego podpowiedź!

Więc teraz nie mam pojęcia, jakie jest hasło. Jak znaleźć podpowiedź?

OS X 10.12.6 (16G29)


Oto proces, przez który przeszedłem. (Przejrzałem to jeszcze raz, używając zapasowej karty SD i robiłem zrzuty ekranu w każdym punkcie).

  1. Z Narzędzia dyskowego wybierz dysk, o którym mowa, i przejdź do opcji Wymaż. WybierzMac OS Extended (Journaled, Encrypted)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  1. Pojawi się pole hasła. Wprowadź hasło i dodaj podpowiedź.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

(Zazwyczaj wybieram bardziej tajemniczą wskazówkę)

  1. Kliknij Choose, a następnie kliknij Erase, a zrobi to samo. DonePo zakończeniu kliknij i zamknij Narzędzie dyskowe.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  1. Wyjmij nowo zamontowany obraz zaszyfrowanego dysku z Findera, a następnie odłącz dysk twardy USB.

  2. Włóż ponownie dysk twardy USB i poczekaj, aż pojawi się okno dialogowe hasła.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ale gdzie jest wskazówka ?!


2
Tak - wpisanie niewłaściwych haseł nie wydaje się wskazywać zapisanej wskazówki. Jestem pewien, że kiedyś był Show Hintprzycisk, który można kliknąć, aby uzyskać podpowiedź.
Tom Seddon

3
Wygląda na to, że wpadłeś w pułapkę lub natknąłeś się na robaka. Żaden nie byłby wygodny.
bmike

4
Zwracam uwagę, że diskutilnie ma oczywistych opcji podpowiedzi do hasła podczas szyfrowania dysku. Zastanawiam się, co właściwie Narzędzie dyskowe robi z wprowadzonym tekstem. Będzie wyglądać przez docs programowania później i sprawdzić, czy mogę znaleźć żadnych więcej wskazówek ...
Tom Seddon

5
Najwyraźniej pod 10.13.0 podpowiedź jest nieco zbyt konkretna i wyraźna. medium.com/@matheusmariano/…
bmike

3
Na ekranie logowania podpowiedź nie pojawi się, dopóki hasło nie zostanie wprowadzone nieprawidłowo. Czy próbowałeś kilka razy celowo wprowadzić nieprawidłowe hasło?
Allan,

Odpowiedzi:


1

Czy próbowałeś wprowadzić nieprawidłowe hasło? Jeśli trzy razy wprowadzę nieprawidłowe hasło, wyświetli się wskazówka.


1
Próbowałem tego, ale komentarz, który wtedy dodałem, może nie wyjaśnia tego zbyt jasno. W każdym razie: tak mam i nie dostaję podpowiedzi. (Próbowałem wpisać nieprawidłowe hasło dużo więcej niż trzy razy.)
Tom Seddon

1
Przepraszam, zreplikowałem to, ale zrobiłem to z zaszyfrowanym DMG, a nie z dyskiem zewnętrznym. Hmm Wydaje się to dziwne i warto skontaktować się z Apple.
lbutlr

Niedługo po opublikowaniu tego pytania skorzystałem z narzędzia Kontakt z Apple, aby złożyć raport wraz z linkiem do tego pytania. Nie spodziewałem się po tym niczego, a Apple spełniło moje oczekiwania.
Tom Seddon

0

W przypadku uaktualnienia do systemu MacOS High Sierra 10.13.6 (przynajmniej 17G65) można znaleźć podpowiedź, gdy używasz APFSsystemu plików z (Case-Sensitive, Encrypted)opcjami


Czy możesz potwierdzić, że działa to w przypadku dysku zaszyfrowanego za pomocą Narzędzia dyskowego, a nie obrazu dysku? Mam ten sam problem i nie wiem, co robić!
miguelmorin

Proszę podać instrukcje krok po kroku, np. Ze zdjęciami - ta odpowiedź, jak podano, nie jest dla mnie wcale jasna.
Tom Seddon

-2

Czy masz jakieś starsze komputery Mac? Możesz spróbować zainstalować go na starszym Mac OS. Jak to często bywa w Apple, funkcje, które zniknęły, nadal działają na starszych systemach operacyjnych.


Mam ten sam problem i poszedłem do Apple Store, gdzie podłączyłem dysk do komputera Mac z maszyną wirtualną 10.10, najwcześniej. Wskazówka nie została wyświetlona.
miguelmorin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.