Szyfrowanie folderu APFS?


21

Z listy funkcji APFS obsługuje szyfrowanie poszczególnych plików . Dlatego też rozszerzenie powinno umożliwiać skonfigurowanie zaszyfrowanego folderu (lub przynajmniej tylko plików w tym folderze) z hasłem innym niż hasło logowania użytkownika. Podobnie powinna istnieć możliwość szyfrowania katalogów domowych użytkowników za pomocą ich odpowiednich kluczy i uczynienia ich niedostępnymi dla siebie nawzajem, niezależnie od tego, co mówi ich zezwolenie na pliki (podobnie jak w systemie Windows NTFS od poprzedniego wieku).

Pytanie brzmi: jak to zrobić z punktu widzenia użytkownika? Nie widziałem jeszcze interfejsu użytkownika w Finderze, który mógłby to zrobić w systemie macOS High Sierra. Czy w wierszu polecenia jest sposób, aby to włączyć?

Odpowiedzi:


1

Jednym z możliwych sposobów, aby to zrobić bez uciekania się do wiersza poleceń, jest utworzenie zaszyfrowanego woluminu o zmiennym rozmiarze za pomocą Narzędzia dyskowego. Działa jak folder, który jest odszyfrowywany podczas procesu instalacji. Obsługuje APFS i AES 128/256.

Aby utworzyć nowy pusty zaszyfrowany folder:

Wykorzystanie dysku> nowy obraz> nowy pusty obraz> ustaw Format: APFS> wybierz schemat szyfrowania> ustaw Format obrazu: odczyt / zapis> OK.

Aby zaszyfrować istniejący folder:

Wykorzystanie dysku> nowy obraz> nowy obraz z folderu> APFS> wybierz schemat szyfrowania> ustaw Format obrazu: odczyt / zapis> OK.

Spowoduje to utworzenie zaszyfrowanego folderu jako pliku .dmg, który zostanie odszyfrowany po zamontowaniu. Po zamontowaniu działa jak zwykły folder.


To „zamontowany wolumin”, który nie działa tak przezroczyście jak folder bez dalszych sztuczek. Jednym z dobrych zastosowań prawdziwych zaszyfrowanych folderów jest szyfrowanie folderu domowego użytkownika, tak że nawet administrator nie może go otworzyć.
adib
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.