Dlaczego iOS nie może znaleźć moich aplikacji?


24

Od czasu aktualizacji do iOS 11 wyszukiwanie nie może znaleźć moich aplikacji. Czy to nowa funkcja iOS 11; błąd; czy coś, co ostatecznie rozwiąże się z czasem?

Mam tak wiele aplikacji, że jedynym praktycznym sposobem na ich znalezienie jest ich wyszukiwanie, aw przeszłości działało to doskonale. Np. Po prostu wpisanie „stosu” (w rzeczywistości tylko „st”) sugeruje kilka aplikacji, w tym tę, której szukam, „Stack Exchange” wymieniony bezpośrednio u góry ekranu.

Teraz jednak otrzymuję zupełnie inny wynik:

Kilka bezużytecznych wyników wyszukiwania u góry i sugestia ze sklepu z aplikacjami dla aplikacji, której nigdy nie chciałbym. Brak śladu często używanej aplikacji bezpośrednio na moim urządzeniu.

Co tu się dzieje. Czy jest coś (oprócz przywracania systemu iOS 10), co mogę zrobić, aby rozwiązać ten problem?


Sądząc po zachowaniu, które widzę, zastanawiam się, czy Apple nie zmieniło znaczenia ustawienia Siri dla aplikacji z „wyszukiwania w aplikacji ” na „wyszukiwanie aplikacji ”: jedyne aplikacje, które widzę, to te, w których to ustawienie jest włączone. Czy to może się zdarzyło (czy może po prostu najpierw zaindeksuje te aplikacje)?


Może indeks musi zostać przebudowany? Kiedy wpisuję „st”, pierwszą z moich zwróconych aplikacji jest Stack Exchange. Nie sądzę, że to błąd, ale być może (chyba tutaj) jest taki, że indeks aplikacji itp. Musi być z czasem przebudowywany i używany.
fsb

@fsb: na iOS 11? Jeśli tak, to czy już go zainstalowałeś?
orome

Właśnie zainstalowałem 11 na swoim iPhonie 6 około 20 godzin temu. Nie miałem wcześniej wersji beta na swoim iPhonie. Właśnie eksperymentowałem z wpisywaniem nazw różnych innych aplikacji i każda z nich pojawiła się w ramach wpisywania 2 liter nazwy. Nie wiem, co jest nie tak z twoim urządzeniem, ani nie mam sugestii, jak to naprawić, po prostu informuję, że mój iPhone działa zgodnie z oczekiwaniami.
fsb

@fsb: Może mam po prostu zbyt wiele aplikacji!
orome

3
@fsb: Mam nadzieję, że tak. To dość irytujące, że moje urządzenie reklamuje się do mnie zamiast wykonywać swoją pracę. Yay Apple (jeszcze raz).
orome

Odpowiedzi:


17

Jeśli nie jesteś w stanie wyszukiwać aplikacje można raz znaleźć, sprawdzić ustawienia, aby zobaczyć, jakie aplikacje masz zapobiec wyszukiwanie od poszukiwania wewnątrz .

Firma Apple niedawno zmieniła zachowanie odpowiedniego ustawienia (Siri & Search). Przed iOS 11 wyłączenie tego ustawienia dla aplikacji uniemożliwiało Searchowi wyświetlanie wyników z „wewnątrz” aplikacji (np. Pliki list Dropbox). W iOS 11 to zachowanie się zmieniło: teraz to ustawienie musi być włączone, aby sama aplikacja mogła w ogóle pojawiać się w wynikach wyszukiwania.


Zauważ, że chociaż wydaje się, że zostało to „naprawione” w wersjach beta 11.2 z nową wyraźną opcją „Pokaż aplikację”, aby wyszukać aplikację, wydaje się, że zostało to wydane (w 11.2.1) jako „Sugestie w Look Up „ co nie daje tego samego rezultatu.


3
Czy muszę go włączać dla każdej aplikacji ?
Manngo

1
@Manngo: Wydaje się, że tak. (Podejrzewam, że jest to błąd, zwłaszcza, że ​​niezmieniony opis w interfejsie użytkownika tego, co ustawienie nie pasuje do tego zachowania).
orome

1
Holy cr * p! Musiałem wyłączyć, a następnie włączyć aplikację, aby pojawiła się w wyszukiwaniu! to zmarnowało tyle mojego czasu!
zaf

@zaf Rzeczywiście. Ale Apple jest zajęty unikaniem podatków i nie ma już czasu, aby martwić się o nasz czas.
orome

1
@orome Również w ten sposób pchają swoje aplikacje - zwłaszcza mapy.
zaf

9

Dzisiaj postanowiłem wypróbować iOS 11.2 beta 4. Chociaż nie czytałem o tej konkretnej zmianie, byłem podekscytowany widząc, że Apple rozwiązało ten problem! Dostępne jest teraz osobne ustawienie „ Pokaż aplikację ” dla poszczególnych aplikacji. Wciąż włączanie się do każdej z moich około 300 aplikacji będzie możliwe, ale cieszę się, że istnieje sposób na ponowne użycie Spotlight do uruchamiania aplikacji.

iOS 11.2 włącza nową opcję wyszukiwania

Moja wersja tego pytania: Naprawianie wyszukiwania aplikacji w iOS 11


(Nie zdawałem sobie sprawy, że zakaz wersji beta został zniesiony; chociaż tak się stało - dobrze!)
orome

Cieszę się, że to naprawili!
orome

Nie widzę tej zmiany w żadnej z moich aplikacji ani w ustawieniach Siri. Czy to jeszcze nie zostało wdrożone (11.2.1)?
orome

@orome Tak, zmiana została zdecydowanie zaimplementowana w iOS 11.2.
luckman212,

Gdzie znajdę go w ustawieniach?
orome

1

Oto rozwiązanie; musisz ręcznie włączyć wyniki wyszukiwania („Wyszukiwanie i sugestie Siri”) dla każdej aplikacji w ustawieniach Siri i wyszukiwania. Gdy to zrobisz, będzie działać natychmiast, bez potrzeby indeksowania lub podłączania telefonu - powrót do normalności!

To było frustrujące, ale kiedy przejrzałem listę, zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę było wiele aplikacji, które chętnie wykluczyłem z wyszukiwania, dzięki czemu mogę szybciej znaleźć ważne aplikacje. Powodzenia!


Tak już mówi ta odpowiedź . Krytycznie, znaczenie ustawienia (choć nie jego opis) zmieniło się od iOS 10.
orome

1

Nie sądzę, aby którekolwiek z tych rozwiązań rozwiązało prawdziwy problem. Mam ten sam problem, ale zdałem sobie sprawę, że musisz przeliterować dokładną nazwę aplikacji, której szukasz (co jest naprawdę denerwujące).

W twoim przypadku musisz więc poszukać „wymiany stosów”. Mam nadzieję, że Apple naprawi to wkrótce. Mogą mieć funkcję „Ulepszoną”, ale zepsuły proste wyszukiwania aplikacji.


To nie dotyczy ani pytania, ani problemu.
orome

1

W systemie iOS 11.2.1 przejdź do, Settings | Siri & Searcha następnie wyłącz Suggestions in Search.

Zrzut ekranu z Siri & Search

Teraz największym hitem jest aplikacja, a pierwszym blokiem wyników są także aplikacje:

Za pomocą wyszukiwania w systemie iOS znajdź aplikacje zaczynające się na literę c


Prawie. Ale to niszczy szybką sugestię najnowszych lub kontekstowych aplikacji, gdy nie wprowadzono żadnego tekstu.
orome

@orome - dobra uwaga, ale nie mam pojęcia, jak to naprawić
Ed Norris

-1

O ile mi wiadomo, indeksowanie (i ponad obliczeniami zależnymi od zasobów jak skanowanie obrazu) odbywa się tylko po podłączeniu do źródła zasilania. Załaduj telefon na noc i spróbuj ponownie jutro.


Mój telefon był podłączony do źródła zasilania podczas aktualizacji i nadal był podłączony, gdy zauważyłem, że funkcja wyszukiwania nie znalazła moich aplikacji.
marcolz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.