Wyjmij baterię z MacBooka Pro i naładuj ją


1

Mój przyjaciel dał mi swój laptop, który jest laptopem Apple A1286 (MacBook Pro 15 ”) z ładowarką, ale głowa ładowarki została odcięta. Próbowałem ładować inną ładowarką, ale nie ładuje się.

Teraz chcę wyjąć akumulator, aby naładować go zewnętrzną ładowarką. Chodzi mi o to, aby użyć oryginalnej ładowarki i użyć drutu (+) do dodatniej strony w akumulatorze i drutu (-) do ujemnego, ale kiedy usunąłem akumulator, znalazłem wiele czarnych przewodów i nie zrobiłem tego. Wiem, które są pozytywne / negatywne.

Jeśli ktoś może mi pomóc w tym problemie lub w jakikolwiek sposób naładować laptopa bez korzystania z domu ładowarki na moim laptopie?

Jeśli naładuję baterię, będę mógł ponownie się połączyć i sprawdzić, czy zadziała lub czy płyta główna jest uszkodzona.


jaki model? także co to jest bateria - niektóre zdjęcia mogą wyjaśniać, co rozumiesz przez „wiele czarnych przewodów”
Solar Mike

Odpowiedzi:


1

Zaciski dodatnie (+) i ujemne (-) na akumulatorze są zazwyczaj najbardziej zewnętrznymi stykami. Znajomość konkretnego modelu MacBooka jest tutaj pomocna.

wprowadź tutaj opis obrazu

Ładowarka MagSafe 1/2 zasila 16,5 V, więc będziesz potrzebować ładowarki, która dostarczy taką ilość.

Teraz z tym wszystkim powiedziałem .....

Bardzo nalegam na ostrożność przy próbie włamania ładowarki DIY do baterii MacBook Pro .

Jeśli nie posiadasz niezbędnych umiejętności diagnostyki / naprawy elektroniki, nie należy tego robić. Poza tym istnieje bardziej bezpieczny i niezawodny sposób diagnozowania problemów ...

Nie potrzebujesz baterii, aby przetestować MacBooka .

Jeśli masz MacBooka (dowolny model - Pro, Air itp.), Który nie włącza się nawet przy odłączonym akumulatorze, problem dotyczy płyty DC-In lub samej karty logicznej. Jeszcze przed rozpoczęciem tej podróży diagnostycznej należy upewnić się, że używana ładowarka MagSafe działa prawidłowo. Martwy zasilacz sieciowy nie ładuje żadnej baterii, niezależnie od tego, czy jest w laptopie, czy nie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.