Zużycie energii, gdy iMac nie znajduje się w trybie uśpienia, ale ekran / dysk twardy są wyłączone / bezczynne


0

Mam iMaca 21.5 "z 2016 roku. Z kilku powodów chcę mieć iMaca do zalogowania się za pośrednictwem Splashtop i innego dostępu przez Internet. Afaik Nie mogę korzystać z trybu uśpienia.

O ile więcej energii zużyje iMac, gdy nie jest w trybie uśpienia, ale zakładając, że ekran jest wyłączony, a dysk twardy jest bezczynny?


Nikt nie może odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ tylko Ty wiesz, co masz uruchomione i co robi Twój Mac. Jeśli chcesz uzyskać dokładną odpowiedź w świecie rzeczywistym , musisz zmierzyć moc zużywaną przez iMaca za pomocą urządzenia specyficznego dla tego zadania, takiego jak monitor
Allan,

Odpowiedzi:


0

Specyfikacje zużycia energii dla danego modelu można znaleźć w odpowiednim raporcie środowiskowym firmy Apple na stronie https://www.apple.com/environment/reports/

W przypadku Twojego modelu jest on oznaczony „Bezczynnie - wyświetla na 37,7 W 38,8 W 38,3 W” odpowiednio dla „100 V 115 V 230 V”.

Aby uzyskać ogólny obraz efektu wyłączenia ekranu: na 230 V mój iMac działa przy 0,85 A przy pełnej jasności, przy 0,465 A przy minimalnej jasności i 0,4 A przy wyłączonym ekranie. Zaoszczędzisz trochę energii po odłączeniu wszystkich urządzeń USB i kabla sieciowego, ale jest to raczej nieistotne.

Nie, nieużywanie trybu uśpienia nie ma innych poważnych konsekwencji. Ponadto z mojego doświadczenia wynika, że ​​niewielka aktywność procesora nie wpływa znacząco na pobór mocy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.