Ponieważ iTunes 12.7 nie zarządza już aplikacjami na iOS, czy mogę usunąć pliki IPA z mojego komputera Mac?


10

Nowy iTunes (12.7) nie zarządza aplikacjami, należy to zrobić z poziomu samego urządzenia, w tym przypadku mojego iPhone'a.

Czy mogę usunąć wszystkie pliki IPA z mojego MacBooka HD?

Odpowiedzi:


7

Tak, możesz usunąć aplikacje z folderu Aplikacje mobilne w bibliotece iTunes, a przeniesienia zakupów nie będą już ponownie pobierać aplikacji. Jeśli jednak aplikacja zostanie usunięta z listy zakupów App Store, IPA będzie jedynym sposobem ponownej instalacji aplikacji w przyszłości.

Może to powodować pewne ubolewanie, ponieważ IPA pobrane przez iTunes były specjalnymi wersjami aplikacji, które zawierają całą aplikację. Większość aplikacji w sklepie tego dnia została przerzedzona, a kiedy pobierasz aplikację na iPhone'a, jest to cienka wersja pomijająca części potrzebne tylko na iPadzie.

Jeśli nie zachowasz kopii zapasowej pełnego IPA i kopii iTunes starszej niż 12.7, utracisz możliwość ponownej instalacji z pełnego obrazu.

Nie stanowi to większego problemu, jeśli wybrana aplikacja nigdy się nie zmieni lub nigdy nie zostanie usunięta z App Store. Nie stanowi to również większego problemu, jeśli często aktualizujesz sprzęt. Dla osób zainteresowanych uruchomieniem starszego i nieobsługiwanego sprzętu i / lub porzuconych aplikacji lub starych wersji aplikacji może to być poważny problem.


Dzięki, utworzę kopię zapasową ich na zewnętrznym dysku HD i usunę je.
Maks.

Tak, ale jak ponownie zainstalować aplikację na iOS z pliku IPA, jeśli nie mam dostępu do programów w nowym iTunes?
Rus

3
@Rusl Przeciągnij ipa z Findera na swoje urządzenie na pasku bocznym iTunes.
grg

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.