Xcode na obrazie w klasie prosi uczniów o hasło administratora


1

Prowadzę zajęcia na uczelni, a dział IT zainstalował Xcode na obrazie komputera iMac w klasie / laboratorium. Teoretycznie powinniśmy iść dobrze.

Jednak podczas uruchamiania projektu lub placu zabaw pojawia się wiele okien dialogowych z prośbą o podanie hasła administratora. Oto zrzut ekranu jednego z okien dialogowych studenta:

Okno dialogowe dostępu do narzędzi dla programistów

Administrator był obecny podczas pierwszych zajęć, aby wprowadzić je dla studentów, i on i ja przetestowaliśmy, że przyszłe logowania na tym samym komputerze przez innego użytkownika nie powinny już prosić o podanie tych informacji. Jednak uczniowie nadal zgłaszają, że sporadycznie pojawiają się w tych oknach dialogowych. Muszę rozwiązać ten problem, aby zapewnić ukończenie zajęć przez studentów.

Czy istnieje sposób na zainstalowanie Xcode na obrazie w taki sposób, aby nie pytał stale użytkowników o hasło administratora?


Czy uczniowie są częścią grupy „Narzędzia programistyczne” na omawianych komputerach Mac? Jeśli nie, dodanie ich byłoby pierwszym krokiem, który bym tutaj zrobił.
nohillside

Odpowiedzi:


2

Możesz dodać użytkowników, których chcesz mieć dostęp do debugowania do _developergrupy.

dseditgroup -o edit -u adminusername -t user -a studentusername _developer

Zamień „adminusername” na nazwę użytkownika sudoer, do którego masz hasło, a „studentusername” na nazwę użytkownika konta, które chcesz dodać do grupy.


Dziękuję @grgarside! Odkryłem również, że następująca praca: Dodaj wszystkich członków określonej grupy Active Directory do grupy _developer: sudo dseditgroup -o edit -a “domainname\ADGroupName” -t group _developer Po prostu dodaj każdego możliwego użytkownika do grupy _developer:sudo dseditgroup -o edit -a everyone -t group _developer
kateiOS
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.