W jaki sposób istniejące aplikacje „skalują się” na iPhone X?


2

Kiedy iPhone 6 pojawił się, niezaktualizowane aplikacje w sklepie App Store zostały rozciągnięte / skalowane w tym samym formacie.

W jaki sposób bieżące aplikacje w sklepie z aplikacjami skalują się na telefonie iPhone X? To znaczy. bez przebudowywania ich za pomocą SDK 11 / Xcode9.

Jedyną realistyczną opcją, o której mogę myśleć w przypadku iPhone'a X, jest to, że pełny ekran nie będzie używany? To znaczy. ten sam współczynnik kształtu co iPhone 6 i 7

To, co sprawia, że ​​myślę, że będzie to jakiś „skurczony obszar” dla iPhone X + SDK10, to fakt, że prawie WSZYSTKIE aplikacje w sklepie zostaną zerwane dla iPhone'a X, chyba że aplikacje zostaną zaktualizowane w ciągu miesiąca. W rzeczywistości - tak się nie stanie. Wiele aplikacji nie zostanie zaktualizowanych w dniu wydania iPhone'a X.

EDYTOWAĆ:

Aby wyjaśnić, nie pytam o to, jak będą wyglądały aplikacje po odbudowaniu za pomocą xcode9 / SDK11. Chcę wiedzieć, jak zachowują się aplikacje bez ich odbudowywania!

Odpowiedzi:


4

Obecnie większość aplikacji jest tworzona Układ automatyczny , więc nie będą one „skalowane”, ale pozycja pozycji może być inna. Największym problemem jest obsługa górnej części wyświetlacza. Sprawdziłem niektóre aplikacje w symulatorze iPhoneX i aplikacje, które wyświetlają pasek stanu, nie mają żadnych problemów. Z ukrytym paskiem stanu i bez paska nawigacji mogą wystąpić problemy. Tutaj jest Przykładowa aplikacja Hero od YiLun Zhao :

Hero Sample app from YiLun Zhao

Jak widać, pasek kart jest „rozciągnięty” w dół, ale przewijany obszar jest wyświetlany dość dziwnie. Na przykład separatory sekcji są wyświetlane pod „obszarem statusu” (na dole), ale zawartość tabeli jest wyraźnie widoczna pod spodem (obok siebie z czarnym obszarem kamery).

Sprawdziłem kilka innych aplikacji i nie ma większych problemów z interfejsem użytkownika.

Odpowiedź na twoje pytanie brzmi - zależy od tego, jak deweloperzy stworzyli swoje aplikacje. Jeśli korzystali z układu automatycznego, nie powinno być problemu.

P.S. nawet jeśli wyświetlacz jest większy niż iPhone Plus, ma „kompaktowe” cechy poziome w krajobrazie - & gt; nie będzie podzielonego widoku. Również strony załadowane w widoku poziomym nie zajmują całej szerokości ekranu (po obu stronach są białe paski. Zrzut ekranu:

Safari in landscape mode on iPhone X

UWAGA: To wciąż Xcode Beta, więc może coś się zmieni, gdy iPhone X zostanie wydany.


Dziękuję za Twoją odpowiedź. Jest to jednak ponowna kompilacja aplikacji z SDK11, więc nie odpowiada na moje pytanie.
ullstrm

1
@ullstrm nie powinno mieć znaczenia, że ​​jest rekompilowany za pomocą SDK11, ponieważ Auto Layout nadal wykorzystuje dostępne cechy / przewodniki itp. Nie są one zmieniane za pomocą SDK11. Jeśli naprawdę chcesz, mogę spróbować ponownie skompilować go za pomocą SDK10
Mateusz Szlosek

Tak, spróbuj! Niestety nie udało mi się to uruchomić. To znaczy. SDK10 i iPhone X
ullstrm

To, co sprawia, że ​​myślę, że będzie to jakiś „ciasny obszar” dla iPhone'a X z SDK10, to fakt, że prawie WSZYSTKIE aplikacje w sklepie z aplikacjami zostaną złamane dla iPhone'a X, chyba że WSZYSTKIE aplikacje zostaną zaktualizowane w ciągu miesiąca. W rzeczywistości - to się nie stanie.
ullstrm

Hm wydaje się, że zmiana SDK nie jest tak łatwa, jak skopiowanie / wklejenie plików * .sdk i zmiana dowiązań symbolicznych. Złamałem swój Xcode;) Więc nie będę w stanie odpowiedzieć na twoje pytanie dotyczące poprzednich zestawów SDK z nowym iPhone'em X. I tihnk musimy poczekać na oficjalną wersję telefonu, aby dowiedzieć się, jak to wygląda ... Ale jak Napisałem w mojej odpowiedzi, że Auto Layout nadal używa cech / przewodników jak w poprzednich SDK, więc nie powinno być dużej różnicy.
Mateusz Szlosek
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.