Jak obsługiwane jest górne wycięcie w zrzutach ekranu iPhone'a X?


8

Wzdłuż linii tego pytania - jeśli wykonujesz zrzut ekranu na iPhonie X, w jaki sposób obsługiwane jest wycięcie kamery u góry ekranu? Czy u góry obrazu jest tylko czarny obszar o odpowiednim kształcie i rozmiarze?

Odpowiedzi:


4

Symulator zachowuje się inaczej niż rzeczywiste urządzenie. Zrzuty ekranu z prawdziwego urządzenia nie mają wycięcia ani zaokrąglonych rogów.

Zrzuty ekranu wykonane na iPhonie X ignorują istnienie wycięcia

Guilherme Rambo na Twitterze https://twitter.com/_inside/status/907743049220018176


Fajne. Czy to nie tyle miejsca na górze wygląda trochę dziwnie?
badhanganesh

@Badhan Nie bardziej dziwne niż to, jak wygląda przed zrzutem ekranu na prawdziwym urządzeniu , nie jestem fanem
grg

2

To właśnie otrzymuję, gdy robię zrzut ekranu z symulatora iPhone'a X. Najprawdopodobniej będzie to wynik również w rzeczywistych urządzeniach:

EDYCJA: Poniższy zrzut ekranu został pobrany z symulatora iOS 11.3 z Xcode 9.3. Wycięcie nie jest widoczne i przypomina zrzut ekranu z prawdziwego urządzenia.

Zrzut ekranu z najnowszego symulatora iOS


Wiesz, dlaczego po bokach są czarne pasy?
bdesham

Zredagowałem swoją odpowiedź. @bdesham
badhanganesh

2
(Prawdopodobnie dostaję ten telefon, ale) Wow, to wygląda głupio. Nadal nie wiem, co czuję z powodu braku części ekranu.
Alan

@Alan Nic mi nie jest. Ponieważ alternatywą jest to, co mamy teraz, gdy ekran jest mniejszy i ma ramkę. Następnie pasek stanu zajmuje trochę więcej ekranu (oczywiście, niewiele, zwłaszcza od iPhone'a 5). Widzę to jako: „hej, z przodu głośników i kamery jest niewykorzystane miejsce z przodu. Co jeśli podamy tam czas i procent baterii? ” Jestem pewien, że gdyby to było możliwe, nie byłoby wycięcia, a zamiast tego czujniki znajdują się pod ekranem, a pobliskie piksele zostały tymczasowo wyłączone, aby zrobić zdjęcia.
Cole Johnson

2
Ta odpowiedź pochodzi z symulatora i nie odzwierciedla wyniku z prawdziwego urządzenia.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.