Kliknięcie linków zewnętrznych otwiera Chrome, ale nie link


84

Kiedy kliknę link zewnętrzny, a Google Chrome jeszcze nie działa, Chrome uruchomi się, ale nie otworzy połączonej strony. Zamiast tego zaczyna się od mojej ostatniej otwartej karty (czego się spodziewam), ale kliknięty link powinien również otworzyć się na innej karcie.

Kiedy kliknę link po raz drugi, otworzy się poprawnie w nowej karcie.

Dlaczego to?

EDYCJA:
Dla wyjaśnienia, chodzi o macOS. Ponadto odkryłem, że zachowuje się inaczej niż opisano powyżej. Łącze jest otwierane po raz pierwszy w nowym oknie, zamiast nowej karty w istniejącym oknie. Problem polega na tym, że nie dochodzi do przodu, więc stare okno z mojej ostatniej sesji w Google Chrome jest z przodu. Nie zauważysz nowego okna za starym, chyba że użyjesz kontroli misji, aby zobaczyć, że jest drugie okno.

EDYCJA 2:
Ponieważ to pytanie zyskało dużą uwagę, w końcu zaakceptowałem najlepiej głosowaną odpowiedź, choć w ogóle nie był to mój problem. Widzę, że są tutaj dwa problemy:

  1. Gdy jest oczekująca aktualizacja Chrome, Chrome w ogóle nie otwiera zewnętrznego łącza, po prostu otwiera kolejne okno z domyślnym ekranem startowym. (Pluskwa)

  2. Gdy Chrome jest aktualny, linki zewnętrzne są otwierane, ale tym razem nadal jest nowe okno w tle, a nie jako nowa karta podczas przywracania ostatniej sesji. (zły projekt)

Mam nadzieję, że teraz powinno być jasne :)


Chrome na macOS? Możesz wyraźnie określić, czy jest to macOS, aby moderatorzy nie zamykali twojego pytania jako nie na temat. Na zdrowie
bjbk,

@bjbk Można założyć macOS, a pytanie nie zostanie zamknięte na nie-temat, ale prośba o wyjaśnienie, czy OP odnosi się do macOS lub iOS, jest raczej ważna dla odpowiedzi
grg

@grgarside Prawie dodałem iOS w komentarzu, ale dla odniesienia do „kliknięcia”. Świetny punkt Dzięki!
bjbk

Czy takie zachowanie występuje w przypadku wszystkich łączy, czy tylko określonego łącza?
LH16

wszystkie linki, bez względu na wszystko
uloco

Odpowiedzi:


137

Działo się tak przez całe popołudnie. Potem sprawdziłem Chrome | O Chrome i czekałem na ponowne uruchomienie aktualizacji. To naprawiło.


1
Dzięki, mam ten problem od kilku dni, odkąd mój ostatni restart ... myślałem, że oszaleję.
Tracker1,

2
OP, proszę przyjąć tę odpowiedź, ponieważ jest poprawna.
Rafael Eyng

1
to też działało dla mnie! Zdarzyło mi się to w przeszłości. Zastanawiam się, czy to umyślna usterka przypominająca o aktualizacji. Ale to bardzo, bardzo denerwujące!
mavili

Byłem zaskoczony, gdy stwierdziłem, że to właściwa odpowiedź! Myślę, że to efekt uboczny dużego czerwonego Xa na Macu, który nie zamyka aplikacji - mówi użytkownik Windows. Ponieważ aplikacje są tylko ukryte, a Chrome nie wyświetla już zielonego przycisku „gotowe do aktualizacji” w interfejsie użytkownika, wszyscy tracimy fabułę.
Matt Canty

Dla tych, którzy przyjeżdżają tutaj i nadal nie znajdują rozwiązania, oto, co zadziałało dla mnie (nie mam wystarczającej liczby przedstawicieli na tej stronie SE, aby pozostawić prawdziwą odpowiedź). W moim przypadku nastąpiły awarie bezgłowych procesów Chrome z automatycznych testów WevDriver. Przechwytywali otwarte żądania linków. Zabicie ich działało dla mnie. ps aux | grep -i -- '--test-type=webdriver' | grep -v 'grep' awk '{ print $2 }'
Bo Jeanes,

11

Spróbuj chrome://restartwpisać wiersz adresu URL i naciśnij klawisz Enter. Spowoduje to pełne ponowne uruchomienie Chrome i wszystkich procesów potomnych, w tym aplikacji opartych na Chrome. Zakładam, że to nie Aktualizacja pomogła innym tutaj, ale restart Chrome.


To naprawiło to. Wcześniej zamknąłem wszystkie okna Chrome i otworzyłem ponownie, to nie pomogło.
sdkks

@sdkks po ręcznym zamknięciu wszystkich okien Chrome - wciąż pozostaje kilka procesów chrome w tle. Powyższe polecenie powoduje ich ponowne uruchomienie.
Nikita Mendelbaum

lub po prostu Cmd + Q (Kill) aplikację, nieco rozczarowany ... nikt nie wie, jak temu zapobiec?
vk.edward.li

9

Aktualizacja Chrome rozwiązała dla mnie problem.

NOTE: The problem can reproduce each time a new version of Chrome is available...


Aktualizacja do najnowszej wersji naprawiła również ten problem
Chalapathi

Nie ma potrzeby aktualizacji Chrome, aby to naprawić. Wystarczy wpisać chrome: // restart w wierszu adresu URL i naciśnij klawisz Enter, aby całkowicie zrestartować wszystkie procesy Chrome. To powinno rozwiązać problem.
Nikita Mendelbaum,

4

Aktualizacja Chrome również rozwiązała ten problem. Nie wiedziałem jednak, że Chrome czeka na aktualizację, dopóki nie kliknę „Chrome-> About Google Chrome”.


1

W rzeczywistości obejście to zostało już połączone w Chromium

https://chromium-review.googlesource.com/c/chromium/src/+/801030 :

W systemie macOS 10.13, jeśli: - Chromium jest domyślną przeglądarką - Chromium zostało zaktualizowane - Użytkownik nie uruchomił się ponownie

a użytkownik próbuje otworzyć łącze z zewnętrznego programu, zamiast otwierać łącze w działającej instancji Chromium, LaunchServices próbuje otworzyć drugą instancję Chromium.

Obecnie powoduje to, że działająca instancja otwiera puste nowe okno.

Dlatego ten problem nie ma nic wspólnego z aktualizacją aplikacji, zanim zostanie wydana w Google Chrome, musimy ponownie uruchomić aplikację, aby naprawić ją tymczasowo.

Rzeczywista główna przyczyna i proponowane rozwiązanie są tutaj: https://bugs.chromium.org/p/chromium/issues/detail?id=777863#c56


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.