Na czym polega konwersja karty graficznej komputera na ekran rozruchowy na komputerze Mac?


2

Mam kartę graficzną na komputer PC, dla której chciałbym uzyskać obsługę ekranu rozruchowego na komputerze Mac Pro. W szczególności jest to Gigabyte R9 270X. Karta jest obsługiwana na komputerze Mac po uruchomieniu, ale chciałbym wyświetlić ekran rozruchowy, ponieważ mój stary 8800GT został wypalony w piekarniku kilka razy za dużo :-)

Widziałem w Internecie wiele przewodników na temat flashowania BIOS-u na kartach graficznych, a także tych, które mówią o dodawaniu BIOS-u EFI, ale na przypadkowym forum nie jest jasne, jak to wszystko działa. Do pewnego stopnia ostatnio przyszło mi do głowy, że nie pozbywasz się istniejącego systemu BIOS, a raczej dodaję do niego partycję EFI, którą rozpozna Mac. Jeśli to założenie jest poprawne, doprowadziłoby mnie to do wniosku, że dodanie systemu BIOS EFI działającego na podobnej karcie (R9 280X lub 7950, które są blisko, ale nie całkiem) powinny działać, ponieważ zakładam, że istniejący BIOS byłby wystarczająco podobny, aby się podłączyć. W przeciwnym razie nie jestem pewien, w jaki sposób uzyskałbyś BIOS EFI dla karty obsługujący ekran rozruchowy.

Czy ktoś jest w tym ekspertem? Naprawdę trudno mi się przesiać przez to wszystko i mam nadzieję uzyskać bardziej bezpośrednią odpowiedź!

Odpowiedzi:


1

Z tego, co rozumiem, to nie Mac Pro, to karta graficzna, którą należy sflashować, aby była „zatwierdzona przez Apple”

Na przykład w MacUpgrades wyświetlają AMD / ATI R9 270x z 2 GB pamięci VRAM:

Został sflashowany do pracy na modelach Mac Pro 2008 (MacPro 3,1) - Mac Pro 2012 (MacPro5,1).

Natknąłem się na wideo z procedurą flashowania dla nowszej (ale tej samej rodziny) kart graficznych - choć procedura ta wymaga użycia systemu Windows (czyli Bootcamp).

Będziesz potrzebować:

  • GPU-Z do tworzenia kopii zapasowych oprogramowania karty
  • ATIWinFlash, aby sflashować oprogramowanie układowe
  • Oprogramowanie EXACT dla komputera Mac i karty graficznej

Obecnie nie mam wymaganych komponentów do przetestowania / weryfikacji tej procedury, więc zachowaj ostrożność. Jeśli jest to coś, do czego nie jesteś przyzwyczajony, zdecydowanie poszukaj kogoś, kto może ci w tym pomóc, ponieważ ryzykujesz zepsucie twojego GPU.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.