Jak dobrze działa Apple Magic Trackpad jako zamiennik myszy?


10

Planuję całkowicie wymienić mysz na Apple Magic Trackpad na komputerze stacjonarnym Mac. Moja praca wymaga dużo pisania (zarówno kodu, jak i prozy). Apertury używam również dość często do przetwarzania zdjęć. Nie gram w gry; inne niż szachy (Tak, to takie smutne.)

Czy gładzik Apple Magic Trackpad może całkowicie zastąpić mysz? Jaka jest jego ergonomia w porównaniu z, powiedzmy, Apple Magic Mouse? Lepsze lub gorsze dla nadgarstka. Czy jest wystarczająco dokładny do retuszowania zdjęć za pomocą Aperture? Dzięki.


Czy próbowałeś używać tabletu? Byłbym ciekawy, jak jeden z nich się układa.

Odpowiedzi:


7

Uznałem, że gładzik jest świetny do ogólnego zastosowania (szczególnie gestu przeciągania trzema palcami po przeciągnięciu i wspaniałego bezwładnościowego przewijania), ale uważam, że jest zbyt niedokładny w przypadku prac nad graficznym interfejsem użytkownika.

Kiedy układam ekrany do opracowywania oprogramowania lub tworzę grafikę dla tego oprogramowania, jest zbyt niewygodne, aby dokładnie pozycjonować rzeczy. Podejrzewam, że znajdziesz podobny problem, jeśli retuszujesz obrazy itp.

Szczerze mówiąc, uważam, że ergonomia jest dobra - używam głównie Magic Trackpad, a kiedy nie nadaje się do pracy (patrz wyżej), przełączam się na Magic Mouse na kilka godzin. Mam stosunkowo małe dłonie i uważam, że Magic Mouse jest naprawdę wygodną myszą, nie obciążającą palców ani nadgarstka, nawet po długim użytkowaniu. Gładzik daje mniej „oparcia się”, ale nie odczuwałem bólu ani nadwyrężenia nadgarstka, nawet gdy używałem go solidnie przez cały dzień itp.


1
Podoba mi się twoja konfiguracja. Ergonomia jest dla mnie bardzo ważna. Przełączanie między nimi powinno zmniejszyć RSI. Myślę, że zdobędę je oba; ;-)
GeneQ

2
+1 - powiedziałbym to samo. Z prawdziwą myszą osiągasz znacznie lepszą precyzję, ale kiedy nie potrzebujesz ruchów w pikselach, touchpad jest o wiele wygodniejszy, ponieważ nie ma siły . Nie używam komputera Mac ani „magicznego touchpada”, ale oryginalne urządzenia multitouch FingerWorks. (Apple kupił FingerWorks, a ich dotykowa technologia jest tym, co teraz widzisz).
Torben Gundtofte-Bruun,

4

Magic Trackpad jest bardzo podobny do trackpada znalezionego w nowszych Apple MacBookach. Nadaje się do większości rodzajów pracy. Chociaż jest w stanie całkowicie zastąpić funkcję myszy, jest o wiele mniej odpowiedni, a może nawet irytujący, do używania z programami do edycji obrazów, takimi jak Aperture. Ruch nadgarstka jest w dużej mierze taki sam.


@sentinel Muszę się nie zgodzić: uważam, że Photoshop i tym podobne są łatwiejsze w użyciu z gładzikiem. Więc: to bardzo osobiste preferencje.
Cajunluke

3

EDYCJA: Podsumowanie mojej odpowiedzi: Nie działa zbyt dobrze jako zamiennik myszy.

Chyba Ymmv. Włączyłem się również w ten szum, kupiłem i ostatecznie wróciłem do pudełka i rozważałem sprzedaż na eBayu. Nie jestem do końca rozczarowany, ale na 27-calowym komputerze iMac okazało się, że jest znacznie wolniejszy w przypadku niemal każdego rodzaju operacji, w porównaniu do myszy.

Tak jak ty byłem bardzo podekscytowany, gdy o tym usłyszałem, ponieważ przywykłem do gładzika na Macbooku Pro podczas długich wakacji. Niestety, moim zdaniem, nie przekłada się to dobrze na dużym ekranie. Na komputerze stacjonarnym oczekujesz większej kontroli niż na laptopie. Masz więcej kluczy, więcej miejsca. Więc nie, Magic Trackpad nie zastępuje myszy, a przynajmniej nie ma 27-calowego ekranu.

Co ja zrobiłem jak na touchpadzie, przede wszystkim, była zdolność do przewijania stron w przeglądarce z podwójnym palcami. Przełączanie zadań za pomocą gładzika zawsze było niezręczne.

Ponieważ nadal czułem, że potrzebuję myszy, rozpakowałem także klawiaturę Bluetooth dostarczoną z komputerem iMac i umieściłem obok niej gładzik. W ten sposób zajęło to mniej więcej tyle samo miejsca, co mojej aluminiowej klawiatury. Niestety odkryłem, że mam większe obciążenie nadgarstka, ponieważ musiałem przesuwać ramię między gładzikiem a myszką, a używanie poduszki pod pachą od czasu do czasu nie działało dobrze. To też jest moja opinia, ale nie podobała mi się klawiatura bezprzewodowa; wydawało się tanie i lekkie w porównaniu do aluminiowej klawiatury. Pisanie na przewodowej klawiaturze aluminiowej wydawało się znacznie lepsze. Ponieważ próba umieszczenia gładzika między dużą aluminiową klawiaturą (dostarczaną z klawiaturą) a myszą była dość kłopotliwa, przeniosłem bezprzewodową klawiaturę i magiczny gładzik z powrotem do ich pudełek :(

To moja szczera opinia. Kocham komputery Mac. Myślę, że Magic Trackpad to świetny pomysł. Próbowałem nawet z nim grać. Nadal chciałbym, żeby to zadziałało. Ale tak nie jest. Działa lepiej na kilka sposobów, ale nie może się równać z predykcją i prędkością myszy.

Dla programistów internetowych, którzy muszą przełączać zakładki, klikaj małe rzeczy w oknie, co jakiś czas przełączaj konsolę Firebug i wszystkie jej panele, przełączaj się między gazyillionami okien; to nie działa.

Być może jest to nadal dobry wybór dla osób, które głównie piszą i edytują dokumenty.

To byłaby dla mnie idealna aluminiowa klawiatura:

alternatywny tekst

To nie jest żart. Gdyby to miejsce było używane jako gładzik, wygodne byłoby wykonywanie gestów przesuwania po stronach internetowych. Myślę, że przydałoby się to równie dobrze w przypadku większości innych gestów. Jeśli nie jesteś hardkorowym użytkownikiem „vim way”, tak jak ja, często będziesz używać klawiszy kursora. Ponieważ ręka często się tam kończy, a klawisze home / end / pgup / pgwn są prawie niepotrzebne na komputerze Mac (pomyśl Cmd-Left, Cmd-Right itp.), To po prostu ma sens.


1

Najczęściej używam komputera Mac do pisania kodu i odkryłem, że Magic Trackpad doskonale nadaje się do tego zadania. Główną wadą jest to, że przeciąganie i upuszczanie może być nieco niewygodne - jednak zwykle można znaleźć sposoby na przeciąganie i upuszczanie w większości interfejsów.


0

Nie mogę powiedzieć, że korzystałem z Magic Trackpad, ale jeśli szukasz niektórych gestów dotykowych i bezwładności przewijania (którą kocham), zachowując dokładność myszy, wybrałbym Magic Mouse . Używam mojego, odkąd zostały wydane i bardzo dobrze mi to pomogło, od edycji obrazu po przeglądanie stron internetowych po programowanie (nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo o tym, jak bardzo uwielbiam bezwładny zwój do poruszania się po dużych dokumentach ...)

Jedyną wadą Magic Mouse (znowu nie mogę powiedzieć, czy dotyczy to także Magic Trackpad) jest to, że pali się ona przez baterie. Każdy zestaw 2 AA zwykle trwa około 2,5 miesiąca. Z tego powodu wybrałem także zestaw akumulatorów Apple (6 AA i ładowarka ścienna). To było około 2 miesiące temu i jestem również zadowolony z zestawu ładującego.


Tak, Magic Mouse wydaje się być gładzikiem w kształcie myszy. Myślę, że wybiorę oba urządzenia, a kiedy zajdzie taka potrzeba, będę mieć najlepsze narzędzie do wykonania zadania.
GeneQ

Szczere ostrzeżenie przed magiczną myszą! Jest schludny jak mysz, ale jest zbyt mały, aby można było na niego wykonać dowolną liczbę poleceń gestów. Nie zrozum mnie źle, urządzenie działa (prawdopodobnie; brak osobistego doświadczenia), ale powierzchnia dotykowa jest tak zwymiarowana i ustawiona w taki sposób (ponieważ mysz po prostu nie jest bardzo duża), co zmusza cię do poruszania palcami w niewygodny sposób sposoby, więc istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z RSI. Tylko z tego powodu zawsze zalecałbym zwykłą mysz (jeśli jej potrzebujesz) oraz oddzielną powierzchnię wielodotykową (jeśli tego chcesz).
Torben Gundtofte-Bruun
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.