Czy FaceTime jest bezpłatny (w tym międzynarodowy)?


12

Z tego, co przeczytałem do tej pory, wydaje się, że VIDEO FaceTime będzie bezpłatny dla obu stron, z wyjątkiem:

  • Jeśli strona korzysta z Wi-Fi, cokolwiek musi zapłacić swojemu dostawcy usług internetowych za dostęp do Internetu. Zwykle jest to stawka ryczałtowa, chociaż niektóre osoby mają ograniczenia danych.
  • Jeśli strona korzysta z usługi komórkowej (np. 4G), cokolwiek musi zapłacić operatorowi za dostęp do Internetu. Może to być „nieograniczone” lub naliczane za GB.

Jeśli zmienisz na audio, może to stać się zwykłą rozmową telefoniczną dla obu stron, która zazwyczaj będzie bezpłatna w tym samym kraju, ale niezwykle kosztowna między dwoma różnymi krajami.

Czy powyższe jest prawidłowe? Chcę FaceTime, mój przyjaciel w Chinach, ale martwiłem się, że zapłacę ogromną stawkę. Jeśli powyższe informacje są prawidłowe, powinniśmy być w porządku, o ile korzystamy z wideo. Zobacz telegraph Dlaczego moje połączenia FaceTime ze Szwajcarią kosztowały 144 £? sugeruje, że przejście na audio może zaszkodzić, ale nie jestem pewien, czy artykuł jest dokładny.


Jeśli chcesz edytować w swoich badaniach, może to pomóc - zredaguję odpowiedź George'a George'a w nadziei, że uczynię ją wystarczająco ogólną dla wszelkich badań, które przeprowadziłeś, ale których nie łączyłeś powyżej.
bmike

Tak, dlatego nie uwzględniłem innych artykułów w moim pytaniu, ponieważ wydawały się one nieaktualne i / lub złe. Jak na ironię, nawet ten, z którym się połączyłem, był zły.
Stephen

To zależy od definicji darmowej. Możesz nie zostać poproszony o bezpośrednie opłacenie pieniędzy, aby z nich skorzystać, ale to nie znaczy, że jest całkowicie darmowy - istnieją pewne ukryte koszty, które mogą, ale nie muszą mieć znaczenia.
Nazwa wyświetlana

Nie można zapomnieć, że musisz również zapłacić za prąd, którego używa telefon, a także wziąć pod uwagę amortyzację telefonu jako wydatek.
Alexander - Przywróć Monikę

@Alexander lol nie może zapomnieć
Stephen

Odpowiedzi:


22

Zarówno FaceTime, jak i FaceTime Audio są danymi i nigdy nie przechodzą przez sieć telefoniczną jako zwykłe połączenie telefoniczne. Opłata zostanie naliczona w taki sam sposób, jak korzystanie z Internetu do innych celów w telefonie, przez Wi-Fi lub komórkową transmisję danych, w zależności od scenariusza.

Połączenia FaceTime Audio nie stają się zwykłymi połączeniami. Jestem prawie pewien, że przypadek z połączonego artykułu musi opisywać błąd użytkownika, dzwonienie do kogoś nie przez FaceTime Audio, ale normalne połączenie telefoniczne, a użytkownik pomylił przyciski, które naciskał na swoim telefonie.

Oprócz jakichkolwiek opłat sieciowych Apple nie pobiera opłat ani opłat za wykonywanie i odbieranie połączeń. Licencja na oprogramowanie i infrastrukturę iCloud jest wliczona w cenę sprzętu Apple.

W niektórych krajach zabronione są usługi FaceTime, takie jak Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie, dlatego nie można wykonywać połączeń FaceTime ani FaceTime Audio w tych lokalizacjach, ale nie spowoduje to przejścia na normalne połączenia. Neutralność sieci ewoluuje w kilku krajach i nie ma technicznego powodu, dla którego FaceTime nie może być obciążony kosztami wykraczającymi poza inne formy danych.


Myślę, że zakaz korzystania z FaceTime można obejść, korzystając z VPN, choć w pierwszej kolejności wymagałoby posiadania VPN (i płacenia za nią).
Gallifreyan

Powitaj bardzo dla „Neutralności sieci” (przynajmniej w USA)
JBis

Właśnie wyłączyłem telefon z T-Mobile (w USA) po obciążeniu 50 USD za kilka połączeń FaceTime z brytyjskim numerem iPhone. Obsługa klienta T-Mobile wyjaśniła, że ​​gdy komórkowe połączenie danych jest niestabilne, FaceTime audio korzysta ze zwykłego połączenia telefonicznego i jeśli plan nie obejmuje minut międzynarodowych, zostaną naliczone dodatkowe opłaty. Najpierw nie chciałem wierzyć, a potem zaprotestowałem, że nie da się tego wyjaśnić, ale bezskutecznie. Nie jestem pewien, czy jest to usługa T-Mobile, czy po prostu jak to działa.
sty

Osoba T-Mobile wyjaśniła nawet, że powinienem używać Skype'a, jeśli chcę mieć pewność, że będę używać tylko danych. Nadal jestem niewiarygodny, ale 50-dolarowy banknot bardzo mocno próbuje mnie przekonać, że inaczej ...
Jan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.