Skype na MacOS przechowuje pamięci podręczne 600 MB, czy można je usunąć?


0

Skype (7.56.0.776) na MacOS (10.10.5) utrzymuje 600 Mb w dwóch poniższych pamięciach podręcznych, czy można je usunąć bez żadnych negatywnych efektów? Czy mogę uniemożliwić Skypeowi wykonanie tego przy dowolnym ustawieniu konfiguracji (Skype lub MacOS)? czy po prostu muszę napisać surowe opakowanie, które regularnie monitoruje / czyści je? EDYCJA 1: wrt wpływ na wydajność, Skype przechowuje duże pamięci podręczne dysków i regularnie się zawiesza, co może prowadzić do fragmentacji.

348M    ~/Library/Caches/com.skype.skype/<username>/SKAvatarCache
213M    ~/Library/Application\ Support/Skype/<username>/media_messaging/emo_cache_v2

Powiązane z drugim: Jak zapobiec zapełnianiu katalogu emo cache emotikonów Skype emo_cache_v2 automatycznie pobranymi obrazami?(@patrix: Dodałem dokładnie ten adres URL i odpowiedź na to pytanie 10 godzin temu. Następnie przywróciłeś je i wkleiłeś tutaj, tak jakby pochodziły od ciebie, nie ode mnie. Proszę nie wycofuj ponownie szczegółów pytania. To jest 2 / 2 pytania w tym tygodniu.)
smci

Pytania uzyskują lepsze odpowiedzi, jeśli są skoncentrowane. W obecnej wersji pytania nie jest jasne, czy pytasz o to, czy możesz usunąć te dwa pliki, czy istnieje sposób, aby zapobiec ich tworzeniu, czy są one związane z (nie wyjaśnioną) awarią, czy przyczyniają się do (nieopisanej) fragmentacji dysku lub czy to wszystko jest częścią większego problemu (być może wydajności), o którym nawet nie wspomniano.
nohillside

Link został także dodany przez anonimowego użytkownika i podał część odpowiedzi na Twój problem. Witryna działa lepiej, jeśli odpowiedzi nie są zawarte w tekście pytania, dlatego regularnie edytujemy pytania, w których odpowiedź jest edytowana.
nohillside

Odpowiedzi:


2

Nie musisz usuwać tych plików, ale nie zrobisz „szkody”.

  • SKAvatarCachePosiada miniatury kontaktów dla szybkiego dostępu bez pobierania za każdym razem z Internetu

  • media_messaging/emo_cache_v2Trzyma animowane emotikony dla szybszego renderowania.

Możesz usunąć, ale pliki te zostaną odtworzone podczas przeglądania i / lub wiadomości z kontaktami. To nic, co powinno budzić obawy, wymagałoby okresowej konserwacji.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.