Cmd + Tab przełącza się na właściwe miejsce, ale nie wyświetla aplikacji


35

Mam problem (błąd?) Z włączaniem aplikacji w programie Lion.

Używam dwóch spacji. Powiedzmy, że jeden ma otwartą skrzynkę pocztową, a drugi ma Firefox i Vima.

Vim jest na pierwszym planie, a okno Firefoksa jest za nim.

Kiedy I Cmd + Tab z Postbox do Firefox, przestrzeń jest poprawnie przełączana, ale Firefox pozostaje w tle.

Jeśli ponownie Cmd + Tab do Firefoksa lub wybierz go w Docku, okno pojawi się normalnie.

Błąd nie ogranicza się tylko do Firefoksa, widziałem go w wielu aplikacjach.

Co ja robię źle?


1
Aktualny. Ja tylko zauważyłem to dzieje się na moim komputerze dzisiaj 10.7.3. Nie mogę powiedzieć, że kiedykolwiek to zauważyłem. To jest przerywane. Czasami Cmd-Tab wywołuje aplikację, innym razem nadal nie jest na pierwszym planie po przełączeniu się w kosmos.
Ian C.

1
Wygląda na to, że nie dotyczy to aplikacji pełnoekranowych, więc pracuję nad tym, aby wyświetlać jak najwięcej aplikacji. Wolę pełnoekranową wersję aplikacji (w większości przypadków), więc nie przeszkadza mi to, ale mogę docenić, że to obejście nie będzie odpowiednie dla wszystkich. Korzystając z tej pracy, mogę bez problemu przełączać się między aplikacjami za pomocą polecenia + tab lub mogę bez problemu używać gestu przesuwania 4 palcami po gładziku.
nacious

3
Nie, ten problem z UX nadal występuje w Mavericks.
dgh

1
To samo dzieje się ze mną przy przełączaniu między Sublime Text a Chrome. Pojawia się pasek menu Chrome, ale okno jest nadal ukryte.
James

1
Nadal istnieje w systemie macOS Sierra
harveyslash,

Odpowiedzi:


13

Do oryginalnego plakatu nie robiłeś nic złego.

Niezależnie od tego, czy został zaprojektowany jako funkcja, czy nie, jest to z pewnością problem użyteczności, czyli błąd. Problem polega na tym, że często okno aplikacji, którego dotyczy problem, pozostawało ułożone na wierzchu wszystkich innych okien, a nie za nimi. Po przełączeniu się w tę iz powrotem za pomocą Spaces Mission Control aplikacja często utknie pod innymi otwartymi oknami.

Zwalnianie palców CMD-TAB-OPTION-release kończy się niepowodzeniem częściej: nie robi nic inaczej lub nie jest możliwe do osiągnięcia z powodu automatycznego powtarzania klawiszy, co czyni go bezwartościowym gestem.

To zdecydowanie błąd, a nie funkcja. Kontynuuj przewijanie do przodu i do tyłu za pomocą CMD-TAB, a okno wyskoczy z powrotem na górę, a następnie ponownie opadnie, nieregularnie.

Och, to nie wydaje się mieć wpływu na Przestrzenie, więc wygląda na regresję.


Uwaga: ponieważ aplikacja jest wybrana, możesz także nacisnąć CMD-Backtick, aby znaleźć okienko, które powinno znajdować się na pierwszym planie. Jest to przynajmniej mniej palący gest.
jerseyboy

581,95B w kapitalizacji rynkowej, można by pomyśleć, że byliby w stanie zapłacić błędy, aby odejść. Podoba mi się odpowiedź @naciousa. Wydaje się, że na pełnym ekranie wszystkie aplikacje są jedynym sposobem, aby zapewnić niezawodność.
Hunter Leachman,

Czy to już zostało naprawione? Jaki jest najlepszy sposób zgłoszenia błędu w inżynierii Apple?
Avindra Goolcharan

19

To funkcja, a nie błąd :-)

Rozpocznij tabulowanie, Cmd-Tabaż dojdziesz do aplikacji, na którą chcesz się przełączyć, a następnie naciśnij i przytrzymaj Optionprzed zwolnieniem Cmd-Tab.


1
Jesteś pewny? Jeśli ustawię Skype'a przed Sparrow na Space 2, przełączę się na Chrome w Space 1 i Cmd-Tab na Sparrow, czasem pojawia się na pierwszym planie, a czasem pozostaje poza Skype. Pomyślałem, że to Skype. Jednak większość problemów na świecie obwiniam przez Skype ...
Ian C.

Przynajmniej w Yosemite użycie opcji wydaje się być wymagane tylko wtedy, gdy aplikacja została wcześniej zminimalizowana. Dlatego bardziej efektywne może być po prostu ukrycie ( polecenie + H ) okien i nie zminimalizowanie ich, aby można było przejść do nich za pomocą polecenia + karty
Raghu Dodda

Więc mówisz, że wciskam Cmd-Tab do samego końca, aby zobaczyć zminimalizowane okno?
Mahendran,

1
Dlaczego muszę nacisnąć trzy klawisze (lub kombinacje), aby otworzyć ukryte okno? Jak to jest funkcja? Nie wiesz, czy okno jest ukryte czy nie, ponieważ w widoku cmd + tab nie ma żadnego znaku.
shantanu

3

Zgadzam się z jerseyboyem, to właściwie błąd. Tak więc, zgodnie z Lion 10.7.3, w poczcie przechodzę na safari, które jest w innej przestrzeni. Potem przełączam się z powrotem na pocztę, a przestrzeń odpowiednio przełącza się tam, gdzie byłam. Jednak okno, które wcześniej było na górze, jest teraz ukryte za terminalem i kilka innych okien, które mam otwarte w tym miejscu. Jest to denerwujące zakłócenia w szybkim przełączaniu między aplikacjami.

Nieco niewygodne podejście, aby ponownie przenieść aplikację na przód, to cmd-tab do danej aplikacji, zwolnienie (która przełącza się na właściwe miejsce), a następnie wciśnięcie cmd-tab cmd-shift-tab (udawanie przełącznika do innej aplikacji, ale w rzeczywistości wracam do tej samej). Ta sekwencja jest naprawdę niewygodna, ponieważ 3 kombinacje powinny wystarczyć. Chodź na Apple, przynajmniej pozwól nam wybrać to zachowanie w preferencjach systemowych lub tajemniczej linii poleceń plist.


3

KeyRemap4Macbook pozwala na mapowaniecommand + tabdo , jeśli chcesz, aby było to zachowanie domyślne. Ma także kilka bardzo fajnych / potężnych dostosowań, takich jak mapowanie skrótów klawiaturowych tylko dla określonych aplikacji - np. Remap + w Firefox do +, aby przełączać się między kartami przeglądarki.command+tab+optioncommandtabcontroltab


2
aplikacja nazywa się Karabiner, a opcja zaznaczenia znajduje się w obszarze Zmień klucz -> Zmień klawisz Command_L (lewe polecenie) -> Command_L na Option_L (polecenie tranzytowe + karta)
MC

ale program pomija kopiowanie, wklejanie, wycinanie, .. skróty
MC

Chciałbym, aby polecenie + tab + opcja było domyślnym zachowaniem bez konieczności naciskania klawisza opcji. Mam Karabiner, ale nie jestem w stanie skonfigurować konfiguracji, więc polecenie + tab będzie mapowane na polecenie + tab + opcja. Czy komuś się to udało? Próbowałem poszukać sugestii @MC, ale nie mogłem wypracować „polecenia tranzytowego + tab”.
errant.info
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.