Jąkanie się wideo w Google Chrome z włączoną akceleracją sprzętową


11

Google Chrome jest domyślnie z włączoną akceleracją sprzętową. To ustawienie można zmienić za pomocą ustawień zaawansowanych.

Mam bardzo frustrujący problem polegający na tym, że większość treści wideo w Google Chrome doświadcza zacinania się obrazu, które trwa do 6 sekund. Poruszenie myszą wydaje się odmrażać wideo, ale w przeciwnym razie nie odmrozi się dopiero po kilku sekundach, a następnie zamrozi ponownie wkrótce potem.

Wyłączenie przyspieszenia sprzętowego eliminuje zacinanie. Jako efekt uboczny cała zawartość sieci staje się wolniejsza i bardziej obciążająca procesor, zwłaszcza strony wykorzystujące efekty wizualne CSS. W związku z tym korzystanie z oprogramowania bez przyspieszenia sprzętowego jest nieopłacalne.

Występuje ten problem tylko podczas korzystania z Google Chrome i tylko na moim 15-calowym MBP 2017. Komputer został uaktualniony do sprzętu najwyższego poziomu, więc nie podejrzewam, że jest to kwestia słabego sprzętu.

Mój 15-calowy MBP bez retiny 15 "również nie wyświetla tego problemu. Jedną z głównych różnic jest to, że mam dwóch użytkowników zalogowanych do MacBooka w tym samym czasie, jeden jest moim osobistym, a drugi moim kontem służbowym. Często przełączam się między te pytanie ma podobne podłoże, ale nie ma rozwiązania.

Problem również nie wydaje się być stały. Czasami filmy będą odtwarzane bez zacinania się. Może to być związane z automatycznym przełączaniem grafiki. W tej chwili moja karta graficzna jest ustawiona na wysoką wydajność i nie widzę żadnych zacięć. Nigdy nie zauważyłem żadnego jąkania, gdy próbowałem odtwarzać tę samą zawartość w Safari po tym, jak doświadczyłem jąkania w Chrome.

Czy istnieje rozwiązanie jąkania?

Szczegóły sprzętu / oprogramowania:

 • Google Chrome: wersja 61.0.3163.100 (oficjalna wersja) (64-bit)
 • System operacyjny: macOS Sierra: 10.12.6 (16G29)
 • Model: MacBook Pro (15-calowy, 2017)
 • Procesor: 3,1 GHz Intel Core i7
 • Pamięć: 16 GB 2133 MHz LPDDR3
 • Karta graficzna: Radeon Pro 560 4096 MB, Intel HD Graphics 630 1536 MB
 • Wyświetlacz zewnętrzny: LG 34UC98 , podłączony za pomocą Thunderbolt 3 do adaptera Thunderbolt 2 i kabla Thunderbolt 2. Uwaga: problem pojawia się zarówno na wyświetlaczu wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

Aby wyjaśnić cel mojego pytania, uważam wyłączenie akceleracji sprzętowej za obejście, a nie rozwiązanie. Szukam sposobu rozwiązania głównej przyczyny problemu. Poproś o szczegóły, które mogą być dla Ciebie ważne.
Gabriele Cirulli

1
Wygląda to na błąd Google Chrome. Wolę złożyć raport o błędzie (Chrome> Google Chrome - informacje> Zgłoś problem), niż oczekiwać tutaj odpowiedzi.
klanomath

Co dzieje się bez podłączonych monitorów zewnętrznych (tj. Tylko przewód zasilający)? Jak zachowuje się kernel_task, gdy się zacina, czy widzisz fluktuacje w software.intel.com/file/553992/download Power Gadget?
LаngLаngС

Czy możesz podać wersję Google Chrome, której używasz?
oa-

@ oa- Tak, dobra uwaga. Dodany.
Gabriele Cirulli

Odpowiedzi:


3

Miałem ten sam problem i rozwiązaniem jest przejście do Preferencji systemowych> Klawiatura i odznacz wyłączenie podświetlenia klawiatury. Dzięki temu Chrome będzie działał płynnie.


dlaczego wyłączenie podświetlenia klawiatury sprawi, że chrom będzie działał płynnie ... co do cholery: o
WilomGfx

To zabrzmi szalenie, ale zadziałało. Dla mnie zaczęło się, gdy włączyłem automatyczne przyciemnianie, a zatrzymało się, gdy wyłączyłem. Widzę nawet przerywanie strumienia, gdy klawiatura zaczyna ściemniać. Zdarza się to również w przypadku gifów. Jestem pewien, że istnieje wiele powodów, dla których youtube może być niepewny, ale ten naprawił to dla mnie.
urman

2

Wideo będzie opóźnione i zacinające się w GC, jeśli masz wiele wtyczek GC, skorzystaj z hardware accelerationopcji (obecnie ta opcja wciąż ma wiele błędów), masz nieaktualne sterowniki karty graficznej itp.

Aby naprawić opóźnione / zacinające się wideo, spróbuj tego:

 • Wyłącz „Użyj przyspieszenia sprzętowego”
 • Przeglądaj w „trybie incognito”
 • Usuń pliki z pamięci podręcznej i pliki cookie za pomocą „Wyczyść dane przeglądania ...”
 • Wyłącz nieużywane wtyczki w chrome: // plugins
 • Wyłącz wszystkie rozszerzenia w chrome: // extensions
 • Zaktualizuj sterowniki karty graficznej (użyj najnowszej aktualizacji w systemie macOS)
 • Użyj domyślnego motywu w Chrome
 • Zresetuj ustawienia przeglądarki

Spróbuj także Chrome Canary, aby sprawdzić, czy problem nadal tam występuje. I spójrz także na tę stronę .


Istnieją obecnie błędy związane z przyspieszaniem HW Chrome, które znajdują się w sterownikach AMD Apple i podobno zostały naprawione w High Sierra, co oznacza, że ​​pozostaną w Sierra na zawsze. Jeśli tak, musisz zaktualizować system operacyjny.
LаngLаngС

Niestety ten problem nie został dla mnie rozwiązany w High Sierra. Używam karty AMD. Co mogę zrobić, aby to poprawić?
Gabriele Cirulli,

1

Spróbuj użyć domyślnej rozdzielczości wyświetlacza.

Miałem ten sam problem z przyspieszaniem HW, z najnowszymi aktualizacjami Chrome i Mac OS. Przywrócenie domyślnej rozdzielczości ekranu rozwiązało problem. Oznacza to jednak, że jest to błąd Apple.


0

Idź do chrome: // flags / # enable-npapi

Po przybyciu poszukaj przyspieszenia sprzętowego. Wyłącz to i wyłącz wszystko, co widzisz związane z przyspieszeniem wideo.

Po zakończeniu uruchom ponownie Chrome, cień zniknie, a wideo nie powinno się już zacinać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.