Jak cofnąć naciskanie opcji Nie ufaj w Apple Watch


18

Chcę przetestować moją aplikację zegarka na Xcode. Więc podłączyłem iPhone'a sparowanego z Apple Watch Series 2 do mojego komputera. IPhone wyświetlił okno dialogowe z informacją, czy zaufać temu komputerowi, czy nie, kliknąłem opcję zaufanie, a iPhone jest poprawnie wyświetlany w Xcode. Po minucie pojawiło się to samo okienko wyskakujące na moim zegarku, jednak przypadkowo kliknąłem opcję Nie ufaj na zegarku Apple Watch, teraz zegarek nie wyświetla się w Xcode. Zwykle, aby naprawić to na iPhonie, po prostu podłączałem telefon ponownie do komputera, ale próbowałem tego, a wyskakujące okienko nie pojawiało się ponownie na moim zegarku.

Czy istnieje sposób, aby ponownie zaufać komputerowi bez usuwania wszystkich danych w zegarku?


Jak podłączyć zegarek Apple do komputera?
dwightk

@dwightk nie, połączenie to po prostu się dzieje i oczywiście nie jest udokumentowane w dokumentach wsparcia Apple.
Laurent Giroud

Odpowiedzi:


4

Otrzymałem tę samą wiadomość na Apple Watch i odpowiedziałem „Nie ufaj”, ponieważ nie miałem pojęcia, który komputer próbuje się połączyć. Następnie przeczytałem ten artykuł, więc otworzyłem aplikację Console na moim komputerze Mac. Początkowo nie wyświetlał mojego zegarka Apple Watch pod urządzeniami. Myślę, że najpierw musiałem podłączyć iPhone'a do komputera, zanim pojawią się zarówno iPhone, jak i Apple Watch, ten drugi z ikoną wykrzyknika z powodu odpowiedzi „Nie ufaj”.

Odłączyłem iPhone'a od komputera i ponownie uruchomiłem iPhone'a. Następnie ponownie podłączyłem go do komputera, aby ponownie sprawdzić stan w konsoli. Na moim Apple Watch znów pojawia się monit „Zaufaj temu komputerowi”. Tym razem po udzieleniu odpowiedzi „Zaufaj” i wpisaniu mojego kodu PIN ikona zniknęła w konsoli po kilku chwilach.

Należy zauważyć, że mogą wystąpić opóźnienia, zanim Apple Watch pojawi się w konsoli. Wydaje mi się, że otwarcie Xcode przyspiesza proces odkrywania, ale nie jestem pewien. Ponadto nie widziałem jeszcze żadnych wpisów w dzienniku Apple Watch w konsoli.


2
Dla mnie wystarczyło zrestartować Apple Watch. Miałem też Xcode.
Simon Bengtsson,

W moim przypadku spędziłem całe popołudnie, próbując ponownie wyświetlić komunikat Zaufaj temu komputerowi. Odkryłem, że jedynym rozwiązaniem było sparowanie zegarka z telefonem, a następnie sparowanie go ponownie jako nowego zegarka. To nie jest miłe, ponieważ oznaczało to, że musiałem ponownie wprowadzić wszystkie ustawienia w zegarku. Po ponownym sparowaniu uruchomiłem Xcode, a następnie dostałem komunikat Zaufaj temu komputerowi na moim zegarku. Wszystko dobrze, nacisnąłem OK (lub cokolwiek, co powiedział przycisk), a następnie wprowadziłem PIN. Za pierwszym razem nacisnąłem przycisk anulowania poniżej klawiatury PIN (palce kiełbasy) i musiałem ponownie sparować i sparować ponownie.
Derek Knight

Po drugie, aby aplikacja konsoli wyświetlała dzienniki zegarków, musisz skopiować profil sysdiagnose ( developer.apple.com/bug-reporting/profiles-and-logs ) na iPhone'a, a następnie zainstalować go - zainstaluje się na twoim zegarek. Zapisałem ten profil w folderze Dokumenty iCloud, dzięki czemu mogłem łatwo uzyskać go z mojego telefonu
Derek Knight

1

Niestety nie jest to nigdzie udokumentowane w dokumentach wsparcia Apple, więc życzę powodzenia w rozwiązywaniu tego problemu.

Prowadzona jest otwarta dyskusja na forum społeczności Apple na ten temat, którą możesz chcieć wnieść i / lub głosować jako zainteresowany ( https://discussions.apple.com/message/33472303 ), ale biorąc pod uwagę, jak rzadko pracownicy Apple wnoszą w to udział fora z oficjalnymi odpowiedziami Nie wstrzymałbym oddechu, dopóki nie zostanie opublikowana dopuszczalna odpowiedź.


-2

W przypadku iPhone'a wybierz Ustawienia> Ogólne> Resetuj> Zresetuj lokalizację i prywatność, aby zapomniał o wszystkich komputerach, którym ufa i którym nie ufa. Spróbuj tego:

  1. Naciśnij przycisk Home na telefonie iPhone, aby wyświetlić ekran główny.
  2. Stuknij Apple Watch, aby otworzyć aplikację Apple Watch.
  3. Stuknij Mój zegarek, a pojawi się ekran Mój zegarek.
  4. Stuknij Prywatność, aby wyświetlić ekran Ustawienia prywatności.
  5. Poszukaj opcji Resetuj lokalizację i prywatność.

Nie mam zegarka Apple Watch, aby to sprawdzić, ale mam nadzieję, że to pomoże


Nie ma takiego ustawienia w zegarku Apple Watch ani w aplikacji iPhone Watch.
Laurent Giroud

Ach, okej. Nie miałem zegarka, żeby to sprawdzić. Dzięki za sprawdzenie tego dla mnie
ThinkDigital
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.