OS X Mieszane języki w oknach dialogowych


1

Mam Macbooka Pro 15 "z paskiem dotykowym i identyfikatorem dotykowym. Firma została kupiona w fińskim sklepie, a jej językiem był Finlandia przy zakupie. Zmieniłem go na angielski po pierwszym uruchomieniu komputera.

Teraz w niektórych oknach dialogowych występuje problem z językiem systemu operacyjnego. Niektóre okna dialogowe systemu operacyjnego są wyświetlane w języku fińskim, nawet jeśli moim jedynym językiem w ustawieniach jest angielski. Języki działają poprawnie na moim komputerze iMac i starszym MacBooku Pro Retina.

Na przykład Thunderbird wyświetla okno dialogowe systemu operacyjnego do wprowadzania hasła do bezpiecznego przechowywania, a jego zawartość jest w języku fińskim:

Okno hasła Thunderbirda

Nie ogranicza się to do Thunderbirda, ale także inne programy pokazują okna dialogowe częściowo w języku fińskim.

Tak więc, najpierw dodałem angielski, wybrałem go jako język podstawowy, a następnie usunąłem fiński z ustawień Język i region.

Kiedy próbowałem naprawić problem, ponownie dodałem fiński, ustawiłem go jako preferowany język, a następnie usunąłem ponownie. Nie było zmiany w zachowaniu.

Następnie wypróbowałem również instrukcje opisane w https://discussions.apple.com/thread/7348459?start=0&tstart=0 .

To znaczy, dodałem i usunąłem język fiński, spróbowałem zresetować PRAM, a także uruchomiłem sudo languagesetup, wybierając język fiński. Żadne z nich nie zmieniło zachowania.

Nie mogłem znaleźć żadnych innych sugestii w Google.

Jakieś pomysły, co mogę wypróbować?

Czy istnieje pamięć podręczna dla nieaktualnych materiałów językowych?

Odpowiedzi:


0

Po dokładniejszym przyjrzeniu się temu problemowi zdałem sobie sprawę, że tylko zainicjowane przez ThunderBird dialogi systemowe zawierały język fiński.

Udało mi się to naprawić ponownie pobierając Thunderbirda, upewniając się, że pobrałem wersję angielską, a następnie instalowałem ją podczas bieżącej instalacji. To rozwiązało problemy z oknami dialogowymi języka.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.