Proces MRT z wykorzystaniem dużej nieograniczonej ilości pamięci


14

Dzisiaj w mojej maszynie zabrakło pamięci. Poszedłem do Monitora aktywności, który pokazał proces o nazwie MRT wykorzystujący dużo pamięci. Uruchomiłem ponownie maszynę, mając nadzieję, że to pomoże, ale nawet po ponownym uruchomieniu widzę pamięć o wspinaniu MRT o około 0,01 GB co kilka sekund.

Jestem na macOS Sierra 10.12.6 na MacBooku Pro (Retina, 15-calowy, połowa 2015 r.), 16 GB pamięci RAM.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wygląda na to, że istnieją raporty na temat MRT używającego wysokiego procesora i sposobu jego usunięcia tutaj . Ale wolę go nie usuwać, ponieważ skanuje w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

AKTUALIZACJA: Próbowałem nawet kroków udokumentowanych w powyższym linku w części „Ręcznie usuń MRT”, ale nie działało, proces MRT wciąż działa i rośnie zużycie pamięci.


1
Odpowiem bardziej szczegółowo - ale refren „ja też” wskazuje, że albo istnieje wyciek pamięci (chociaż skoro jesteś zielony na presję pamięci - wyciek ten wydaje się wyjątkowo nieszkodliwy) lub że Apple się załamuje niektóre rozpowszechnione złośliwe oprogramowanie i wszyscy widzą, że „układ odpornościowy” wskakuje na wyższy poziom. To tak, jakby każdy miał gorączkę, by zwalczyć tę samą grypę, która się teraz kręci.
bmike

Miałem ten sam problem na moim Macbooku Pro. Myślę, że dzieje się tak, ponieważ niektóre programy do usuwania złośliwego oprogramowania działają dla Twojej ochrony. możemy łatwo ręcznie usunąć dane strony internetowej. Wystarczy przejść do Safari -> Preferencje -> Prywatność -> Zarządzaj danymi witryny. Usuń wszystkie dane witryny.
Vinu David Jose

Odpowiedzi:


5

Trzy systemy współpracujące ze sobą w celu ochrony komputera Mac przed złośliwym oprogramowaniem to:

Są to procesy Apple, a jeśli są zajęte, prawdopodobną przyczyną jest to, że jesteś zainfekowany lub narażony na szwank. Może to być fałszywie pozytywne, ale możesz rozważyć włączenie strażnika i popijanie, jeśli je wyłączyłeś i sprawdź, czy możesz wyczyścić system. Jeśli nie, możesz potrzebować czystej instalacji, która zostanie załatana, a następnie ostrożnie odzyskaj dane, ale żadnych programów ani złośliwego oprogramowania.

Jako programista chciałbym użyć ikony koła zębatego w wyświetlonym oknie, a gdy MRT jest zaznaczone, uruchom Diagnostykę systemu ... i prześlij raport o błędzie / radar / eskaluj zgłoszenie do działu inżynierii Apple, aby mogli sprawdzić, czy MRT ma wyciek pamięci - jest to również bardzo prawdopodobny scenariusz, jeśli masz pewność, że nie potrzebujesz usuwania złośliwego oprogramowania za każdym razem, gdy komputer Mac jest uruchomiony.


Zakładając, że chcesz tylko sprawdzić, czy potrzebujesz czyszczenia (lub innych, którzy nie są programistami i mają podobne problemy), kontynuuj poniżej

Świetnym miejscem na rozpoczęcie, jeśli zazwyczaj nie usuwasz złośliwego oprogramowania, jest MBAM - https://www.malwarebytes.com/mac/

Jak zawsze bądźcie sceptyczni / świadomi bezpłatnych narzędzi, ponieważ narzędzia do „ochrony lub czyszczenia” oprogramowania do oszustw / węża są w rzeczywistości kompromitujące, złośliwe i nieprawdziwe w stosunku do tego, co robią. Jeśli pobierzesz coś z darmowych agregatorów, możesz nawet zostać oszukany przez coś, co nie jest nazwą podaną w pliku lub opisie.

Nie wyłączyłbym MRT, jeśli masz go na topie, chyba że jesteś pewien, że nie jesteś zagrożony.


Już miałem spróbować tego linku Malwarebytes dziś rano, aby rozwiązać problem, ale dzisiaj poszedłem do Monitora aktywności i nie widziałem MRT uruchomionego, więc myślę, że w końcu skończył. Było całkiem źle, gdy było uruchomione, zużycie pamięci
wzrosło

2

Miałem ten sam problem na moim komputerze Mac mini i MacBook Pro. Mac mini był praktycznie bezużyteczny z powodu zaledwie 4 GB pamięci RAM. To rzeczywiście złośliwe oprogramowanie.

Korzystałem z 30-dniowej bezpłatnej wersji próbnej Malwarebytes i złośliwe oprogramowanie zostało usunięte bezpośrednio.

Mam nadzieję, że ten post pomoże ludziom, ponieważ spędziłem kilka godzin, próbując znaleźć podstawową przyczynę tego problemu z wysoką pamięcią MRT.


1

Możesz to naprawić, wyłączając wiele ochrony przed złośliwym oprogramowaniem dla systemu macOS w następujący sposób:

  1. wyłącz SIP
  2. przenieś /system/library/coreservices/MRTdo kosza (usunięcie powinno być w porządku).
  3. wyjdź z procesu MRT, jeśli jest uruchomiony.

Pamiętaj, że jeśli masz złośliwe oprogramowanie, otworzy to bramę powodziową i usunie wszelkie zabezpieczenia, które mogłeś mieć z Apple, więc upewnij się, że nie masz nic przeciwko tym zagrożeniom.


Nie mogłem przenieść pliku do kosza, pojawia się błąd: „MRT” nie może zostać zmodyfikowany ani usunięty, ponieważ jest wymagany przez macOS. ”Jeśli spróbuję użyć rm -rfgo z terminalu, otrzymuję błąd„ Operacja niedozwolona ”. I droga do tego jest /System/Library/CoreServices/MRT.app.
Liron Yahdav

W twoim przypadku, po pierwsze, musisz wyłączyć ochronę integralności systemu. 1. Uruchom system do odzyskiwania systemu, ponownie uruchamiając komputer i przytrzymując klawisze Command i R podczas uruchamiania. 2. Uruchom Terminal z menu Narzędzia. 3. Wprowadź następującą komendę: $ csrutil wył. Następnie wyjdź z procesu MRT, usuń plik MRT, jak wspomniano powyżej. Na koniec uruchom system operacyjny w trybie odzyskiwania, w terminalu, włącz $ csrutil, uruchom ponownie MacBook
Chunlei Zheng

3
Zredagowałem ten post, aby wyjaśnić ryzyko - brak osądu dla osób, które chcą eksperymentować i modyfikować - ale powinniśmy ostrzec ludzi, co robią, na wypadek, gdyby nie wiedzieli, co polecasz.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.