Sposoby wyróżnienia podczas prezentacji


11

Brakuje mi starego produktu OmniDazzle z The Omni Group, który pozwalał nam zmieniać wskaźnik myszy na różne sposoby, niektóre głupie, ale niektóre całkiem praktyczne. Sprawdził się dobrze w podświetlaniu obszarów ekranu, aby skupić uwagę publiczności podczas rozmowy lub prezentacji.

Chcę sprawić, by wskaźnik myszy stał się bardziej widoczny, lub przyciemnić ekran, jednocześnie utrzymując jasność jednego regionu, lub rysując kolorowe linie kredek / znaczników i tak dalej.

Funkcje ułatwień dostępu

Jestem otwarty na funkcje ułatwień dostępu w systemie macOS, które mogą pomóc skupić uwagę odbiorców.

Najważniejsze funkcje

Głównie używam Apple Keynote do prezentacji. Jeśli Keynote ma dynamiczne narzędzia do skupiania uwagi odbiorców, byłoby to pomocne.

Podczas rozmowy pokazuję również inne aplikacje, takie jak IDE programistów , więc używanie go poza Kenote jest idealne.

Inne rozwiązania

Czy istnieją inne sposoby lub inne aplikacje do osiągnięcia tego celu?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Jaki rodzaj prezentacji? PowerPoint, Keynote? Po prostu odzwierciedlasz ekran? Jeśli korzystasz z Keynote z iOS, możesz użyć wskaźnika „laserowego” lub narysować na ekranie. Wszystko zależy od twoich wymagań. Na zdrowie
bjbk,

@bjbk Zobacz zmiany. Głównie Keynote, ale także inne aplikacje.
Basil Bourque,

3
@Solar Mike, jaki problem widzisz podczas edycji Basil Bourque? Odnosi się do komentarza bjbk i dodaje wartości do jego pytania. Po części do tego służą komentarze i do tego mówię Basilowi ​​Bourque'owi +1 za poprawę jakości zadawanego pytania!
user3439894,

2
@SolarMike Zredagowałem Pytanie, aby było bardziej szczegółowe, dodano szczegóły, zachowując jednocześnie istotę problemu. Jak powiedział użytkownik 3439894, to jest punkt komentarzy na stosie wymiany. Jeśli się mylę, proszę o poprawienie niektórych dokumentów, takich jak sekcja Pomoc lub witryna Meta. Jeśli chodzi o „dodaje odpowiedź do swojego pytania”, twój punkt mi ucieka.
Basil Bourque,

3
@Solar Mike, nie ma absolutnie nic złego w edycji, której dokonał w swoim pytaniu, ani nie odpowiedział na własne pytanie, ani nie podano odpowiedzi w komentarzach. Jestem całkiem pewien, że jeśli zostanie opublikowana odpowiednia odpowiedź, jako odpowiedź, a nie komentarz, otrzyma odpowiednią uwagę. Jest oczywiste z jego historii pytań, on wie, co robi. Zagłosował i lub uznał za przyjętą większość odpowiedzi na swoje pytania. Nie rozumiem więc, dlaczego komentujesz: „wygląda na to, że gdybym chciał dodać odpowiedź, po prostu zostałby włączony i straciłby swoją wartość”.
user3439894,

Odpowiedzi:


10

Mouseposé

Po włączeniu przyciemnia ekran i rzuca światło na obszar wokół wskaźnika myszy, łatwo kierując uwagę publiczności na obszar zainteresowania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Dodatkowo ma wizualizację kliknięcia myszą i wizualizację pisania - oba pozwalają widzom zobaczyć, co klikasz i piszesz.

Mają na swojej stronie wideo pokazujące oprogramowanie w akcji.


Ink2Go

Ink2Go to niezwykle proste i wydajne oprogramowanie do tworzenia notatek i notatek. Za pomocą Ink2Go możesz łatwo pisać na dowolnej innej aplikacji aktualnie aktywnej na pulpicie, nawet na uruchomionym filmie.

Na ich stronie dostępny jest 15-dniowy darmowy szlak . Posiadają wersje Windows i Mac. Ponadto istnieje wiele filmów z YouTube pokazujących produkt w akcji

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To może być trochę przesada, biorąc pod uwagę wszystkie funkcje, ale widziałem to w pracy w środowisku edukacyjnym i to doskonałe oprogramowanie.


9

W przypadku prezentacji Keynote za pomocą urządzenia iOS jako zdalnego można narysować lub użyć wskaźnika „laserowego” na slajdach. Chociaż nie jest tak elegancki jak skupianie się na elemencie, z pewnością przyciąga uwagę.

iOS Remote:

wskaźnik laserowy

Wyświetl z rysunkiem, aby podświetlić:

rysunek


4

Logitech Spotlight Presentation Remote

Apple mówi:

Dzięki Spotlight możesz zrobić ogromny krok poza tradycyjne wskazywanie laserowe. Ten zaawansowany system pozwala precyzyjnie wyróżniać lub powiększać obszary ostrości w szczegółach z pikselami. Jest to wyraźnie widoczne zarówno dla widowni w pokoju, jak i dla wszystkich oglądających za pośrednictwem wideokonferencji.

W Apple Store

Na Logitech.com

Logitech Spotlight Remote


1
Wow, to sprytny pomysł… i jaka cena.
Basil Bourque,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.