„ITunes Sync: X elementów nie można zsynchronizować. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz iTunes. ”


12

Za każdym razem, gdy synchronizuję iPhone'a lub iPada (oba z iOS 5) z iTunes, pojawia się ten błąd. iTunes nie wyświetla żadnych informacji na temat tajemnicy sześciu niezsynchronizowanych elementów. Jak się dowiedzieć - jakieś pomysły?

Komunikat o błędzie synchronizacji iTunes


Coś jeszcze? Wiadomości w konsoli? Błędy braku miejsca lub ostrzeżenia na urządzeniu z systemem iOS?
bmike

1
Nie, nie, nie i nie, w tej kolejności. :)
Simon Whitaker

Miałem ten problem na jednym komputerze Mac, na którym pobrałem trochę treści WWDC, które można było zdobyć tylko jako płatne oprogramowanie iOS. (prawdopodobnie z powodu NDA i wersji Pre iOS 5) Został ukryty w iTunes, ale nadal częściowo synchronizuje się z nowym urządzeniem. Gdzieś na wypadek, gdyby iTunes ukrywał treści, które mogły być błędne. (To długa
szansa

Odpowiedzi:


2

Zazwyczaj widziałem to, gdy coś próbuje zsynchronizować komputer z urządzeniem, które jest niezgodne - na przykład filmy. Spróbuj ponownie zsynchronizować (z usb), ale przed każdym testem usuń zaznaczenie każdej kategorii elementów (książek, muzyki, filmów itp.). Przynajmniej powinieneś być w stanie zawęzić problem.


Tak, próbowałem tego, ale dotychczasowe wyniki były nieco mylące. Wydaje się, że odznaczanie zdjęć pomaga, ale ponowne zaznaczenie zdjęć nie przywraca błędu, a następnie błąd pojawia się ponownie kilka synchronizacji później! W tym momencie kusi mnie myśl, że zdjęcia są problemem w moim przypadku, ale ta niespójność wokół pojawiania się błędu utrudnia tego rodzaju iteracyjne podejście do zawężania problemu. Grrr!
Simon Whitaker,

OK, dotarłem tam w końcu za pomocą metody i USB. Problem polega na tym, że 6 filmów w iPhoto zostało nagranych moim aparatem Canon S95 i wydaje się, że mają format, z którym iOS nie może sobie poradzić. Odznaczenie „Uwzględnij wideo” na karcie Zdjęcia w iTunes dla mojego iPhone'a rozwiązuje go (ale także zapobiega synchronizacji wideo z iPhone’a).
Simon Whitaker,

3

Nie mam jeszcze rozwiązania tego problemu, ale pojawia się ten sam błąd (choć 342 elementy). Wygląda na to, że iPhone zawiera 342 ukryte notatki głosowe, które nie pojawiają się w aplikacji notatek głosowych, ale są widoczne (i można je odtwarzać, gdy iPhone jest podłączony przez USB) na liście urządzeń iPhone w iTunes (kliknij trójkąt po lewej stronie urządzenia , zobacz listę odtwarzania notatek głosowych).

Teraz wykonam kopię zapasową i przywrócę ustawienia fabryczne. Ale obawiam się, że notatki głosowe będą tam, kiedy przywrócę kopię zapasową. Ale znowu mogę mieć szczęście ... :)

AKTUALIZACJA; W rzeczywistości zadziałało, pozbyłem się ukrytych notatek głosowych i komunikat „nie mogłem zsynchronizować”! Wspaniały.

Przemyślenia, w jaki sposób dotarły tam ukryte notatki; Zrobiłem bałagan z lokalizacją listy notatek głosowych w iTunes, przeniosłem ją pod folder listy odtwarzania, kilka razy tam iz powrotem, zsynchronizowałem między nimi, oprócz synchronizacji notatek głosowych. To wszystko testowałem, jak działa (nie intuicyjna) synchronizacja notatek głosowych. Nie jestem pewien, czy to spowodowało problemy ... ale znaczniki daty itp. Wspierają myśli ...


Ponieważ zaktualizowałeś ten post, aby zawierał odpowiedź, usunąłem go
Kyle Cronin

Dzięki. W moim przypadku nie mam żadnych notatek głosowych (ukrytych lub innych), ale patrząc na twoją odpowiedź i komentarz @ bmike na pierwotne pytanie, wyraźnie widać, że są to różne typy mediów powodujące to dla różnych osób. Dałem +1 twojej odpowiedzi, ponieważ uważam, że jest to użyteczny dowód, ale odpowiedź, którą zaakceptuję, będzie tą, która daje ogólne rozwiązanie. Mam nadzieję, że to w porządku. :)
Simon Whitaker,

0

Otrzymywałem komunikat o błędzie, że były 2 elementy, których nie można zsynchronizować. Dla mnie to były dzwonki. W oknie „Dźwięki” w iTunes został wybrany przycisk „Wszystkie dźwięki” (prawdopodobnie domyślny). W iTunes było 7 dzwonków, które zostały sprawdzone, ale fizycznie tylko 5 tomów na moim iPhonie. Wybrałem „tylko zaznaczone dźwięki”, a następnie odznaczyłem 2 dźwięki, których nie ma na moim telefonie. Zsynchronizowano i komunikat nie pojawił się ponownie. Proponuję zajrzeć do każdej zakładki dla twojego urządzenia w iTunes, a następnie porównać to, co tam jest z tym, co jest na urządzeniu w tej samej kategorii. Prawdopodobnie znajdziesz ten sam rodzaj rzeczy, które znalazłem w „Dźwiękach”. Stąd jest tak proste, że iTunes wygląda jak twoje urządzenie, a problem powinien zniknąć.


0

Zorientowałem się, jak sprawdzić, które elementy mają problem z synchronizacją. Po zakończeniu synchronizacji kliknij iPod / iPhone w lewym górnym rogu. Po lewej stronie znajduje się szara etykieta z napisem „Na moim urządzeniu”. Poniżej znajdują się wszystkie karty. Kliknij każdy z nich, a zobaczysz wszystkie elementy na twoim urządzeniu, a także elementy, których nie był w stanie dokończyć synchronizacji. Te przedmioty będą jednak wyszarzone i będą miały przerwane kółko po lewej stronie.


-1

Może to być problem z pamięcią masową w telefonie, być może nie masz wystarczającej ilości wolnego miejsca w telefonie. Spróbuj usunąć niektóre zdjęcia.


Mamy już zaakceptowaną odpowiedź z dokładniejszymi szczegółami: jeśli chcesz utworzyć inną odpowiedź na to pytanie, dodaj więcej szczegółów.
JMY1000,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.