Lista poleceń „serveradmin”


1

tl; dr : Czy jest lista serveradmin command *:* polecenia ?

Na serwerach Mac serveradmin może być całkiem przydatny; zwłaszcza przy wysyłaniu poleceń do swoich usług, takich jak serveradmin command smb:command = getConnectedUsers

Przestarzały (ale wciąż przydatny) przewodnik linii poleceń Apple ( link pdf ) wymienia je, ale wiele się zmieniło od 10.5 ... w szczególności, samba / afp. Niektóre polecenia, które zadziałały, dopóki Mavericks nie działa już w Yosemite i poza nią.

Moje wyszukiwanie listy zwraca dużo linków do Mavericks; ale to nie jest tak przydatne.

Czy jest gdziekolwiek skompilowane polecenia dla nowszych wersji systemu operacyjnego?


Brak kompilacji tutaj, ale sprawdź sudo serveradmin settings <service> > <service>.txt (z & lt; service & gt; = web, afp, smb, dns, wiki itp.)
klanomath

Tak, wiem o tym; ale (przynajmniej dla smb / afp), nie ma zbyt wiele korelacji między wymienionymi ustawieniami a tym, co mogą wykonywać polecenia (lub, w przeszłości, czasy). Nie wstrzymuję oddechu, by Apple zaktualizowało dokumenty serwera.
Kent

Czy chcesz wygenerować listę z określonej wersji lub znaleźć dokumentację Jabłek lub dowiedzieć się, czy ktoś inny dokonał inżynierii wstecznej listy?
bmike

To, co jest po mnie, to czy istnieje zamiennik polecenia AFP / SMB getHistory, które pokazuje przepustowość w czasie. Ale znalezienie listy (oficjalnej lub inżynierii odwrotnej) wydawało się bardziej ogólnym pytaniem, które może gdzieś trafić.
Kent

Odpowiedzi:


1

W zależności od tego, ile spelunkingu chcesz zrobić, możesz przejrzeć szablony komend html w pakietach servermgrd w celu uzyskania częściowej listy nazw / formatów komend. Na przykład, aby uzyskać listę poleceń akceptowanych przez wtyczkę afp, możesz spojrzeć na:

/Applications/Server.app/Contents/ServerRoot/usr/share/servermgrd/html/servermgr_afp.html

i spójrz na javascript w szablonie.

Spójrz na wybór == "nazwa_komendy" dla nazw poleceń i reszty polecenia commandValue dla polecenia sformatowanego plist. Następnie możesz użyć formatu polecenia serveradmin, aby wysłać polecenie do wtyczki.

Innym (i bardziej aktualnym) sposobem na znalezienie poleceń jest sprawdzenie dziennika aktywności serwera, aby zobaczyć polecenia sformatowane plist wysłane przez Server.app do zaplecza servermgrd. Zaglądać

~/Library/Logs/Server.log

dla poleceń i ich odpowiedzi. Może być konieczne włączenie rejestrowania z jednego z menu (jestem teraz poza moim serwerem, więc nie jestem pewien, jak uruchomiłem rejestrowanie).

Jeśli chcesz przepustowości sieci, otwórz Server.app, przejdź do panelu statystyk, wybierz statystyki sieci, a następnie spójrz na Server.log, aby uzyskać polecenia, których potrzebujesz.


Dziękuję za ten post, ale czy mógłbyś mi również powiedzieć, gdzie są używane te dokumenty HTML? czy jest dostępna aplikacja do zarządzania siecią dla aplikacji serwera?
Daywalker

Dokumenty HTML, afaik, były używane do testowania różnych poleceń zaplecza. Są trochę nieaktualne. Podjęto starania, aby stworzyć oparte na sieci rozwiązanie do zarządzania dla systemu Mac OS X Server, ale nic z tego nie wyszło, że mogę sobie przypomnieć.
Leland Wallace
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.