Łatwy sposób kopiowania ścieżek wklejania plików na komputerach Mac


20

Pracuję nad kilkoma długimi procedurami, które będą musiały odwoływać się do wielu ścieżek plików dokumentów zlokalizowanych lokalnie oraz na różnych zewnętrznych dyskach i serwerach. We wszystkich przypadkach korzystamy z komputerów Apple Mac z zainstalowanym oprogramowaniem El Capitan lub Sierra.

Mój problem - zajmuje mi dużo czasu ręczne wpisanie i sprawdzenie poprawności ścieżek plików.

Preferowane rozwiązanie - bardzo bym chciał, gdyby istniał tylko sposób kopiowania i wklejania ścieżek plików do tych procedur.

Próbowałem użyć opcji Uzyskaj informacje, ale nie mogłem zobaczyć ścieżki pliku na liście, którą można skopiować i wkleić.

Przeczytałem również to pytanie: Uzyskaj komponenty (ścieżkę i nazwę pliku) ścieżki pliku POSIX i miałem już okazję użyć skryptu. To było obiecujące, ale nie do końca robi to, czego potrzebuję.

Czy istnieje prosty sposób, aby po prostu kopiować i wklejać ścieżki plików według potrzeb?

Na przykład, jeśli mam obraz o nazwie „Serial Number.jpg” znajduje się na dysku zewnętrznym nazywa Server1 ścieżka do pliku będzie: /Volumes/Server1/Serial Number.jpg.


Kiedyś byłeś w stanie po prostu użyć Command + skopiuj i skopiuj plik i wklej go do wiadomości e-mail, a on wklei go w wiadomości e-mail jako klikalny hiperlink - jednak ostatnio zaktualizowałem program Outlook i system operacyjny (po tym, jak nie zaktualizowałem go co najmniej 2 lata) i ta funkcja hiperłącza już nie działa. Czy to nadal jest
Aneta

Odpowiedzi:


45

Myślę, że jest to opcja, która zrobi dokładnie to, co chcesz. Korzystając z przykładu Numer seryjny.jpg , wykonaj następujące czynności:

 1. W Finderze przejdź do obrazu o nazwie „Numer seryjny.jpg” znajdującego się na serwerze Server1
 2. Kliknij plik prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu kontekstowe
 3. Teraz naciśnij i przytrzymaj optionklawisz
 4. Wybierz Kopiuj „Serial Number.jpg” jako nazwę ścieżki opcji
 5. Teraz przejdź do edytowanej procedury i wklej właśnie skopiowaną nazwę ścieżki

To powinno spowodować dokument posiadający /Volumes/Server1/Serial Number.jpgścieżkę wklejony do niego.

Wystarczy wykonać te same kroki dla każdego pliku, niezależnie od tego, czy jest on przechowywany lokalnie, na dysku zewnętrznym czy na serwerze. Działa to również w celu uzyskania ścieżki do folderów.

Skrót klawiszowy

Dzięki Mateuszowi Szlosekowi za zwrócenie uwagi, możesz również użyć skrótu klawiaturowego. Zamiast kroków od 2 do 4 powyżej, po wybraniu pliku możesz użyć skrótu option+ command+, Caby skopiować ścieżkę do pliku. Następnie możesz wkleić go jak zwykle.

Pliki Windows itp

Istnieją niestandardowe narzędzia do formatowania udziałów dla innych systemów operacyjnych i sub / afp:


17
Ponadto pełny skrót klawiaturowy do kopiowania ścieżki pliku to ⌥ ALT+ ⌘ CMD+ C, nie trzeba tego robić za pomocą menu kontekstowego.
Mateusz Szlosek

1
@MateuszSzlosek „⌥” oznacza klawisz opcji (kod Unicode tego symbolu to dosłownie U + 2325 KLUCZ OPCJI). Słowo „alt” jest dodatkowo nadrukowane na ekranie klawiszem opcji na klawiaturach Apple, aby uniknąć nieporozumień podczas korzystania z klawiatur Apple z innymi systemami operacyjnymi (ponieważ klawisz poleceń Apple zajmuje miejsce, gdzie klawisz alt znajduje się na innych klawiaturach). Dlatego w kontekście skrótów klawiaturowych systemu macOS nie ma czegoś takiego jak „alt”, tylko opcja; w kontekście klawiatur Apple, ten klawisz jest używany dla opcji lub alt, w zależności od komputera, do którego jest podłączony.
Slipp D. Thompson

3
Alt / Opt zależy od tego, gdzie kupujesz klawiatury Apple. Międzynarodowi w rzeczywistości mówią: alt, nie wybieraj, i robili to przez co najmniej dekadę. amerykańskie albo mają po prostu symbol ⌥, albo mówią oba. Nic dziwnego, że jest mylące. Ref: support.apple.com/HT201794
Tetsujin

1
Czy istnieje źródło wszystkich tych tajnych optodkryć?
geometrikal

1
@geometrikal Ah, dobrze. Dobre pytanie. Istnieje oficjalna strona skrótów klawiaturowych dla komputerów Mac , na dole znajdują się również linki do innych stron skrótów klawiaturowych, ale nie jestem pewien, czy istnieje jeden zasób dla skrótów klawiaturowych Option. Szczerze mówiąc, przypadkowo natknąłem się na to tylko raz.
Monomeeth

28

Możesz po prostu przeciągnąć i upuścić plik [lub całą ich część] w pole tekstowe, aby uzyskać jego [ich] ścieżkę [ścieżki] - nie we wszystkich aplikacjach, ale w wielu, w tym w Terminalu [i, nawiasem mówiąc, w przestrzeni pytań / odpowiedzi na Stack Exchange też.]

Niektóre aplikacje, takie jak BBEdit, nie obsługują tego i pobierają zawartość pliku insteat pełnej ścieżki. W przypadku tych aplikacji Commanddziała również funkcja „przeciągnij i upuść”.


1
+1 Dobra rozmowa! Nie wiedziałem, że możesz przeciągać i upuszczać w Stack Exchange! :)
Monomeeth

1
Dzięki za to - to świetny sposób na skopiowanie i wklejenie folderu pełnego plików.
ThisClark,

@ThisClark - zapomniałem, że możesz przeciągnąć wiele plików - dodano, aby odpowiedzieć, dzięki.
Tetsujin,

3

Wolałbym po prostu przeciągnąć i upuścić plik w polu tekstowym, aby uzyskać jego ścieżkę (patrz odpowiedź Tetsujin)

Jeśli to nie zadziała, rozważ napisanie bardzo małego programu w Qt.

From http://qtsimplify.blogspot.de/2013/01/drag-and-drop-files-into-your.html :

Utwórz nową „aplikację Qt Gui” w aplikacji Qt Creator.

Edytuj plik nagłówka mainwindow.h, dodając następujące nagłówki:

#include <QDropEvent>
#include <QUrl>
#include <QDebug>

Reimplementuj chronione funkcje, dropEvent () i dragEnterEvent () chronione:

void dropEvent(QDropEvent *ev);
void dragEnterEvent(QDragEnterEvent *ev);

W mainwindow.cpp dodaj następujące linie:

void MainWindow::dropEvent(QDropEvent *ev)
{
  QList<QUrl> urls = ev->mimeData()->urls();
  foreach(QUrl url, urls)
  {
    qDebug()<<url.toString();
  }
}

void MainWindow::dragEnterEvent(QDragEnterEvent *ev)
{
  ev->accept();
}

Funkcja dropEvent () umożliwia odzyskanie nazw wszystkich plików upuszczonych w aplikacji.

Na koniec dodaj tę linię do konstruktora głównego okna:

setAcceptDrops(true);

Następnie, np. Jeśli chcesz mieć ścieżki w schowku, musisz je tylko skopiować za pomocą QClipboard

QClipboard *clipboard = QGuiApplication::clipboard();
clipboard->setText(url.toString());

W przypadku pojedynczych plików i listy wszystkich plików.


3

Korzystam z Servicesmenu kontekstowego „Ścieżka do schowka” w Finderze (chociaż częściej korzystam z menu kontekstowego QuollEyeTree).

Nie jestem pewien, czy jest to usługa domyślna, czy ta, którą utworzyłem za pomocą Automatora (moja data jest datowana na 2012 r.), Ale tworzenie takiej usługi jest trywialne, bo jeszcze nie istnieje.


2

Rozwiązaniem wiersza poleceń, którego używam do szybkiego uzyskiwania ścieżek, jest użycie realpath z GNU Coreutils . Zainstalowałem coreutilsprzez MacPorts, gdzie nazywa się binarny grealpath. Następnie możesz wywołać go w pliku, który poda ścieżkę. Lubię to mieszać, pbcopyaby szybko uzyskać ścieżkę do mojego schowka:$ grealpath histograms.root | pbcopy


Dlaczego w ten sposób w przeciwieństwie do $ pwd histograms.root | pbcopy?
Harv

To daje ścieżkę do katalogu zawierającego histograms.rootzamiast pełnej ścieżki do samego pliku. Możesz w prosty sposób napisać skrypt powłoki, aby to zrobić, ale nie zrobiłem tego.
pokoje

2

W sklepie z aplikacjami jest aplikacja o nazwie „FilePath” IIRC. Kliknij plik w GUI, a następnie kliknij ikonę ścieżki pliku i wybierz z menu opcję „kopiuj ścieżkę”. Może także kopiować wiele ścieżek. Jeśli szukasz czegoś szybszego, wyobrażam sobie, że możesz przypisać kombinację klawiszy do akcji.

Korzystam z tej aplikacji regularnie, aby udostępniać synchronizowane lokalizacje pamięci w chmurze współpracownikom.


1

Uzyskaj informacje ()i) o dowolnym pliku lub folderze.

Kliknij trzy razy Gdzie w kategorii Ogólne, aby podświetlić ścieżkę.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Skopiuj (⌘c) ten podświetlony tekst i umieści on ścieżkę w schowku.

Zamknij okno (⌘w)

Wklej, gdziekolwiek chcesz go użyć (⌘v)


Jest to dobre tylko dla jednego pliku na raz.
ThisClark,

1

W oknie wyszukiwarki możesz wybrać swój plik. Jeśli w oknie wyszukiwarki jest widoczna ikona koła zębatego, możesz przytrzymać klawisz opcji i kliknąć tę ikonę. Jedną z dostępnych opcji jest skopiowanie nazwy ścieżki. Jeśli jest zaznaczone, kopiuje pełną ścieżkę do schowka. Nie musisz otwierać pliku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.