Jak wyświetlić wirtualną klawiaturę na iOS, gdy klawiatura Bluetooth jest podłączona?


16

Często podnoszę iPada i odchodzę od klawiatury Bluetooth bez wyłączania klawiatury. Za każdym razem, gdy muszę wpisać jakiś tekst, przypominam sobie, że nie widzę wirtualnej klawiatury iOS, dopóki:

  • podejdź do klawiatury Bluetooth i wyłącz ją,
  • wyłącz Bluetooth na moim iPadzie, który odłącza klawiaturę, ale także inne urządzenia, takie jak głośniki Bluetooth lub Apple Pencil.

Czy jest inna wygodniejsza opcja?

(Wysłane z mojego iPada z wyłączonym Bluetooth, ponieważ byłem zbyt leniwy, by podejść do klawiatury Bluetooth)

Odpowiedzi:


25

Naciśnij długo strzałkę na pasku menu klawiatury (lub jak to się nazywa), aby wyświetlić klawiaturę:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Komentowanie w celu zauważenia, że ​​to najwyraźniej funkcja tylko dla iPada. Wygląda na to, że na iPhonie nie ma paska menu (nawet na Plusie).
Jari Keinänen

Wiedziałem, że musi być lepszy sposób. Dobra wskazówka!
smileBot

1
Czy istnieje sposób na podniesienie tego trójkąta na iPadzie po jego odrzuceniu?
bmike

10

Chociaż jest to stary wątek, dzielę się tym z tobą - na wszelki wypadek, aby komuś pomóc: jeśli używasz bezprzewodowej klawiatury Apple, możesz użyć przycisku wysuwania (w prawym górnym rogu), aby wyświetlić / ukryć Wirtualna klawiatura. Aby zmienić język wprowadzania, użyj przycisku „Fn” (lewy dolny róg). Ponieważ jest to bardzo pomocne, a ponieważ inteligentna klawiatura iPada pro jest prawdopodobnie najdroższą klawiaturą na świecie, tego klawisza oczywiście brakuje na nim. Świetnie, zwłaszcza, że ​​o ile wiem, nie ma innego sposobu na rozpoczęcie dyktowania (mikrofon) przycisk)...


Idealnie, dokładnie tego szukałem. Dziękuję Ci.
Glenn Wark,

Kiedyś przypadkowo odkryłem kombinację klawiszy na klawiaturze Bluetooth określonych marek. Był to klawisz Fn w połączeniu z klawiszem modyfikującym (zapomniałem który), w połączeniu z jednym z klawiszy funkcyjnych (zapomniałem który). W zależności od marki klawiatury Bluetooth możesz mieć ukrytą kombinację trzech klawiszy, która wysyła ten sam kod klawiatury, co klawiatura pokazu / ukrywania. Niestety jest to strzał w dziesiątkę i nie mam już tej konkretnej klawiatury, ale było to easter egg.
Mark Rejhon

3

Otwórz ustawienia Bluetooth, odłączenie od klawiatury jest szybsze niż całkowite sparowanie klawiatury. Jeśli działa to na konkretnej klawiaturze, możesz jej użyć - jeśli nie, masz już najszybszą metodę całkowitego wyłączenia Bluetooth.


1
Szybciej przesunąłem panel sterowania i po prostu wyłączyłem Bluetooth, klikając ikonę Bluetooth. Następnie możesz użyć klawiatury ekranowej
Matthew

Krótko mówiąc, wyłączanie na Bluetooth działa dla mnie - naciśnij dwukrotnie przycisk. Spowoduje to wyświetlenie wyskakującej klawiatury, a klawiatura zewnętrzna będzie gotowa do ponownego połączenia. Po zakończeniu korzystania z klawiatury ekranowej / emotikonów / dyktowania / etc - po prostu wznów pisanie na zewnętrznej klawiaturze. Większość dobrych klawiatur zewnętrznych klawiatury Bluetooth (najnowszej wersji Bluetooth) automatycznie ukryje klawiaturę ekranową przy następnym naciśnięciu klawisza.
Mark Rejhon

1

Rozwiązaniem tego jest dodanie myszy do iPada i włączenie „Pokaż klawiaturę ekranową”

Musiałem to zrobić na niektórych iPadach w kiosku z dołączonym skanerem RFID, aby klawiatura ekranowa zniknęła. Nie mogłem wymyślić, jak to zrobić w moim profilu konfiguracyjnym.

Myślę, że Apple myśli, że jeśli chcesz używać myszy z iPadem, chcesz użyć myszy do „pisania” za pomocą klawiatury ekranowej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.