Programowanie w C # na macOS


Odpowiedzi:


25

W kwietniu 2017 r. Microsoft wydał Visual Studio dla komputerów Mac . Społeczność Visual Studio Community jest bezpłatna dla studentów, programistów open source i indywidualnych programistów.

Wspiera rozwój następujących elementów:

  • Urządzenia mobilne z platformą .NET: Android, iOS, tvOS, watchOS
  • Aplikacje komputerowe na komputery Mac
  • Aplikacje .NET (domyślnie w C # i F #)
  • Aplikacje internetowe ASP.NET
  • Wieloplatformowe gry Unity

Minimalne wymagania:

  • macOS El Capitan 10.11
  • Xcode 8.2
  • Apple ID (do logowania do Xcode)

Do programowania w systemie iOS wymagany jest system macOS Sierra 10.12 i Xcode 8.3.


3
Obsługuje również standard .NET, a nie tylko rdzeń.
casey

Visual Studio jest edytorem i tak naprawdę niczego nie kompiluje. Czy nie byłoby bardziej poprawne wypisywanie samego Xcode dla kompilatora? Wydaje mi się, że zależy to od tego, jak bardzo OP chce środowiska IDE lub tak naprawdę chce po prostu skompilować za darmo lub po niskich kosztach.
bmike

7
@bike Zastanawiasz się nad Visual Studio Code, który jest tylko edytorem. Visual Studio dla komputerów Mac jest pełnym IDE i zawiera części poza „edytorem” do kompilowania kodu C #, który nie jest dostarczany z Xcode.
thaimin

Kod Visual Studio to dobry punkt. @ thaimin ma rację, że zaczyna się jako edytor przy pierwszym pobieraniu, ale po kilku kliknięciach staje się pełnowymiarowym IDE (w szczególności kliknięciami, aby pobrać kompilator C #, podświetlanie składni, zarządzanie projektami itp.) są połączone w samym edytorze). Można go więc nazwać edytorem lub IDE z instalacjami przyrostowymi.
Nat

1
Visual Studio dla komputerów Mac działa również doskonale z XCode 8.2.1 i macOS 10.11. Uważam, że podane wymagania dotyczą tylko tworzenia aplikacji na iOS .
Moreaki,


6

Tylko w przypadku kompilatora zalecam użycie rdzenia .net z wybranym edytorem. Często używam kodu VS , ale możesz użyć Sublime, Atom itp.

Jeśli chodzi o IDE, polecam wypróbować JetBrains Rider zamiast VS na Maca. Niestety ma tylko próbę. Zapewnia taką samą funkcjonalność jak VS dla komputerów Mac.


Rider to wersja 1 według daty mojego komentarza. Bezpłatnie dla open source. Zapłać inaczej.
LosManos

1

Polecam Visual Studio Code ( https://code.visualstudio.com/ ). Jest to oficjalny produkt Microsoft, więc powinien działać dość dobrze w C #. Po zainstalowaniu kliknij ostatni duży przycisk na pasku bocznym, aby uzyskać rozszerzenia i wyszukaj C #. (Jest też wersja Windows).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.