Czy stracę dane na partycji Mac, jeśli usunę partycję Linuksa w celu rozszerzenia mojej partycji Mac?


0

Mam MacBooka Pro z dwiema partycjami:

  1. partycja macOS (200 GB).
  2. Partycja Linuksa (100 GB).

Po wejściu w tryb odzyskiwania i otwarciu Narzędzia dyskowego i kliknięciu „partycja” na moim całym urządzeniu HD widzę wykres kołowy przedstawiający każdą partycję i jej rozmiar.

Moim celem jest usunięcie partycji Linux i powrót do normalnego stanu, w którym mój Mac ma pełne 300 GB pamięci zamiast 200 GB.

Moje pytanie brzmi: Jeśli na wykresie kołowym kliknąłem partycję Linuksa i kliknąłem symbol minus „-”, czy osiągnie mój cel?

Czy zamierza usunąć moją partycję Linuksa i nadać jej rozmiar komputerowi Mac bez utraty danych na mojej partycji Mac?

Odpowiedzi:


2

Odpowiedź brzmi: nie, nie stracisz danych.

Jesteś teraz potencjalnym członkiem klubu „Niezamierzone konsekwencje”. W ten sposób zmieniamy „nie” na „prawdopodobnie nie stracisz danych, jeśli wszystko pójdzie dobrze”.

Oznacza to, że wykonaj kopię zapasową całej partycji Mac, a następnie uruchom ją z kopii zapasowej i upewnij się, że jest dobra przed kontynuowaniem.

Po utworzeniu kopii zapasowej, która mówi, że prawo niepotrzebnych kopii Murphy'ego mówi, że nigdy nie będziesz potrzebował utworzonej kopii zapasowej, możesz teraz kontynuować usuwanie partycji Linux i rozszerzyć partycję macOS na puste miejsce. Które nie powinny usuwać niczego z partycji macOS, jeśli wszystko pójdzie dobrze.


1
  1. Nie - nie stracisz danych Mac.

  2. Musisz usunąć partycję linux, następnie rozszerz partycję Mac.

Usunięcie partycji linux spowoduje pozostawienie komputera Mac jako takiego - partycje nie będą się automatycznie rozszerzać.

Kluczowe kroki:

  1. Kliknij partycję, którą chcesz zmienić.
  2. Użyj pola „Rozmiar”, aby ustawić rozmiar partycji. Rozmiar jest wprowadzany w GB (gigabajtach).
  3. Naciśnij kartę lub klawisz Enter na klawiaturze, aby wyświetlić wizualne wyświetlenie zmian partycji.
  4. Można również interaktywnie dostosowywać rozmiary partycji, przeciągając mały wskaźnik umieszczony między każdą partycją.
  5. Jeśli jesteś zadowolony z rozmiaru partycji, formatów i nazw, kliknij przycisk „Zastosuj”.

Ma to szczegóły: https://www.lifewire.com/partition-macs-hard-drive-disk-utility-2260077


0

Pozwólcie, że przedmówię tę odpowiedź, mówiąc, że za każdym razem, gdy wprowadzacie zmiany w tablicy partycji, powinniście rozważyć wykonanie kopii zapasowej wszystkich istotnych danych (dokumentów, obrazów, muzyki, danych aplikacji itp.). Ta zmiana w tablicy partycji staje się wyzwaniem tylko wtedy, gdy wprowadzasz zmiany do programu ładującego, którego nie robisz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.