Bonjour / Airplay w ograniczonej sieci College


3

Próbuję połączyć iPada (z systemem 4.3.3) z moim Macbookiem (z systemem Lion) w pokoju w akademiku za pomocą Wi-Fi mojej uczelni. Wykorzystuje uwierzytelnianie 802.1X. Nie mogę pingować iPada z mojego Macbooka. Czy jest jakiś sposób, aby uruchomić Bonjour lub AirPlay? Czy istnieje narzędzie, które w jakiś sposób zastępuje lub kieruje usługę Bonjour?


1
W jakiej wersji systemu operacyjnego działa każdy element sprzętu?
Daniel

Czy na pewno jesteś w tej samej sieci LAN (sieć lokalna)?
daviesgeek

@nambrot: czy możesz podać dodatkowe informacje (patrz komentarze powyżej)? Pingowanie, 802.1X i Bonjour to i tak zupełnie inne rzeczy.
nohillside

OSX Lion i iOS 4.3.3.
nambrot

1
Oba są podłączone do tego samego Wi-Fi, jednak sieć jest emisji pojedynczej, więc urządzenia nie mogą pingować się nawzajem. W związku z tym Bonjour nie może reklamować swoich usług za pomocą multiemisji
nambrot

Odpowiedzi:


2

Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz utworzyć bezprzewodową sieć LAN bezpośrednio na komputerze Mac i podłączyć iPada do tej sieci WLAN. TUAW ma kilka dobrych instrukcji, jak to zrobić. Aby rozpocząć, wybierz odpowiednią opcję w menu Lotnisko / Wi-Fi (zdjęcie bezwstydnie zaczerpnięte z powiązanego artykułu TUAW):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Reszta jest dość oczywista.


Wiem, jak zrobić sieć ad hoc, ale tak naprawdę nie chcę tego robić za każdym razem, gdy chcę korzystać z airplay
nambrot

1

jeśli masz port Ethernet w akademiku, co powiesz na użycie Airport Express do połączenia z siecią LAN swojego college'u i używania go jako routera bezprzewodowego?


Nie możemy mieć tras w naszym akademiku
nambrot

1

Wygląda na to, że masz wystarczająco dużo informacji, aby w tym momencie przypuszczać koniec. Jeśli jest to transmisja pojedyncza, wówczas wewnątrz sieci dzieje się pewne ograniczenie. Jeśli routery nie są dozwolone (nie widzę, jak mogłyby to powiedzieć), oznacza to, że nie masz szczęścia; To ad hoc lub nic.


więc nie ma sposobu na proxy bonjour? czy VPN?
nambrot,

Jeśli dostaniesz router, upewnij się, że jest wyłączone ustawienie domyślne, aby nie było nadawane. W ten sposób sieciowy SSIS nie pojawi się na urządzeniach innych osób.
Raj Więcej

@RajMore To ustawienie nie ma na celu nadawania SSID. W ogóle brak nadawania spowodowałby wyłączenie Wi-Fi, a tym samym usunięcie funkcji AirPlay.
David Metcalfe,

@nambrot Wydaje się, że twoje pytanie dotyczy tego, czy możliwe jest utworzenie pewnego rodzaju połączenia pętli zwrotnej za pośrednictwem zlokalizowanego proxy / VPN, w którym to przypadku utworzenie sieci ad hoc jest prostszą metodą osiągnięcia tego samego.
David Metcalfe,

Ale czy w takim przypadku mój Macbook nie byłby w stanie połączyć się z Internetem? Dlatego korzystanie z Internetu i Airplay byłyby wzajemnie wykluczające w przypadku sieci ad hoc, podczas gdy korzystanie z VPN byłoby w porządku, prawda?
nambrot

1

Nambrot: To, co powiedział David, jest dokładnie słuszne. Sieć uczelni nie jest prawie na pewno w stanie wykryć, czy używasz routera, a routery są prawdopodobnie nie tylko dozwolone w akademikach, w tym sensie, że narażają cię na ryzyko naruszenia sieci, wąchania pakietów lub nieprawidłowych podsieci. Jeśli twoja sieć uczelni nie zezwala na statyczne, widoczne z zewnątrz adresy IP, a także (naturalnie) nie działa z Bonjour, myślę, że nie masz szczęścia. Opieram to ściśle na własnym doświadczeniu informatycznym pracując na moim uniwersytecie, więc YMMV.


Dostałem ostrzeżenie o używaniu mojego starego routera, więc chociaż myślałem tak samo, nie spróbuję ponownie. wygląda na to, że VPN jest jedyną alternatywą
nambrot

1
Nie zgodziłbym się i powiedziałbym, że większość administratorów sieci z łatwością wie, że masz router z powodu ruchu NAT, a także monitorowania nieznanego identyfikatora SSID. Mogą nie podejmować działań wobec tych, które wyglądają nieszkodliwie, ale zamiast zostać zbanowanym za łamanie zasad, lepiej jest złożyć wniosek o wyjątek i zapytać, co możesz zrobić, aby router nie powodował problemów dla reszty personelu / konsumenci sieci uczelni.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.