Gdzie są zainstalowane wszystkie różne kopie Pythona?


1

Jak mogę znaleźć wszystko różnych Pythonów zainstalowanych na moim Macu? Przypadkowo uszkodziłem kopię Python 3 to było pod /usr/local/bini chcę go zastąpić / naprawić, ale nawet nie wiem jak Python 3 dostałem się tam na pierwszym miejscu - MacOS jest dostarczany z 2.7.

Czy mogę użyć HomeBrew do naprawy uszkodzonej kopii?

Jak mogę posprzątać moje kopie w Pythonie, aby mieć to, co powinno tam być?


Pytasz o sprzeczne rzeczy „Po prostu mam to, co powinno być” i Homebrew. Homebrew nie dotyka rzeczy systemowych
Mark

Ponieważ mówię o wszystkich instalacjach Pythona, które mam
yeeeeee

Odpowiedzi:


1

Możesz ponownie zainstalować python3, który zawiedliście. Z brew install python3 To powiązane pytanie mówi o narzędziach wiersza poleceń, które mogą być potrzebne do ukończenia instalacji. https://stackoverflow.com/questions/14583427/brew-install-python3-fails

Aby usunąć wersje parzenia domowego, aby mieć tylko oryginalny system brew remove python python3 && brew cleanup


Instaluje kopię domowego napoju i nie zastępuje systemu
yeeeeee

/ usr / local / non nie zawiera żadnych elementów systemu, które są puste w czystej instalacji macOS
Mark

Powiedziałeś „czy mogę użyć HomeBrew do naprawy”. „Po prostu to, co powinno tam być” jest niejednoznaczne, czy masz na myśli starą, przestarzałą wersję standardowego systemu Pythona. Albo działająca, błyszcząca, nowa wersja?
בנימן הגלילי

Chcę tylko naprawić ten w / usr / local. Przypadkowo złamałem go, usuwając jeden z plików. Zastanawiałem się, czy mogę zmienić katalog instalacji homebrew, aby umieścić go w wersji systemu.
yeeeeee

Sprawdź / us / local by cd /usr/local && open . W Finderze kliknij prawym przyciskiem myszy get-info na python. Widzisz, że jest to alias /usr/local/Cellar/python3/python3.6.1 . . . . To jest wersja domowego napoju, z której usunąłeś plik. „Napraw” to brew reinstall python3 Robi which python wskaż / usr / bin / python. i Ty chcesz /usr/local/bin/python3 domyślnie? Twój problem polega na tym, że / usr / bin jest przed / usr / local / bin w twoim echo $PATH musisz przeczytać o zmianie kolejności swojej ścieżki.
בנימן הגלילי
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.