Czy można cofnąć ostatnią cyfrę wpisaną w kalkulatorze mojego iPhone'a?


16

Cały czas korzystam z aplikacji Apple Calculator na iPhone'a. Będąc człowiekiem, regularnie popełniam błędy (a może moje palce są zbyt duże) i ostatecznie wpisuję niewłaściwą cyfrę. Ale funkcja „cofnij” telefonu iPhone nie działa z aplikacją Kalkulator. Czy jest jakiś sposób, aby cofnąć ostatnią cyfrę, którą wprowadziłem? Czy też muszę wszystko wyczyścić i zacząć od nowa?


IPhone ma funkcję „cofnij”? w jaki sposób?
Nzall,

1
@Nzall tutaj jest odpowiedź na [cofnij] ( apple.stackexchange.com/a/112452/120171 )
bjbk

Odpowiedzi:


21

Tak , istnieje prosty sposób na cofnięcie ostatniego wpisu.

Wystarczy przesunąć górę kalkulatora w dowolnym kierunku. Przez „górę” rozumiem, gdzie pojawiają się cyfry. Spowoduje to wyczyszczenie ostatniej wprowadzonej cyfry. Jeśli ponownie go przesuniesz, wyczyści następną cyfrę i tak dalej.


W następstwie zgadzam się, że istnieje tutaj pewna niespójność. Zgadzam się również z niektórymi komentarzami poniżej. Dlaczego mogę potrząsnąć moim iPhonem, aby cofnąć coś w innych aplikacjach, ale nie mogę zrobić tego samego z aplikacją Kalkulator, jest poza mną. To powiedziawszy, właściwie nie podoba mi się cała funkcja wstrząsania podczas cofania. Wolałbym raczej mocne naciśnięcie ekranu (lub inną metodę wprowadzania danych), aby mieć możliwość cofnięcia. Zasadniczo uważam, że powinna to być jedna z opcji dostępnych na tej samej liście, co wycinanie , kopiowanie , wklejanie itp. Jeśli się zgodzisz, możesz przesłać opinię do Apple .


1
Cóż, nawet jeśli możesz usunąć ostatnią cyfrę, którą przypadkowo wprowadziłeś, nie możesz tak naprawdę niczego cofnąć. „Cofnij” pozwoli ci cofnąć akcję, powiedz mnożenie i przywróci ci poprzednią liczbę. Twoja odpowiedź z pewnością jednak
wyjaśnia

3
W rzeczy samej! Nie ma sposobu na cofnięcie operacji i zawsze zastanawiałem się, dlaczego nie wdrożyły w tym celu funkcji wstrząśnięcia „cofnij” w kalkulatorze, chociaż wolę, aby Apple wdrożyło zupełnie inną metodę wprowadzania dla „cofnięcia” . Nigdy nie lubiłem potrząsać iPhone'em, żeby to zrobić.
Monomeeth

W kalkulatorze wydaje się, że shake powinien być skrótem do Clear, a nie jednocyfrowym cofaniem.
Barmar

1
@Barmar Podoba mi się ten pomysł. Zdecydowałem, że prześlę Apple informacje zwrotne na temat całej operacji cofania. Myślę, że powinni zmienić sposób, w jaki ogólnie działa w iOS, i wprowadzić wstrząs w celu wyczyszczenia kalkulatora.
Monomeeth

Wątpię, aby Apple wdrożyło wstrząsanie, aby usunąć, ponieważ jest już przycisk C. Ponadto, ponieważ palec jest już tam, stukając w inne przyciski, IMO po prostu łatwiej stuknij C, a następnie potrząśnij telefonem.
user3439894,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.