Pojedyncze naciśnięcie klawisza powoduje wpisanie powtarzających się znaków (MacBook Pro 2016 i 2017)


45

Miałem MacBooka Pro 2016 i miałem problemy z Bprodukcją klucza bbokoło jedną trzecią razy, kiedy nacisnąłem klawisz. Po naprawie i kilka miesięcy później miałem ten sam problem z Nkluczem.

Mam teraz MacBooka Pro 2017 i mam ten sam problem z Mkluczem, ale może z jednym na czterdzieści, co znacznie utrudnia wykazanie.

Na klawiaturze jest zawsze ta sama strefa, zastanawiałem się, czy kilka osób miało ten sam problem?


Miałem to raz i reset NVRAM całkowicie go wyczyścił: (restart przy użyciu <cmnd - opcja - p - r> poczekaj na 3 zestawy dzwonków startowych.)
Solar Mike

3
Kiedy piszę za pomocą klawisza „n” na MacBooku Pro 2016 15 ”z klawiaturą Touch Bar, drukuje dwa razy, czasem nie drukuje, nawet klawisz Caps Lock nie trafia w prasę za pierwszym razem i musi zostać naciśnięty dwukrotnie. wyczucie na klawiszach klawiatury nie jest jednolite. Opieka Apple nie miała pojęcia o tych problemach. Poprosili mnie o zrzucenie maszyny razem z nimi przez co najmniej 2 tygodnie, a następnie zrobiliby próbę, a jeśli nic nie zadziała, zastąpiliby do góry. Tyle nękania dla maszyny o wartości 4500 USD, Apple nie jest już tą samą marką, której można zaufać. Nie chcą już rozumieć klienta
Varun Agarwal

@VarunAgarwal Ha! Mam ten sam problem z literą nn
FooBar

Mam to samo z klawiszem „b”, a jabłko chce 1015 USD na wymianę klawiatury ...
Jthorpe

Więcej dyskusji tutaj: ifixit.com/Answers/View/402016/…
vaughan

Odpowiedzi:


21

Wreszcie, jeśli ktoś miał lub ma ten sam problem, Apple wymienia klawiaturę bezpłatnie / zwraca koszty poprzedniej naprawy: https://www.apple.com/support/keyboard-service-program-for-macbook-and-macbook -zawodowiec/

UPD . Na Swift napisany jest mały program . Naprawiłem ten problem


Apple musi dodać do tej listy swojego MacBooka Air 2018.
jtheletter

dzięki, mam ten sam problem.
Amir De

ten sam problem ... dość denerwujący dla urządzenia za 4 000 $
NSjonas

13

Mam ten sam problem. Stopniowo zacząłem zauważać podwójne naciśnięcia klawiszy dla kilku klawiszy pojawiających się w wpisanym tekście. Klucze obrażając to: i, ti e.

Jak się rozmnażać

  • Poszedłem do Keyboard > Key Repeat > Off.
  • Kiedy naciskam, ia następnie przesuwam palec od lewej krawędzi do prawej krawędzi klawisza, powoduje to więcej naciśnięć klawiszy.
  • Jeśli nadal naciskam palec i naciskam z większą siłą, czasami powoduje to więcej naciśnięć klawiszy.

Wydaje się, że presja jest ważna. Jeśli lekko pocieram, nie dzieje się tak dużo.

Zastanawiam się, co to powoduje. Mam nadzieję, że to pył. Dziś wieczorem wyczyszczę klawiaturę. Ale ponieważ wszystkie występują w tym samym rzędzie, być może ma to coś wspólnego z obwodami - muszę dowiedzieć się więcej o tym, jak działa klawiatura.


Spryskałem klawiaturę laptopa dużą ilością powietrza pod ciśnieniem. W ogóle nie pomogło. klawisze T i I wciąż powodują problemy.


2
Mam również ten problem i próbowałem rozwiązać go za pomocą oprogramowania: wypróbuj Unshaky , jeśli chcesz go wypróbować.
xhg

Wyłączenie Powtarzania klawiszy nie miało wpływu na ten problem w moim MacBooku Air 2018. Nadal dostaję zduplikowane litery i, co dziwne, nadal mogę nacisnąć i przytrzymać spację, aby wstawić wiele spacji.
jtheletter

Wyłączenie Powtarzania Klawiszów również nie rozwiązało tego w MacBooku Pro (15 "). Jest to tdla mnie letter . Co ciekawe, powtarzanie tnie zawsze pojawia się natychmiast po pierwszym t.. np . thtethe
Spowoduje to

(wydaje się, że problem został rozwiązany przez niestabilne z opóźnieniem 40 t
ms

9

Wydaje się, że obecna gama profesjonalistów MacBooków cierpi z powodu tego problemu z klawiaturą. Do tego stopnia, że ​​wydali niniejszą notatkę techniczną o tym, jak spróbować naprawić.

Ale niedawny artykuł pokazał to na czele wiadomości technicznych, w wyniku czego Apple może być zmuszone do podjęcia dalszych działań w związku z tą oczywistą wadą projektową. Dotarł do punktu, w którym jest teraz nawet piosenka .

Miałem też problem z klawiszem L na nowym laptopie w pracy. Zastanów się nad tymi, którzy mieszkają w kraju, w którym nie ma sklepów Apple. Stąd w Tajlandii każda naprawa wymagająca zwrotu oznacza trzytygodniową (przynajmniej) podróż do Singapuru. Wciąż jest w naprawie i wciąż czekamy na jej powrót.


4
Mam również ten problem i próbowałem rozwiązać go za pomocą oprogramowania: wypróbuj Unshaky , jeśli chcesz go wypróbować.
xhg

Dziękuję @xhg !! Jak dotąd wydaje się, że Unshaky rozwiązuje ten problem.
Ryan Alford

Dotyczy to również MacBook Air 2018.
jtheletter
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.