iMac mówi, że pamięć jest pełna, ale zużyłem tylko 10 GB z 1 TB pamięci…?


2

wprowadź opis zdjęcia tutajwprowadź opis zdjęcia tutajTo bardzo dziwne. Nowy iMac. 4 miesiące, nowy. 1 terabajt pamięci. Komputer Mac wciąż mówi, że brakuje mi miejsca, ale gdy dodasz wszystkie moje dokumenty Word, pliki do pobrania, aplikacje itp., Będzie to tylko około 10 GB. Potem, kiedy klikam „zarządzaj pamięcią”, pokazuje mi podział na to, z czego korzysta mój komputer, a na samym dole jest napisane „system: 990 GB” - Czy system nie powinien działać na około 8-9 GB szczytach? !! ? Usunąłem wszystkie nadwyżki i dosłownie suma wszystkich pobrań, dokumentów, plików, aplikacji itp. Wynosi tylko około 10 GB, ale mówi, że moja pamięć jest prawie pełna !! Proszę pomóż!

Umieściłem zdjęcie ekranu zarządzania pamięcią masową, zanim usunąłem więcej rzeczy ... To szalone.


Zrzut ekranu pokazuje, że Twój system używa prawie TB. Czy kupiłeś nowy iMac od Apple lub innego renomowanego sprzedawcy, czy z innego źródła?
Allan

Został zakupiony zupełnie nowy od Apple. Jak wspomniałem w poście, system mówi, że używa 990 GB, ale to szalone. Co to może być?
Steve

Czy możesz przeskanować komputer za pomocą Disk Inventory X ( derlien.com ) i dołączyć zrzut ekranu? Bardzo pomocne byłoby wiedzieć, które pliki zajmują najwięcej miejsca.
wateroverflow9102

Ok, dodałem zrzut ekranu ze skanowania dysku Inventory X. Patrz wyżej. Pokazuje, że mój „plik dziennika” zajmuje 895 GB ...
Steve

Odpowiedzi:


1

Zdarzyło mi się to raz. Użyłem Daisy Disk, aby dowiedzieć się, skąd pochodzi użycie dysku.

W moim przypadku wystąpił problem z pamięcią podręczną coresymbolicationd , która rosła w nieskończoność ( zjadała setki gigabajtów).

Po usunięciu /System/Library/Caches/com.apple.coresymbolicationdwszystko wróciło do normy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.