Problem Ponowna instalacja MacOS Sierra


1

Mój tata prowadził macOS i Windows na MacBooku Air z początku 2015 r. I oba uległy awarii. Centrum serwisowe Apple stwierdziło, że jedyną opcją jest ponowna instalacja systemu MacOS.

Korzystając z wiersza polecenia systemu Windows wykonałem kopię zapasową tak wielu danych, jak tylko mogłem. Następnie próbowałem ponownie zainstalować Sierra, ale nie mogłem uruchomić partycji Recovery. Odzyskiwanie Internetu nigdy nie działało (w najlepszym razie osiągnęło 10%, a następnie zatrzymało się).

Więc usunąłem wszystkie partycje i pobrałem obraz Sierra od kogoś, kto umieścił go na Dysku Google. Nie wiem, co zrobiłem źle, ale zmieniłem mój dysk twardy w „System podstawowy OS X”.

HDD showing as OS X Base System in Disk Utility

Próbowałem zresetować SMC, PVRAM / NVRAM… Nic nie działało.

Po uruchomieniu komputera Mac zwykle próbuje wznowić instalację systemu MacOS, ale kończy się niepowodzeniem, ponieważ dysk twardy zawiera „nośnik instalacji systemu operacyjnego”.

Potem dostałem w ręce Maca znajomego, z którym miałem do czynienia Utwórz bootowalny instalator dla systemu MacOS . Mam teraz dysk rozruchowy USB, ale nie mogę go uruchomić (pokazuje logo Apple, a następnie „No Entry”). Próba uruchomienia zwykłego dysku twardego pokazuje również „Brak wpisu”.

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc w ponownej instalacji mojego komputera Mac.


Czy na pewno uruchamiasz program instalacyjny? Trzymając klawisz opcji, wybrałeś „Zainstaluj macOS Sierra”?
Matteo

2
Mapa partycji na [malutkim] zdjęciu pokazuje się jako Master Boot Record, który jest niepoprawny; musi być GUID, aby mógł być używany jako dysk rozruchowy OS X. Upewnij się, że dysk SanDisk nie jest sformatowany tak samo.
Tetsujin

@matteo tak. Jestem pewien, że wybieram opcję „zainstaluj macOS Sierra”, która wykonuje samething, gdy próbuję także z hdd.
Krishna Kotharu

@Tetsujin zgadzam się. Jak przywrócić GUID w mojej obecnej sytuacji. Nie działają opcje odzyskiwania. Nie mogę uruchomić na usb.
Krishna Kotharu

3
Jak zauważył @Tetsujin, schemat partycji musi być GUID, aby usb mógł się uruchomić. Przejdź ponownie do komputera Mac znajomego, sformatuj usb i ponownie utwórz nośnik instalacyjny
Matteo

Odpowiedzi:


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.