Udostępnianie plików w OSX 10.7 nie respektuje Grupy: Wszyscy „Brak dostępu”. Udostępnij publicznie wyświetla


3

Jak mówi tytuł. Mam folder, który dodałem do listy folderów współdzielonych, pod System Preferences > Sharingktórym nie chcę nadawać publicznie. Jestem właścicielem folderu, a mój dostęp to „Odczyt i zapis”, a grupa Wszyscy jest ustawiona na „Brak dostępu”.

Za pomocą drugiego komputera mogę przejść do tego udziału, zalogowanego jako „Gość”, i nadal widzę ten prywatny udział i nawiguję po nim.

Usunąłem wszystkie moje udziały, wyłączyłem i ponownie włączyłem (usługa udostępniania plików AFP) i zamiast definiować moje punkty udostępniania w Preferencjach systemowych, użyłem I(Uzyskaj informacje) i zaznaczyłem pole wyboru „Folder współdzielony”. Następnie zastosowałem te same uprawnienia w dolnej części okna Uzyskaj informacje z tymi samymi wynikami. Nadal widzę prywatny udział w sieci i nawiguję po nim.

Odpowiedzi:


1

Każdy folder dodany do listy folderów udostępnionych jest nadawany publicznie. Jeśli nie chcesz, aby był widoczny dla użytkowników-gości, usuń go z listy folderów współdzielonych. Nadal będziesz mógł uzyskać do niego dostęp, logując się jako zarejestrowany użytkownik, używając swojej nazwy użytkownika i hasła. Jeśli zalogujesz się jako zarejestrowany użytkownik, będziesz mógł zobaczyć wszystkie swoje pliki, ale gość będzie widział tylko pliki na liście folderów współdzielonych.


0

… folder …

Jeśli folder współdzielony jest woluminem na urządzeniu wymiennym, wówczas - w przypadku niektórych starszych wersji Mac OS X - system domyślnie ignoruje uprawnienia ustawione w Preferencjach systemowych.

Na przykład to (odmowa dostępu dla wszystkich) pozwoliłoby każdemu czytać i pisać:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wydaje mi się, że problem polegał zasadniczo na okienku udostępniania w Preferencjach systemowych, który nie daje żadnej wskazówki, że domyślne ustawienia systemu operacyjnego mogą powodować ignorowanie ograniczeń określonych przez użytkownika.

Zgłosiłem to firmie Apple jako lukę w zabezpieczeniach, wpływającą na pięć lub więcej wersji systemu operacyjnego, ale Apple potraktowało to jako oczekiwane zachowanie. Zobacz: Czy ustawienie udostępniania i uprawnień na dysku „Ignoruj ​​własność na tym woluminie” coś robi?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.