Czy synchronizacja zdjęć może być tak prosta jak synchronizacja muzyki między systemem macOS i iOS?


1

Aby skopiować zdjęcia z iOS (i zrobić miejsce na więcej zdjęć), podłączamy urządzenie (iPhone lub iPad) kablem do komputera Mac i otwieramy Zdjęcia, a następnie importujemy.

Ale w przypadku muzyki rzeczy „po prostu działają”, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności przez użytkownika. Mam skonfigurowane „inteligentne listy”. Kiedy muzyka (nawet liczba odtworzeń) zmienia się na moim Macu, synchronizują się bezprzewodowo i bez mojej interwencji, nawet nie uruchamiając synchronizacji.

Czy istnieje taka wygoda dla zdjęć? Czy można powiedzieć „iOS: za każdym razem, gdy korzystasz z tego samego Wi-Fi co mój komputer Mac, skopiuj zdjęcia na komputer Mac i usuń zdjęcia”?

Zasadniczo szukam funkcjonalności podobnej do Dropbox / iCloud, ale bez żadnych funkcji chmurowych lub podobnych do chmurowych. Wydaje się to dość oczywistą cechą do dodania, szczególnie w homogenicznym ekosystemie, więc pytanie brzmi: czy już tam jesteśmy?


Zdaję sobie sprawę, że moja odpowiedź rzuca wyzwanie dwóm rzeczom: 1. wada chmury - czy to kopia zapasowa, czy szybkość 2. Importowanie i usuwanie przepływu pracy. Miałem te same ograniczenia, dopóki nie przetestowałem „optymalizacji” przestrzeni i „lokalnego buforowania” - teraz mam jedną bibliotekę, która pasuje wszędzie i nie ma problemów z nadzorowaniem eksportu / importu / konserwacji albumów. Wszystkie zdjęcia istnieją wszędzie z dużą prędkością, kiedy jestem w domu.
bmike

Odpowiedzi:


1

Tak - włącz bibliotekę zdjęć iCloud. Byłem zadowolony z tego dla mojej głównej osobistej biblioteki składającej się z biblioteki o wielkości 90 GB i 75 000 zdjęć.

Utrzymuję niektóre biblioteki boczne, które nie synchronizują się z iCloud - ale są to określone biblioteki profesjonalne i specyficzne dla podróży, w których po prostu zapisuję około 100 moich najlepszych zdjęć z tych bibliotek w mojej „głównej” bibliotece.

Mam MacPro, który zachowuje oryginalny rozmiar wszystkich zdjęć. Reszta synchronizowanych iPadów, iPhone'ów, Apple TV i komputerów Mac może „optymalizować” rozmiary zdjęć, gdy główna pamięć dla tego urządzenia kończy się.

Cieszę się, wiedząc, że mogę korzystać z Time Machine (lub SuperDuper / Arq / CrashPlan / cokolwiek), aby tworzyć kopie zapasowe moich głównych bibliotek w trybie offline i poza witryną, i nie ufam, że Biblioteka zdjęć iCloud nigdy nie zepsuje wszystkiego. Do tej pory tak nie było, ale mam plan odejść od iCloud w dowolnym momencie i przywrócić z kopii zapasowej w razie potrzeby.

—–

Jeszcze lepiej - Apple oferuje usługę buforowania, dzięki czemu możesz buforować wszystkie swoje dane iCloud lokalnie prawie na cache, a Mac możesz w razie potrzeby uruchomić z niedrogim dyskiem zewnętrznym. Lubię dać 500 GB miejsca na buforowanie pobranych plików i danych iCloud, i to działa dobrze dla 5 osób, każda z kilkoma urządzeniami i bibliotekami zdjęć i muzyki o podobnej wielkości. Serwer buforowania sprawia, że ​​tworzenie kopii zapasowych i przywracanie jest bardzo szybkie, a także aktualizacje i uaktualnienia do nowego systemu operacyjnego i nowych urządzeń, gdy są konfigurowane po raz pierwszy.

W wersji 10.12 i niższej - ta usługa buforowania jest częścią Server.app i działa świetnie. W wersji 10.13 i nowszych - istnieją oznaki, że nie potrzebujesz server.app do lokalnego buforowania aplikacji i danych iCloud. Nie mam jeszcze żadnych skarg testujących to w wersji beta.


Myślę, że Calaf szukał czegoś „bez żadnych chmur lub funkcji podobnych do chmur”, a to wykorzystuje pamięć iCloud, więc może nie być tym, czego chce.
Jackson1442,

2
@ Jackson1442 Wiem - ale Apple jest w stanie zsynchronizować chmurę i lokalne buforowanie. Chciałem wyjaśnić, jak to działa. Nie wyobrażam sobie, aby jakikolwiek start-up lub firma znajdowała model do opracowania lepszego rozwiązania niż Apple. To może się zdarzyć i nie mogę się doczekać odpowiedzi (lub samodzielnej odpowiedzi), kiedy to narzędzie zostanie zwolnione. Wydajność buforowania usunęła wszystkie zastrzeżenia, jakie miałem wobec prawdy opartej na „chmurze”. Przesyłanie i pobieranie odbywa się przy lokalnych prędkościach, a bufory serwerów buforujących dla wolniejszego odczytu i zapisu w chmurze.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.