Bez jakich ulepszeń, modyfikacji lub modyfikacji OS X nie możesz żyć?


33

Jakie usprawnienia w OS X lub aplikacje dostosowujące uważasz za niezbędne?

Wyszukaj przed opublikowaniem, aby uniknąć powielania wpisów. Możesz wyszukiwać w obrębie tego pytania za pomocą inquestion:this <search phrase>.

Zasady

 • Ogranicz każdą odpowiedź do jednego wpisu
 • Dołącz krótki opis
 • Jeśli to możliwe, dołącz link do strony internetowej aplikacji, sformatowany jak ## [AppName](URL)

2
Meta zdecydowano, że cena nie powinna być określana w tego rodzaju pytaniach. Dodałem też kilka reguł i wysłałem ping do modów, aby uzyskać CW.
Loïc Wolff

Jestem zmieszany. Czy chodzi o hacki OS X (zdefiniowane w tytule)? A może chodzi o hacki interfejsu użytkownika (zdefiniowane w pierwszym wierszu pytania)? Czy ogranicza się to do aplikacji (które?) (Zdefiniowanych w regule § 1)?
Jari Keinänen,

2
@ Loïc Wolff - Co powiesz na darmowy / niewolny? Myślę, że to użyteczne rozróżnienie. Ponadto posiadanie ceny, a przynajmniej statusu darmowego / niewolnego, sprawia, że ​​czuję się trochę mniej szykowny dla firmy.
Fałszywe imię

@koiyu - oba. Niektóre hacki mają postać aplikacji i odwrotnie. Naprawdę wszystko, co poprawia podstawowe zachowanie wyszukiwarki / menedżera okien, jest uczciwą grą.
Fałszywe imię

Nawet wolny / nie-wolny może się zmienić (na przykład Growl), więc tego rodzaju informacje są zbyt „niestabilne”, aby można je było zachować jako odpowiedź. Jeśli uważasz, że należy to zmienić, możesz porozmawiać o tym na Ask Different Meta .
Loïc Wolff

Odpowiedzi:


18

Warczeć

Ta aplikacja nie wymaga opisu. W każdym razie Growl to system powiadomień, który zarządza wszystkimi powiadomieniami wysyłanymi z każdej aplikacji obsługującej jej platformę. W wersji 1.3 stało się jeszcze ładniej, szkoda, że ​​niektóre aplikacje (np. Skype) nie obsługują jeszcze nowej wersji. wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
10.8 Centrum powiadomień prawdopodobnie zastąpi Growl dla większości aplikacji.
Dan

18

„Caps Lock” odwzorowano, aby nic nie robić:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Też to zrobiłem :-)
Pierre Watelet,

2
Możesz nam powiedzieć, jak to zrobiłeś.
Jari Keinänen

2
@koiyu: Preferencje systemowe → Klawiatura → karta Klawiatura → Klawisze modyfikatora… → Klawisz Caps Lock → Brak akcji.
Harald Hanche-Olsen

Nie mam dość mojo, aby załączyć zdjęcia :( lub
zmodyfikować

4
Lub jeszcze lepiej: zamapuj ponownie caps lock, aby działał jako dodatkowy klawisz kontrolny. Moim zdaniem, Caps Lock jest znacznie łatwiejszym klawiszem do użycia w kombinacjach klawiszy niż którykolwiek ze zwykłych klawiszy kontrolnych.
Warren Pena,

18

~ / Library / KeyBindings / DefaultKeyBinding.dict

Lista właściwości, która umożliwia powiązanie naciśnięć klawiszy z sekwencjami metod Objective-C. Można go użyć do zdefiniowania makr edycji tekstu, które działają w większości standardowych widoków tekstu.

{
  // copy paragraph (option-c)
  "~c" = (selectParagraph:, copy:);

  // convert selection to lowercase (option-minus)
  "~-" = (lowercaseWord:, moveForward:);

  // insert line below (command-return)
  "@\r" = (moveToEndOfParagraph:, insertNewline:,
  deleteToBeginningOfParagraph:);

  // insert an XML tag (option-shift-x)
  "~X" = (moveWordBackwardAndModifySelection:, setMark:, deleteToMark:,
  insertText:, "<></>", moveBackward:, yank:, moveWordBackward:,
  moveBackward:, moveBackward:, moveBackward:, yank:, moveForward:);
}

Aby rozpocząć, utwórz ~/Library/KeyBindings/i zapisz listę właściwości taką jak powyższa jako DefaultKeyBinding.dict.

Więcej informacji:


17

Narzędzie Better Touch

Dodaje ogromną konfigurowalność do touchpada i magicznej myszy (chociaż rozdzielczość dotykowa magicznej myszy jest dość niska, IMHO).

Możesz także korzystać ze skrótów gładzika dla poszczególnych aplikacji. Całe moje zarządzanie kartami zostało zmapowane na różne dotknięcia, więc mogę przeglądać i zmieniać karty bez konieczności używania klawiatury lub przesuwania myszy na pasek kart.


14

Alfred

Aplikacja, która w zasadzie umieszcza Twoje centrum uwagi na pasku aktywowanym skrótem klawiszowym, ale z wieloma innymi funkcjami, takimi jak przeglądanie systemu plików bezpośrednio z paska. Obsługuje motywy i jest bardzo podobny do Apple. Zasadniczo pozwoliło mi to porzucić dok i potrzebę używania folderów do organizowania określonych plików.


13

Moom

Dodaje wyskakujący menedżer rozmiaru okna ze skrótami do różnych układów okna, gdy najedziesz myszką na zielony przycisk „Maksymalizuj” na pasku tytułowym okna.

Daje skróty do różnych rozmiarów okien i pozwala przeciągać ramkę nad siatką w celu zmiany rozmiaru okna.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


13

Tajniki

Panel preferencji Secrets

Sekrety to dwie rzeczy: (1) Baza danych ukrytych preferencji wiersza polecenia dla systemu Mac OS X i wielu jego aplikacji oraz, co ważniejsze, (2) bezpłatny panel preferencji, który zamienia je wszystkie w pola wyboru i automatycznie pobiera aktualizacje z ( 1). Jeśli istnieje defaultspolecenie, które ktokolwiek uzna za przydatne, będzie ono dostępne.


11

StartUp Sounds Pref Panel (bezpłatny)

Panel przedni, który pozwala ustawić poziom dźwięku (lub wyciszyć) dźwięk uruchamiania komputera Mac.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Uwaga: użytkownicy Intela powinni pobrać wersję 1.1 .


3
Ze strony internetowej: „StartupSound.prefPane 1.0 wymaga komputera Mac z procesorami PowerPC z systemem Mac OS X w wersji 10.2 lub nowszej”. Więc zakładam, że to nie działa z Lionem?
nohillside

2
@patrix: Używam wersji 1.13b, która działa z Lion.
Jonas

7

Na morzu

Dodaje wiele zaawansowanych opcji zarządzania oknami, w tym zmianę przezroczystości okien i wymuszanie, aby każde okno było zawsze na wierzchu.

Używam go do ustawiania długo działających zadań terminalu na górze, w rogu monitora.


Używa SIMBL , co prawdopodobnie powinno uzasadnić swój własny post odpowiedzi.


Uwielbiam to przeoczone narzędzie
nimcap,

7

Jedno słowo Quicksilver .

Quicksilver to lekka, szybka i bezpłatna aplikacja na komputery Mac, która daje moc sterowania komputerem Mac za pomocą samych naciśnięć klawiszy.


2
Poważnie, dodaj link i małe wyjaśnienie tego, co robi aplikacja. Jesteśmy tutaj, aby pomóc ludziom, którzy nie wiedzą o Quicksilver, a nie uzyskać opinii od osób, które wiedzą, co robi aplikacja.
Loïc Wolff

Używam Alfreda do tej funkcji.
neontapir


6

Cinch

Dodaje funkcję „przyciągania” Win 7 do OS X. Z ich strony:

Cinch umożliwia proste zarządzanie oknami za pomocą myszy, definiując lewą, prawą i górną krawędź ekranu jako „gorące strefy”. Przeciągnij okno, aż kursor myszy wejdzie w jedną z tych stref, a następnie upuść okno, aby zatrzasnęło się na swoim miejscu. Przyciągnięcie do lewej lub prawej krawędzi ekranu zmieni rozmiar okna, aby wypełnić dokładnie połowę ekranu, umożliwiając łatwe porównanie dwóch okien obok siebie (podzielony ekran). Przyciągnięcie do górnej krawędzi ekranu spowoduje zmianę rozmiaru okna, aby wypełnić cały ekran (pełny ekran). Przeciągnięcie okna z pozycji zablokowanej spowoduje przywrócenie oryginalnego rozmiaru okna.

Screencast

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Nawiasem mówiąc, BetterSnapTool jest rzeczywiście znacznie lepszy niż Cinch - i jest również mniej kosztowny ...
TCSGrad

5

MagicPrefs

Jeśli masz mysz Apple Magic Mouse , ta aplikacja odblokowuje prawdziwy potencjał. Z ich strony:

Posiada możliwość powiązania zmiennej liczby kliknięć palcem, stuknięć, przeciągnięć, szczypania i innych gestów z funkcjami takimi jak środkowe kliknięcie, przytrzymanie obu przycisków myszy, spacje, ekspozycja, pulpit nawigacyjny, najnowsze aplikacje, tweet, czytanie tweetów, Google Reader itp.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
BetterTouchTool oferuje również tę samą funkcjonalność, a także znacznie większą konfigurowalność.
Fałszywe imię

@FakeName: Naprawdę? Sprawdzę to.
Josh

Tak! Właściwie zacząłem używać BetterTouchTool z magiczną myszką, ale pozbyłem się tego, ponieważ uznałem przyspieszenie myszy w OS X za obrzydliwe (do tego stopnia, że ​​rujnowało to moje działanie okien i polegam na tym profesjonalnie). Teraz używam gładzików na komputerach Mac i myszy w systemie Windows, a świat ma się dobrze.
Fałszywe imię

Nawiasem mówiąc, znalazłem magiczne gesty wielu (trzech plus) palców NAPRAWDĘ drażliwe, więc chociaż może tam być opcja, prawdopodobnie nie jest to dobry pomysł. Czy naprawdę miałeś szczęście, że udało im się niezawodnie uruchomić? (Świetnie działają na gładziku)
Fake Name

Używam kliknięcia trzema palcami (środkowe kliknięcie) i używałem przesuwania (zmiana spacji), a te działały bardzo dobrze ... ale najpierw musiałem dostosować czułość. Uwielbiam także wyświetlanie w czasie rzeczywistym miejsca, w którym znajdują się twoje palce.
Josh

5

NTFS dla Mac® OS X 9.5

Jest to szczególnie obowiązkowe dla OS X Lion, dla tych z nas, którzy używają przenośnych dysków twardych USB do przechowywania swoich danych i potrzebują, aby były dostępne we wszystkich systemach operacyjnych (NTFS jest domyślnym wyborem, ponieważ jest dobrze obsługiwany zarówno przez Windows / Linux). Lion nie ma natywnej obsługi zapisu woluminów NTFS, co czyni go pierwszą aplikacją, którą chcesz na nim zainstalować. Z ich strony:

Podczas pracy z plikami multimedialnymi lub dokumentami na komputerze Mac potrzebujesz dostępu do wysokiej wydajności systemu, niezależnie od tego, czy pliki znajdują się na sformatowanym woluminie HFS + komputera Mac, czy w systemie plików NT systemu Windows. Paragon NTFS dla Mac® OS X 9.5 jest jedynym sterownikiem NTFS na rynku, który zapewnia pełny dostęp do odczytu / zapisu do NTFS z taką samą wysoką prędkością jak natywne pliki HFS +. NTFS dla Mac® OS X 9.5 jest pierwszym sterownikiem NTFS obsługującym najnowszy OS X Lion!

Podane są zrzuty ekranu z testów porównawczych do odczytu / zapisu, ponieważ nie ma sensu dawać zrzutu ekranu z paska sterowania!

Przeczytaj Benchmark Napisz Benchmark


Um, wybacz mi, jeśli coś tu pominąłem, ale jest to natywnie obsługiwane w OS X 10.6 (Snow Leopard) i wierzę też Lionowi ... w twoim pliku fstab jest niewielki hack, ale nie zrobiłem tego trzeba kupić cokolwiek, aby uzyskać wsparcie NTFS. link hints.macworld.com/article.php?story=20090913140023382
Robert French

Zgodnie z moim komentarzem powyżej ... Obsługa NTFS (OS X 10.6) hints.macworld.com/article.php?story=20090913140023382
Robert French

Mówiłem o OS X Lion, który domyślnie ma dostęp tylko do odczytu. Chociaż zgłoszono, że bezpłatne rozwiązanie (NTFS-3G) działa (patrz shallowhacker.blogspot.com/2011/08/… ), przeczytałem o sporadycznych błędach i dlatego poszedłem z rozwiązaniem wolnym od błędów.
TCSGrad

3
Polecam exFAT jako natywną obsługę tego hacka w dowolnym momencie, z wyjątkiem sytuacji, gdy po prostu nie możesz tego zrobić z jakichś niejasnych powodów.
iskra

@iskra - Naprawdę cię nie złapałem. Mam 3 dyski twarde o pojemności 1 TB w systemie NTFS - w jaki sposób skorzystanie z exFAT pomogłoby mi bez konieczności ponownego formatowania wszystkich moich dysków twardych (i w każdym przypadku musiałbym poradzić sobie z usuwaniem i przywracaniem danych)? Ponadto, exFAT jest obsługiwany w WinXP - wiele ppl, o których wiem, wciąż go używa i potrzebuję moich dysków twardych, aby były uniwersalnie użyteczne.
TCSGrad

4

HyperDock

Dodaje podgląd okna w stylu Windows-7 do doku. Doskonałe, jeśli masz wiele okien z jednej aplikacji. Możesz także zamknąć pojedyncze okna z podglądu.

Pozwala także łapać i zastępować kliknięcia ikony aplikacji. Na przykład każde kliknięcie ikony Terminal.app powoduje otwarcie nowego okna terminalu, a następnie przełączenie się do otwartego okna terminalu.

Wreszcie obejmuje również przyciąganie okien w stylu Win-7, w którym przeciągnięcie okna na górę ekranu zmaksymalizuje je, a złapanie i przeciągnięcie okna poza górną część ekranu przywróci rozmiar.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4

BlueHarvest

Trochę .PrefPane, które automatycznie usuwa wszystkie ukryte .DS_Store, ._ AppleDoublei
._[file name]pliki, które OS X wyrzuca niestety po dowolnej sieci lub dysku USB, na który go dotykasz.

Absolutnie niezbędny, jeśli pracujesz w środowisku platformy mieszanej (OS X i Windows), w którym znajdują się dyski współdzielone.


4

Leszczyna

Używam Hazel do organizowania zawartości mojego dysku twardego. Hazel to narzędzie do monitorowania folderów. Możesz pisać reguły, aby wykonać jedną lub więcej akcji na plikach w folderze, które spełniają określone kryteria. Na przykład możesz:

 • Usuń duplikaty lub „stare” pliki
 • Przenieś pliki o określonych wzorcach w nazwach do folderów (używam prefiksów)
 • Importuj muzykę lub filmy do iTunes
 • Zaimportuj zdjęcia do iPhoto
 • Niech Growl pokaże wiadomość

Mam folder monitorujący Hazel o nazwie Przychodzące, który implementuje większość tych reguł. Dlatego muszę tylko przeciągnąć pliki do tego folderu, a one „magicznie” zostaną zarchiwizowane. Gdyby tylko moja papierowa skrzynka odbiorcza była łatwa w zarządzaniu ...


4

Divvy

Cztery ekrany Divvy: panel główny, preferencje ogólne i wygląd oraz ekran skrótów.

Podobny, ale lepszy (moim zdaniem) niż Moom. Jest to narzędzie do zarządzania oknami, które pozwala narysować pożądane położenie okna na siatce. Uważam, że to pierwszy komputer Mac wykorzystał ten szczególny genialny interfejs użytkownika.

Jest również bardziej konfigurowalny; możesz kontrolować liczbę wierszy i kolumn w siatce i opcjonalnie dołączać między nimi marginesy. Możesz skonfigurować klawisze skrótów dla dowolnego możliwego rozmiaru i pozycji na dowolnej możliwej siatce, nie tylko górnej / dolnej / lewej / prawej połowy.

Divvy jest również dostępna dla systemu Windows ; co oznacza, że ​​jeśli wirtualizujesz system Windows za pomocą np. VMware Fusion w trybie Unity (jak Coherence na Parallels), a Divvy o smaku Mac nie może kontrolować układu okien Windows, możesz uruchomić Win-Divvy i dostosować układ.


3

TinkerTool

Umożliwia zmianę dodatkowych ustawień preferencji, które Apple wbudowało w Mac OS X. Pozwala to aktywować ukryte funkcje w systemie operacyjnym i niektórych aplikacjach dostarczanych wraz z systemem. Kolejną świetną funkcją jest to, że możesz przywrócić ustawienia domyślne. I to za darmo!

Ustawienia aplikacji:

Ustawienia czcionek:


3

Zmiana przypisania klawisza Caps Lock do Control. Naprawdę pomaga podczas robienia rzeczy w terminalu. Po prostu zawsze popełniam błąd, próbując użyć tego w ten sposób na komputerach, które nie są moje.


i unikasz „Emacsa pinky”!
tekknolagi

1
Możesz nam powiedzieć, jak to zrobiłeś.
Jari Keinänen

Mam macbooka z japońską klawiaturą. Chodzi akcji z caps lock i pozycje klawisz Ctrl zamienione.
Fałszywe imię

2

Zooom2

Pozwala przenieść lub zmienić rozmiar okna pod wskaźnikiem, przytrzymując klawisze modyfikujące.

 • Magnetyczność: okna są przyciągane do krawędzi ekranu i innych elementów interfejsu użytkownika
 • Rozmiar okna można zmienić z najbliższego rogu
 • Możesz użyć fnjako klawisza modyfikującego

2

BetterSnapTool

Uwielbiam tę aplikację, która pozwala mi szybko i łatwo organizować okna na ekranie. Użycie skrótów klawiszowych lub przeciągnięcie okna do niektórych obszarów ekranu spowoduje automatyczne zmianę rozmiaru okna i przyciągnięcie do określonych rozmiarów / regionów.

Kilka przykładów: pełny ekran, półekran (lewy / prawy lub górny / btm), ćwierć ekranu (kwadranty), trzeci ekran (obok siebie).

Dodatkowa funkcja: szybko przesuń okno i zmień jego rozmiar, tak jak lubisz, bez klikania w dowolnym miejscu okna. Na przykład, naciskając Fni przesuwając kursor, mogę przesunąć okno pod nim, a naciśnięcie Shift-Fnzamiast tego zmienia rozmiar okna podczas przesuwania kursora.

Kiedy ludzie widzą mnie za pomocą tych funkcji, myślą, że jestem Jedi. Ty też możesz być Jedi za 1,99 USD!


2

MMFix

↑ bezpośrednie pobieranie. Powiązana dyskusja w języku francuskim .

Łata dla demona sterowania multimediami, która uwalnia klucze multimediów z iTunes , dzięki czemu można ich używać z dowolną aplikacją wspierającą bez automatycznego uruchamiania iTunes.

Aplikacja jest prostym instalatorem jednym kliknięciem. A jeśli z jakiegoś powodu chcesz usunąć łatkę, po prostu uruchom instalator jednym kliknięciem, a oryginalny demon rcd zostanie przywrócony.

Testowany do pracy przynajmniej w Snow Leopard i Lion.

Źródło: Jak zatrzymać uruchamianie iTunes 10 po naciśnięciu przycisków Play / Pause?


2

domyślnie zapisuje -g ApplePressAndHoldEnabled -bool false

Wpisz polecenie w Terminalu i zrestartuj aplikacje, na które chcesz mieć wpływ (… lub po prostu ponownie uruchom komputer Mac), aby znaki były powtarzane, trzymając naciśnięty klawisz .

Korzystając z tego hacka, będziesz musiał także wpisać znaki akcentowane / alternatywne w tradycyjny sposób; czyli np. pierwsze naciśnięcie´ a następnie, eaby uzyskać é.

Aby cofnąć ten hack, wpisz defaults write -g ApplePressAndHoldEnabled -bool truei możesz ponownie użyć alternatywnego selektora znaków (np. Aby zdobyćé Naciśnij i przytrzymaj, eaż zobaczysz selektor, a następnie wybierz éz listy).

Źródło: W programie Lion, jeśli ciągle naciskam klawisz, dlaczego się nie powtarza?


2

WinShortcutter

Pracuję w biurze z mieszanym środowiskiem, z centralnym serwerem do przechowywania dokumentów. Użytkownicy systemu Windows przesuwają ścieżki na serwerze do innych użytkowników, jako ścieżki UNC (takie jak \\FileServer01\topfolder\subfolder\shared.doc) lub skróty mapowane w systemie Windows (takie jakS:/topfolder/subfolder/shared.doc ). Jest to ogromny ból dla użytkowników komputerów Mac, którzy muszą zamontować, a następnie ręcznie nawigować po systemie plików.

Używamy WinShortcutter, który jest darmowy. Umożliwia kliknięcie prawym przyciskiem myszy ścieżki UNC (np\\FileServer01\topfolder\subfolder\shared.doc ) I otwarcie jako Windows Link: Otwieranie łączy Windows

Jest również dość konfigurowalny i pozwala na mapowanie dysków (więc kiedy zostanie wysłany link, który się uruchomi S:/folder, pozwoli Ci otworzyć jako Windows Link). Winshortcutter w panelu Prefs Działa to dla nas całkiem niezawodnie i nie wyobrażam sobie bez niej maszyny.1

Ukryte ustawienia

Ukryte ustawienia to okienko preferencji instalowane w aplikacji Preferencje systemowe w systemie Mac OS X. Ma to na celu zapewnienie użytkownikom łatwego dostępu do niektórych ukrytych funkcji systemu operacyjnego i niektórych aplikacji, które są z nim dostarczane.


1

Pastebot i Pastebot Sync

Pastebot to aplikacja na iOS, która dopóki działa w tle, przechowuje historię schowka. Ale lepiej, ma też darmową aplikację towarzysz Mac, które pozwala skopiować i wkleić w obie strony między iPhone i Mac , natychmiast, przez Wi-Fi. Działa zarówno z obrazami, jak i tekstem.


0

Jitouch

Aplikacja na Maca, która rozszerza zestaw gestów wielodotykowych dla nowego MacBooka, Magic Mouse i Magic Trackpad. Te przemyślane gesty umożliwią łatwiejsze wykonywanie częstych zadań, takich jak zmiana kart w przeglądarkach internetowych, zamykanie okien, minimalizowanie okien, zmiana przestrzeni i wiele innych.

Jitouch w akcji


Wygląda na to, że jest to klon narzędzia Better Touch Tool , które jest bezpłatne (Jitouch nie jest).
Fałszywe imię

@FakeName Jest to klon, ale jest znacznie lepszy klon i jest wart swojej ceny IMO. Używam jednocześnie BTT i Jitouch i to działa naprawdę dobrze.
daviesgeek

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.