Jak sprawić, by Siri poprawnie wymawiała moje imię?


11

Siri nie wymawia poprawnie mojego imienia. Próbowałem edytować pisownię fonetyczną, jak napisano na wielu stronach, ale to nie rozwiązuje problemu. Jak rozwiązać ten problem?

Odpowiedzi:


11

Kiedy tak się dzieje, dzieje się tak zwykle dlatego, że pole pseudonimu jest również wypełnione. Pole pseudonimu przebija fonetyczne pole imienia. Więc jeśli użyjesz komendy Siri „Zadzwoń do mnie ...” automatycznie wypełni pole pseudonimu, czyniąc pole fonetyczne bezużytecznym.

Aby rozwiązać problem, wpisz fonetyczną pisownię w polu pseudonimu lub usuń pole pseudonimu i napisz fonetyczną pisownię w polu fonetycznego imienia.

Wskazówka: aby usłyszeć, jak wymawia twoje imię, możesz zapytać: „Jak mam na imię?”

Zaletą korzystania z fonetycznego pola pisowni jest to, że dokładniej wyraża właściwość. Zauważyłem jednak, że ma wadę polegającą na tym, że nie zgadza się z sortowaniem w aplikacji Kontakty (szczególnie jeśli sortujesz według imienia i dołączasz znak akcentowany, aby pomóc w wymowie). Dlatego możesz użyć pola pseudonimu zamiast pisowni fonetycznej.


2

Powiedz Siri: „Nie tak to wymawiasz”. Zapyta cię, jak to wymówić. Następnie powiedz jej jak i kliknij poprawną wymowę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.