Jak naprawić zablokowane / „wyłączone” powiększenie na gładziku?


15

Niedawno kupiłem sobie nowy gładzik, ponieważ mój stary Magic Trackpad się zepsuł. Jednak od tego czasu powiększanie (szczypanie dwoma palcami) preferences → Trackpadzacina się / wyłącza / nie działa w jakiś sposób, a poza ponownym uruchomieniem, jedynym prostym rozwiązaniem jest przejście do wyłączenia i włączenia PinchToZoom`.

To bardzo denerwujące, ale także dziwne, że jego zdarza się nagle. To nie powinno się dziać. Nie mogę znaleźć w Internecie niczego, co mogłoby wymagać trwałej poprawki.

Czy ktoś jeszcze to robi?


Po prostu wpadam, żeby powiedzieć, że mam dokładnie ten sam problem! Zaczęło się to, gdy dostałem nową aktualizację OS X, mniej więcej w tym samym czasie, gdy opublikowałeś to pytanie.
knzhou

Niestety nie znalazłem rozwiązania tego problemu
Sander Schaeffer

Z jakiego systemu macOS korzystasz? Która wersja Magic Trackpad i komputer? I nie możesz wymyślić niczego, co by to skłoniło?
DonielF,

Cześć @DonielF - Używam 10.12.5. Mam aktualizację, którą właśnie instaluję (10.12.6), którą odłożyłem na długi czas. Chociaż wątpię, żeby to cokolwiek zmieniło. Naprawdę nie mam pojęcia, co to powoduje. Najczęściej zdarza się / zauważa błąd w Safari, Photoshopie lub Sketch, ponieważ te aplikacje powiększam. Wydaje się to całkowicie losowe. Jednak zaczęło się, odkąd kupiłem Magic Trackpad 2. O dziwo, problem pojawia się również wtedy, gdy Bluetooth jest wyłączony i pracuję sam na swoim Macbooku, z dala od Magic Trackpad 2.
Sander Schaeffer

Hm I nigdy nie przeszedłeś na Apple, żeby rzucił okiem na to?
DonielF,

Odpowiedzi:


2

Ponieważ grałeś już w Preferencjach systemowych, sugeruję przetestowanie, aby sprawdzić, czy dzieje się to po uruchomieniu w trybie awaryjnym, a także bez podłączonych urządzeń zewnętrznych , w tym zarówno USB, jak i Bluetooth.

Uruchom w trybie bezpiecznym

Wykonaj następujące kroki, aby uruchomić komputer Macbook w trybie awaryjnym:

 1. Całkowicie zamknij Macbooka
 2. Uruchom ponownie Macbooka
 3. Natychmiast naciśnij Shiftklawisz i przytrzymaj go
 4. Puść Shiftklucz, gdy zobaczysz okno logowania (UWAGA: Jeśli masz włączoną funkcję FileVault, może być konieczne dwukrotne zalogowanie).
 5. Zanotuj, co się stanie (tj. Czy zoom działa na wbudowanym gładziku podczas korzystania z Safari, Photoshop itp.)
 6. Wyjdź z trybu awaryjnego, uruchamiając ponownie Macbook w normalny sposób
 7. Ponownie przetestuj, aby zobaczyć, co dzieje się z zoomem itp.

Teraz, jeśli po wykonaniu powyższych kroków okaże się, że:

 • powiększanie działa w trybie awaryjnym, ale nie przy normalnym zalogowaniu, daj mi znać.
 • Zoom nadal nie działa w trybie awaryjnym, więc nadszedł czas, aby przetestować swój sprzęt za pomocą Apple Diagnostics (patrz poniżej).

UWAGA: Poniższe kroki dotyczą modeli komputerów Mac wprowadzonych od czerwca 2013 r. Jeśli komputer Mac został wprowadzony przed czerwcem 2013 r., Zamiast niego korzysta z testu sprzętu Apple .

Uruchom program Apple Diagnostics

Wykonaj poniższe czynności, aby uruchomić program Apple Diagnostics:

 1. Całkowicie zamknij komputer Mac
 2. Uruchom ponownie komputer Mac
 3. Natychmiast naciśnij Dklawisz i przytrzymaj go, aż pojawi się ekran diagnostyczny
 4. Poczekaj na zakończenie diagnostyki (zwykle zajmuje to tylko kilka minut)
 5. Po zakończeniu na ekranie pojawi się jedna z dwóch rzeczy:
  • Żadnych problemów znaleźć wiadomość
  • krótki opis wykrytych błędów oraz dalsze instrukcje
 6. Jeśli test diagnostyczny wykryje błędy, zanotuj, jakie są

Uwaga: Jeśli naciśnięcie i przytrzymanie Dklawisza w kroku 3 nie działa, zacznij od kroku 1, a w kroku 3 naciśnij i przytrzymaj oba OptionDklawisze zamiast tego. Spowoduje to, że zamiast tego spróbuje uruchomić diagnostykę z Internetu, więc będziesz musiał poświęcić więcej czasu na jej zakończenie.

Niezależnie od tego, zanotuj, co się dzieje i daj mi znać, jak poszedłeś.


Dziękuję za twoją misterną pomoc w napisaniu tak długiej sugestii. Twoja wskazówka pomaga dowiedzieć się, czy problem dotyczy oprogramowania, czy sprzętu. Jednak myślę, że @ Jackson1442, wraz z jego komentarzem, rzeczywiście załatwił sprawę. Wykonałem szybką ponowną instalację bez utraty danych w zeszłą środę i chociaż nie korzystałem z mojego Macbooka w weekend, od tamtej pory nie miałem żadnych problemów. Nie jestem w 100% pewien, że pozbyłem się problemu, ale zobaczymy. Jedynym „problemem” w trybie awaryjnym jest to, że problem występował raz dziennie, nie po zalogowaniu lub w ciągu 5 minut .. Jednak wielkie dzięki kolego :)
Sander Schaeffer

To wspaniale! :) I zgadzam się - jeśli problem był tylko sporadyczny i bardzo sporadyczny, kroki rozwiązywania problemów, takie jak uruchamianie w trybie awaryjnym, mogą być PITA, ale czasami rozwiązywanie problemów wymaga, cóż, dużo cierpliwości! Mam nadzieję, że ponowna instalacja systemu macOS naprawiła go na dobre! :)
Monomeeth

Ok, to jest bummer. Działa każdy gest wielodotykowy, z wyjątkiem powiększania. Ponowna instalacja nie rozwiązała problemu. Czy jednak, gdy działają inne gesty, czy mogę sprawdzić, czy problem nie dotyczy sprzętu?
Sander Schaeffer

10

Wszystko, co musisz zrobić, to przejść do preferencji systemowych> gładzika> przewiń i powiększ> odznacz Powiększ lub pomniejsz, a następnie sprawdź ponownie.


Wiem, ale praca w Sketch przez cały dzień staje się bardzo denerwująca i musisz to robić około pięć razy dziennie. Dwa systemy operacyjne i wiele wersji Sketch dalej i wciąż nie na stałe Naprawiono ..
Sander Schaeffer

dobrze, wolałbyś zrobić to, co powiedział facet powyżej?
Mars

To powinna być zaakceptowana odpowiedź na pierwotne pytanie. Przynajmniej dopóki Apple oficjalnie nie naprawi tego problemu.
MiguelB

niesamowite!!! to naprawdę pomaga :)
ruucm 24.0419

Najprostszy sposób i to faktycznie działa.
Vignesh PT

8

Czy masz zainstalowany Magnes ?

To spowodowało dla mnie ten sam problem.


mieli ten sam problem, po wyjściu z Magnet gest znów zaczyna działać
emmekappa
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.