Odtwarzanie Blu-ray UHD na iMac 5K 2017?


11

Niedawno zauważyłem, że są już dostępne dyski Blu-ray UHD 4K (z SATA), takie jak Pioneer, które powinny (w połączeniu z odpowiednią obudową USB) umożliwić montaż dysków w macOS. Zastanawiałem się więc, czy mogę uruchomić odtwarzanie UHD Blu-ray na moim nowym komputerze iMac 5K 2017?

Jeśli chodzi o sprzęt, nie powinno być problemu z jego procesorem Kaby Lake (wymaganym do deszyfrowania) i przyspieszeniem sprzętowym HEVC, prawda? AMD Radeon Pro 580 powinien również obsługiwać HDCP 2.2, jednak nie jestem pewien co do wbudowanego wyświetlacza…

Odnośnie oprogramowania: Z mojego punktu widzenia AACS 2.0 nie został jeszcze złamany , więc zgrywanie jest obecnie wykluczone. Ale wydaje się, że istnieje oprogramowanie dla systemu Windows, które obsługuje odtwarzanie UHD BD, takie jak najnowsza wersja PowerDVD. Nie udało mi się jednak znaleźć równoważnego oprogramowania dla systemu macOS. Znalazłem serwerowe „przewodniki” i „instrukcje”, zawierające listę oprogramowania, które, jak twierdzą, obsługuje odtwarzanie UHD BD (a nawet zgrywanie), ale żadna z oficjalnych stron internetowych firmy nie reklamuje takiej funkcji.

Czy ktoś ma działające odtwarzanie Blu-Rays 4K na komputerze Mac, wypróbował je lub ma jakiekolwiek doświadczenie w tym temacie? Czy mam rację co do moich założeń dotyczących wsparcia sprzętowego?

Z góry dziękuję!

PS: Mam nadzieję, że jest to odpowiednia gałąź, do której można wysłać to pytanie. Przekieruj, jeśli tak nie jest.


AKTUALIZACJA: Właśnie zainstalowałem Windows 10 z Bootcamp i uruchomiłem „UHD Blu-ray Advisor” CyberLink, aby sprawdzić mój sprzęt. Oto moje wyniki:

Wyniki doradcy BD UHD

Nie jestem całkowicie pewien, co z tego wyciągnąć. Albo naprawdę występują problemy ze sprzętem, albo jest to po prostu jakiś problem ze zgodnością / sterownikiem w Bootcampie (który może nie występuje w systemie macOS). Intel i7 7700K robi support Intel SGX według Intela , ale funkcja może być wyłączona ...?

To z pewnością oznacza, że odtwarzanie z PowerDVD (również z CyberLink) w Bootcamp będzie nie być możliwe (na tym etapie).

Czy to możliwe, że HDCP 2.2 nie jest obsługiwany z powodu sprzętu iMaca? Czy ktoś wie o podobnym narzędziu diagnostycznym dla systemu macOS?

Odpowiedzi:


2

Tak, możesz uruchomić UHD przez ten napęd Blu-ray. Deszyfrowanie praw autorskich, przyspieszenie sprzętowe itp. To wszystkie funkcje zaimplementowane we wcześniejszych układach, więc na pewno są w Kaby Lake. Wyświetlany jest HDCP 2.2.

Myślę, że największą trudnością będzie prawdopodobnie znalezienie dobrego oprogramowania. Chciałbym kupić trochę, rozejrzeć się i znaleźć najlepszy dla siebie. Nie mam żadnych zaleceń dotyczących oprogramowania, ale wiem, że powinno ono działać. Rozglądając się, jest co najmniej oprogramowanie, które twierdzi, że to robi.


Dziękujemy za Twój wkład! Czy masz wyświetlane źródło jako HDCP 2.2? Jeśli jedynym problemem pozostało oprogramowanie, mógłbym wypróbować Windows z PowerDVD, ale bardzo prawdopodobne jest, że sterowniki Bootcamp coś zepsują… Coraz bardziej kuszące jest zamówienie tego napędu i przetestowanie go…
MJK

Kiedyś wspierałem OS X za pomocą AppleCare i chociaż często zdarzały się połączenia z kimś, kto próbuje użyć starszego wyświetlacza nie posiadającego certyfikatu HDCP z komputerem Mac Mini i wpada w kłopoty, nigdy nie widziałem, żeby iMac miał podobne problemy. W rzeczywistości nigdy nie słyszałem o żadnym wbudowanym ekranie, który nie ma certyfikatu HDCP, chyba że jest bardzo stary. Chciałem również zasugerować oddanie bootcampu i założę się, że nadal będzie działać, ale zgadzam się, że szanse, że coś pójdzie nie tak, są większe.
mały malutki mężczyzna

1
Ok dziękuję. Prawdopodobnie kupię dysk i spróbuję. Będę aktualizował to pytanie bez względu na to, czy zadziałało.
MJK,

Ach, nie wiedziałem, że SGX będzie tutaj wymaganiem. Wydaje się, że SGX jest nieobsługiwany na żadne Mac lub nawet w Bootcamp ..
maleńkie człowieka

0

AKTUALIZACJA 2018: Dostałem to kilka miesięcy temu, używając MakeMKV ( forum ) i napędu „Asus BW-16D1HT” do zgrywania Blu-Rays i IINA do odtwarzania.

Uwaga: iMac 5K 2017 nie ma oczywiście ekranu HDR, więc kolory muszą zostać odwzorowane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.