Jak wymienić czcionkę Apple Emoji na El Capitan z Sierra?


2

Mam w ręku Apple Emoji TTC z Sierra i chciałbym zainstalować go na El Capitan, ale ponieważ Apple Emoji TTF na el Capitan jest plikiem systemowym, nie można go przenieść do kosza, wyłączyć ani zaktualizować. Czy to w ogóle możliwa operacja? Nie mogę przejść na Sierra, ale mam też dość wyświetlania symboli zamiast emoji, ponieważ mój system operacyjny ich nie rozpoznaje.

Odpowiedzi:


2

Nawet jeśli zastąpisz systemową czcionkę emoji, nie pomoże to w przypadku wszystkich emoji. Wynika to z faktu, że niektóre emotikony są kombinacjami znaków i może to nie być poprawnie interpretowane, jeśli punkty kodowe są nowe.

Jeśli nadal chcesz zastąpić czcionkę emoji, musisz wyłączyć ochronę integralności systemu, aby zastąpić pliki systemowe.

Aby wyłączyć ochronę integralności systemu, możesz wykonać następujące czynności:

  1. Uruchom system Recovery HD, uruchamiając ponownie, trzymając wciśnięty klawisz ⌘R.
  2. Otwórz terminal (z menu Narzędzia).
  3. Uruchom następujące polecenie w terminalu:

    csrutil disable
    
  4. Uruchom ponownie

Źródło: Wyłącz system OS X El Capitan Rootless i zezwól na operacje zapisu w lokalizacjach ochrony integralności systemu


Myślę, że interpretacji tych kombinacji znaków dokonuje sama czcionka, więc ich zastąpienie powinno wystarczyć nawet dla nich. A może znalazłeś inaczej?
Tom Gewecke

Ta odpowiedź SuperUser potwierdziła, że ​​zastąpienie systemowej czcionki emoji działa również po włożeniu zastępczej czcionki ~/Library/Fonts, która nie powinna być chroniona przez SIP. Jest to prawdopodobnie bardziej rozsądny pomysł, ponieważ pozostawia oryginalny nienaruszony, jeśli pytający chce cofnąć zmianę. Font Book zgłasza konflikt, ale nie wygląda to na nic wielkiego.
rensa

EmojiOne 2.x jest daleko w tyle za Apple i nie jest już rozwijany, więc będzie def. bądźcie zagubieni!
rensa
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.