Czy istnieje skrót klawiaturowy do przełączania między oknami w bieżącej przestrzeni?


11

Kiedy mam dwie aplikacje otwarte obok siebie w tym samym miejscu, chciałbym móc szybko przełączać się między nimi za pomocą klawiatury.

Mogę używać Command+Tab, ale często ląduję na aplikacji w innej przestrzeni, która przenosi mnie do tej przestrzeni.

Czy istnieje podobny skrót, który ogranicza listę aplikacji do bieżącej przestrzeni?

(Używam OSX Snow Leopard.)


Czy możesz zaktualizować swoje dane? „gdy mam dwie aplikacje otwarte obok siebie” lepiej przeczytać „gdy mam dwa okna otwarte obok siebie” na podstawie dwóch pierwszych odpowiedzi.
Chris Betti,

Odpowiedzi:


7

Przenieś fokus do aktywnego lub następnego okna (⌃F4). Cyklicznie przechodzi przez widoczne okna (nie aplikacje) na bieżącej przestrzeni.

Mam przypisane jej ⌥⇥ siebie, a przypisane ⌥T co ⌥⇥ zrobi normalnie: d=~/Library/KeyBindings; mkdir -p $d; echo $'{\n\t"~t" = insertTabIgnoringFieldEditor:;\n}' > $d/DefaultKeyBinding.dict.


1
Jest to bardzo zbliżone do tego, czego chcę i wystarczająco dobre, aby wykonać tę pracę w 90% przypadków. :) Dla tych, którzy próbują rozszyfrować ⌃F4, oznacza to „Control-Fn-F4” (jak odkryłem, klikając dwukrotnie skrót w pokazanym powyżej oknie i najeżdżając kursorem na tekst).
Nathan Long,

Jakoś to nie działa w niektórych przypadkach. Dla mnie to nie działa, kiedy przeprowadzam się, powiedzmy spacja B (3 okna) do spacji A (2 okna) W tym przypadku, gdy próbuję przełączyć okna w spacji A, wraca do spacji A. Nie jestem pewien dlaczego, ale to naprawdę denerwujące. Jak @NathanLong mówi, że działa to jednak w 90% przypadków.
Krokodyl

Tak, mam ten sam problem, że ^ F4 po prostu przeskakuje między spacjami.
caesarwang


3

Jeśli przejdziesz do Preferencji systemowych, Kontroli misji, a następnie odznacz drugie pole („Podczas przełączania do aplikacji, przełącz się na Spację z otwartymi oknami dla tej aplikacji”), które powinno to naprawić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.