Nie możesz wpisać 0 za pomocą XQuartz?


2

Zainstalowałem Inkscape używając brew cask install inkscape w systemie OS X 10.11.6, a dołączony do niego XQuartz ma poważny problem: nie mogę wpisać liczby 0! Klucz jest po prostu niefunkcjonalny (podobnie nie możesz wpisać nawiasu zamykającego). Nie mogę znaleźć żadnych innych pytań, które wymieniają numer 0 niemożliwy do wpisania. Nigdy nie zmieniłem żadnych ustawień związanych z XQuartz.


Czy Homebrew ma możliwość przesłania raportu o błędzie?
fd0

Zakładam, że możesz wpisać 0 i zamknąć nawias poza inkscape. Wygląda na nieporęczny problem z mapowaniem klucza. Czy próbowałeś ponownie zainstalować?
IconDaemon

Tak. Ponownie zainstalowałem za pomocą brew cask remove xquartz i brew cask install xquartz. Błąd był obecny w nowo zainstalowanej wersji. Zauważ, że pierwsze 0 wpisane po XQuartz zaczyna działać. Późniejsze zera nie działają.
Zorgoth

Bez wyraźnego powodu zaczęły się zera i bliskie nawiasy. Do obejścia tego błędu użyłem sztuczki, używając lepszegotouchtoola, ale go wyłączyłem, a błąd w tajemniczy sposób zniknął tak samo tajemniczo, jak na początku. Nie wiem co się zmieniło. Początkowo nie działało, gdy go ponownie instalowałem.
Zorgoth

Och, myślę, że mogę wiedzieć, skąd pochodzi problem, chociaż nie wiem, dlaczego to spowodowałoby ten problem. W moim katalogu domowym miałem plik .Xmodmap, o którym nie wiedziałem, pochodzący z mojej instalacji Linuksa i który został skopiowany z wieloma innymi rzeczami, ponieważ wkleiłem kopię zapasową kilku skryptów bash itp. Do mojego domu OS X folder i to z jakiegoś powodu. Jeśli ładował, to .Xmodmap i kody klawiszy różnią się między OS X i Linuksem, co może to wyjaśnić. Ostatnio zmieniłem mapę .Xmodmap, ponieważ chciałem sprawić, by Command działał jako Control, więc nadpisałem Linuksa.
Zorgoth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.