Instalowanie Xcode 7.x na El Capitan 10.11


13

Używam starego MacBooka (połowa 2009 roku), który nie obsługuje Sierra. Kiedy idę do App Store, aby zainstalować Xcode 8 (dostępna tylko opcja), napisane jest, że jest to tylko wersja 10.12 (Sierra). Oznacza to, że jeśli ktoś ma tylko El Capitan i wcześniej nie instalował Xcode 7, nie może zacząć tworzyć aplikacji dla systemu macOS / iOS? To wydaje mi się absurdalne, El Capitan to wciąż nowoczesny system operacyjny ... Mogę zrozumieć, jeśli jesteś na Leopardzie, ale El Capitan pochodzi z 2015 roku!

Czy istnieje sposób (legalny) obejścia tego problemu?


1
jeśli konkretnie potrzebujesz wersji 7.x, możesz pobrać ją ze swojego konta programisty na Apple, a konkretnie pod adresem https://developer.apple.com/download/more/, gdzie możesz przewijać listę dostępnych dystrybucji. Po otrzymaniu dmg możesz normalnie kontynuować instalację.
YvesLeBorg

Odpowiedzi:


17

Ostatnia wersja Xcode kompatybilna z El Capitan to Xcode 8.2.1. Jeśli nie możesz go zainstalować z Apple App Store, odwiedź Apple Developer i pobierz tam aplikację. Wymagany jest identyfikator Apple ID.

Xcode jest dostarczany jako plik xip (podpisany zip). Możesz go po prostu rozpakować za pomocą Archives.app (tj. Podwójnym kliknięciem).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.