Czy iPhone'y mają wbudowaną mysz lub gładzik i jak z nich korzystać?


37

Jakiś czas temu ktoś mi powiedział (a może go przeczytałem), że iPhone ma wbudowany gładzik lub wskaźnik myszy, który ułatwia przesuwanie kursora w celu edycji tekstu. Chcę wiedzieć, czy to rzeczywiście możliwe?

W tej chwili mój komputer jest gotowy do naprawy i utknąłem przy użyciu iPhone'a do edycji dokumentu Word, a możliwość zrobienia tego byłaby świetna, jeśli to możliwe, ale nie widzę żadnych opcji w ustawieniach.

Czy to prawda, że ​​iPhone'y mają wbudowaną funkcję gładzika lub wskaźnika myszy? Jak mogę go użyć?

Odpowiedzi:


58

iOS 13 i nowszy

Począwszy od iOS 13 i nowszych proces korzystania z tej funkcji uległ zmianie.

Kroki są w dużej mierze takie same jak w iOS 12 i wcześniejszych (patrz poniżej), ale zamiast mocno naciskać dowolny klawisz na klawiaturze, musisz nacisnąć spacepasek i nie pozwolić, aby zobaczyć i użyć gładzika.

Inną zmianą jest to, że ta funkcja jest teraz dostępna dla każdego iPhone'a kompatybilnego z iOS 13 lub nowszym, nie tylko dla iPhone'ów z 3D Touch. Tak więc modele takie jak iPhone SE są teraz objęte gwarancją!

iOS 12 i wcześniejsze

Tak, to prawda, ale nie we wszystkich iPhone'ach. Musi to być iPhone 6S lub wyższy (w zasadzie każdy iPhone z 3D Touch, co niestety oznacza, że ​​obecny iPhone SE nie jest dołączony).

Dostęp do niego można uzyskać za pomocą klawiatury, więc klawiatura musi być widoczna na ekranie.

Mówiąc dokładniej, wykonaj następujące kroki:

  1. Prasa ciężko na dowolny z klawiszy na klawiaturze (ale nie puścić)
  2. Po chwili klawiatura zmieni się w szary „gładzik”, że tak powiem (pamiętaj, nie puszczaj)
  3. Teraz przesuń palcem po szarym obszarze gładzika (tam, gdzie była twoja klawiatura), a to przesunie kursor po obszarze edycji (więc jeśli jest to tylko małe pole, możesz tylko przesuwać kursor wokół tego, jeśli jest to dokument Word, powinieneś być w stanie poruszać się po stronie).
  4. Gdy tylko puścisz, gładzik znika, a klawiatura powraca i możesz zacząć pisać od miejsca, w którym opuściłeś kursor.

Podświetlanie tekstu

Ponieważ nie możesz edytować dokumentu Word na iPhonie, prawdopodobnie będziesz musiał wiedzieć, jak wyróżnić tekst podczas korzystania z powyższej funkcji. Jest to trochę trudne, ale wystarczy przesunąć kursor do słowa, które chcesz podświetlić, a następnie na chwilę zmniejszyć nacisk na palec, a następnie ponownie mocno nacisnąć. To powinno podkreślić słowo dla ciebie.

Uwaga: Przyzwyczajenie się do tego może zająć trochę czasu i, choć jest to przydatne, z pewnością nie ułatwia edytowania dokumentu Word na iPhonie! Jest to jednak przydatne w przypadku małych notatek lub dodawania komentarzy do wiadomości itp.

[EDYTOWAĆ]

Poniżej znajdują się dwa zrzuty ekranu pokazujące przed i po zdjęciu, jak to działa, gdy używasz tego trybu do edycji tej samej odpowiedzi!

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3
Tak, możesz, ale to trochę trudne. Gdy zmniejszysz nacisk palca, a słowo zostanie podświetlone, przeciągniesz palec z tym samym naciskiem, aby podświetlić więcej tekstu. TBH opanowanie zajmuje trochę czasu, ale jeśli edytujesz dokument Word, dostaniesz dużo praktyki! :)
Monomeeth

2
Nie mogłem znaleźć na nim dokumentacji biurowej Apple, ale wiele stron nazywa to „trybem gładzika”, więc jeśli tego szukasz, możesz znaleźć przykłady wszystkich funkcji .
Jan Fabry

2
„dodawanie komentarzy do wiadomości” Na pewno masz na myśli dodawanie komentarzy do postów Stack Exchange!
David Richerby

2
Cholera jasna ... Cieszę się, że to było na gorącej liście pytań do sieci. Podczas edytowania wiadomości tekstowych przed wysłaniem walczyłem z przesunięciem palca. Dziękuję bardzo za to, a wyróżnienie było łatwe! Zrobiłem to za pierwszym razem.
ggiaquin16

1
Może warto podłączyć mysz Bluetooth (i klawiaturę?) Do nowszego iPhone'a i sprawdzić, czy to działa. Klawiatura zawsze działała, ale mysz nie, ponieważ iPhone nie miał wcześniej koncepcji kursora. W telefonach z Androidem zarówno klawiatura, jak i mysz zawsze działały tak, jakby to był mały laptop.
Bill K

2

Jest to również możliwe na iPadzie, nawet bez użycia siły. Gdy klawiatura jest podniesiona, po prostu wykonaj następujące czynności na klawiaturze (wszystkie wymagają dwóch palców):

  • Przeciągnij, aby przesunąć kursor jak gładzik.

  • Naciśnij jeden raz, aby podświetlić bieżące słowo.

  • Kliknij dwukrotnie, aby podświetlić zdanie.

  • Stuknij trzy razy, aby podświetlić wszystko.

Gdy coś jest podświetlone:

  • Przeciągnij w lewo, aby przesunąć lewą granicę podświetlenia.

  • Przeciągnij w prawo, aby przesunąć prawą granicę podświetlenia.


wideo lub tak się nie stało 😇
gman
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.