Jak zdefiniowane są ścieżki montowania sieciowego systemu plików w Lionie (poza usługami katalogowymi)?


9

Sprawdzanie usług katalogowych dla montowań sieciowego systemu plików, tj

sudo dscl . -list /Mounts

i

sudo dscl . -readall /Mounts

nic nie zwraca, ale /etc/fstabplik jest nieaktualny w programie Lion. Dlaczego dsclnic nie zwraca i gdzie są zdefiniowane montowania, jeśli nie są to usługi katalogowe?


Dobre pytanie - z czego wnoszę z tego blogu (Niemcy), montuje auto w Lion należy zdefiniować poprzez odniesienia w głównej tabeli automounter, /etc/auto_master.
kopischke

Uruchomiony kontroluje proces rozruchu kilku wersji systemu Mac OS X. Część usług katalogowych montowanych domyślnie jest pusta. Czy chcesz stworzyć nowe wierzchowce lub dowiedzieć się, jak uruchamia się Lion?
bmike

Patrząc, jak skonfigurować wierzchowce
rubixibuc

Odpowiedzi:


7

OS X używa stosu Autofs do montowania sieciowych systemów plików. Keith Winston ma dobre wprowadzenie do Autofs na OS X, stwierdzając, że:

System OS X używa stosu kodów autofs opartych na wersji Unix firmy Sun w wersji Solaris. Wiele zaawansowanych funkcji nie jest dobrze udokumentowanych i może to stanowić problem, chyba że znasz system Solaris. Nie byłem i musiałem sporo kopać.

Autofs jest często używany w środowiskach korporacyjnych do konfigurowania sieciowych katalogów domowych i innych montowań sieciowych dla użytkowników przy logowaniu. Może także dynamicznie montować udziały sieciowe podczas dostępu.

Domyślnie autofs wierzchowce systemy plików sieciowych zdefiniowane przez Directory Services, określone w /etc/fstabi NFS systemów plików, wszystko odpowiednio do swojej tabeli wzorcowej /etc/auto_master.

Twoje wezwanie do dsclniczego nie zwraca, ponieważ nie zdefiniowano żadnych montowań w usługach katalogowych (nie ma w tym nic dziwnego). Jeśli chcesz zdefiniować punkty montowania nieobjęte domyślną konfiguracją Autofs bez uciekania się do usług katalogowych lub przestarzałych /etc/fstab, musisz dodać mapowanie (poprzez plik auto_ *) auto_master. Informacje techniczne można znaleźć w linku powyżej; w tym poście ze wskazówkami na temat systemu Mac OS X można znaleźć dobre „instrukcje” dodawania automatycznych montowań dla montaży SMB .


Nie wiem, jak mnie to miało pod tym kontem, kiedy po raz pierwszy tu zamieściłem, po prostu poprosiłem o moje imię. Chciałbym zaakceptować tę odpowiedź. Jak uzyskać dostęp do konta tylko według nazwy użytkownika?
rubixibuc

@rubixibuc: zgodnie z odpowiedzią Meta najbardziej związaną z pytaniem, które mogłem znaleźć , musisz oznaczyć pytanie do uwagi moderatora i poprosić o połączenie kont.
kopischke

Zgłosiłem to :-), zaakceptuję to tak szybko, jak to możliwe
rubixibuc

Szukam połączenia ...
bmike

Scalanie jest na żywo @rubixibuc - powinieneś być gotowy.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.